Známe porekadlo dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš… Lebo nechceš, alebo aj chceš vstúpiť, ale bojíš sa znova dať tú istú šancu niečomu, čo ťa prvýkrát položilo do smútku.

Tak ti poviem presne to, prečo by slovo nechceš malo ovplyvniť tvoje rozhodovanie, či skúsiť alebo to nechať odísť.

V prvom rade…

pinterest.com

Keď už si prvýkrát do tej rieky vstúpila, tak sa to skončilo. Pre nejakú príčinu, pre presvedčenie, že tadiaľto tú rieku nepreplávaš. Či už to bolo z vážnych dôvodov, alebo banálnych, skončilo sa to. Či si na to dospela sama, alebo on, alebo spoločne. Skončilo sa to…

Už v tejto fáze nastala fáza uvedomenia si, že jeden z vás alebo obaja spolu nevidíte cestu riešenia dôvodu, ktorý dospel ku koncu. Nemusí to skončiť reálnym rozchodom, ale uvedomením si, že tadiaľto nechceš ísť. V tomto čase to rozum vyhodnotil ako tú najlepšiu vec pre teba a srdce to začne chápať až neskôr.

Príde fáza rozchodu…

Plná sĺz, hnevu, utópie a naše srdce sa nás snaží presvedčiť, že toto je on, toto je to, čo sme chceli. Vážne? Vážne chceme niečo, čo nám spôsobilo stav, v ktorom je teraz celé naše JA? Nie, nechceme, ale chýba nám každé jedno jeho slovo či gesto, chýbajú nám zážitky, momenty, pri ktorých sme mali pocit, že neprežívame, ale žijeme.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nie je to o ňom, je to o tebe...

No zabúdame na to, čo je na pozadí… Skús si teraz spomenúť na dôvod, prečo sa to skončilo. Dôvod, prečo si dospela k tomu rozhodnutiu, že ďalej spolu ísť nemôžete. Presvedčenie, že ste si sudení,  okamžite vyhoď z hlavy. Niežeby ste neboli. Boli, ale len v určitom období.

pinterest.com

A toto by ťa malo oslobodiť.

Je na mieste, že si smutná, že plačeš, kričíš, že spomínaš a chceš to späť. Chceš tie pekné momenty a teraz tie negatívne tlačíš do úzadia. Daj si čas na to, aby si svoje srdce vyliečila.

Nepresviedčaj samu seba, že on je ten liek, alebo že niekto iný ti môže byť liekom či náplasťou na ranu, ktorá ti po ňom zostala.

Nevstupuj do tej istej rieky opäť a nedúfaj, že tá rana bude menšia. Neprelepuj ju, len ju nechaj zrásť. Časom. Pretože ak čokoľvek budeš do tej rany teraz pridávať, môže to spôsobiť, že ju ešte viac zväčšíš.

A jediná osoba, ktorá ju v konečnom dôsledku bude musieť vyliečiť, si TY sama a NIKTO iný…

Autor: Petra

Coverphoto: Photo by Aaron Birch on Unsplash

Facebook komentáre