Mala si niekedy pocit, že si vo vzťahu, v ktorom ten druhý nie je šťastný, ale ty sa od neho nedokážeš odpútať? Chceš byť s ním, neustále na neho myslíš, chýba ti, ľúbiš ho…

No on to cíti inak. Už ťa nechce, nemyslí na teba, nechýbaš mu, neľúbi ťa… Tvrdé slová, ja viem, ale musíš ich prijať, iba tak môžeš ísť skutočne ďalej…

Myslím, že každý, čo sa do niekoho zahľadel, zažil podobný stav.

Pocit zúfalstva, keď nemá čas sa s tebou stretnúť (najmä ak máš vzťah na diaľku), a tak mu aspoň napíšeš obyčajné „ahoj, ako sa máš?“ A on odpíše „dobre“… Vtedy si uvedomíš, že už to nie je ako kedysi – hodiny písania, volania, trávenie spoločných chvíľ. Pýtaš sa „čo sa stalo, kde sa stala chyba?”

pinterest.com

Zlatko nikde. Len ho to prestalo baviť, možno stretol niekoho iného. Zrejme si k nemu bola príliš dobrá, alebo to tak má byť.

Preplakané a prebdené noci, kedy rozmýšľaš ako ďalej. Stoj, čo stoj, nechceš to len tak hodiť za hlavu, aj keď sa nepoznáte najdlhšie, len pár mesiacov, ale aj tak máš pocit, že ťa je hodný. Nie si typ človeka, čo sa vzdáva bez boja. Stále rozmýšľaš, ako to napraviť, no pamätaj, vo vzťahu sú vždy dvaja nemôže sa snažiť len jeden.

Napadne ťa skvelá vec! Nemá čas za tebou prísť? Prídeš ty za ním. Hm, v práci končí 16:30 h. okey, skúsiš to. Hoci ste nebývali blízko pri sebe, nič ti nezabránilo v tom, aby si ho videla, čo i len na pár sekúnd. Musela si ísť električkou, vlakom a autobusom, aby si sa dostala priamo do jeho bydliska a počkala ho pri jeho práci. Celé to trvalo asi 4 hodiny. Bola si tam skôr, ako mal končiť. A vtedy sa to stalo. Prišiel. V dodávke s kolegom. Sedela si na zastávke, myslela si si, že ťa nevidí. Zaparkoval auto a zrazu ti prišla SMS. Bola od neho.

Nebola to jedna z tých pekných správ, ktoré ti vedel písať. Oblial ťa studený pot. Myslela si si, že sa poteší, že si pre neho cestovala takú diaľku len preto, aby si ho videla, čo i len na minútu. Opak bol však pravdou. Začal ti písať, nech odídeš, načo tam chodíš, prečo ho strápňuješ. Nechápeš to. Chcela si ho len vidieť a povedať mu, že ti chýba a čakala si, že si uvedomí, čo pre teba znamená, nuž nestalo sa tak. Nič nečakaj, nebudeš sklamaná.

pinterest.com

Svojim spôsobom si ho videla, aj keď len z diaľky, keďže po nepríjemnom telefonáte si sa k jeho práci radšej nepriblížila a ostala sedieť na zastávke a počkala na autobus a navždy odišla preč.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bolí to rovnako...

Hej, cítila si sa hlúpo. Ale úprimne, mala si prečo? Hlúpo by sa mal cítiť predovšetkým on, že sa zachoval zbalelo a nedal ti ani 1 minútu čas, aby si mu povedala do očí, čo máš na srdci. Ale ber to pozitívne, otvorilo ti to oči. Sklamal ťa niekto, komu si verila, ale nebudeš strácať viac času s niekým, komu za to nestojíš a kto už teraz za to nestojí tebe. Nikdy nemrhaj svoj čas s človekom, čo sa s tebou hrá ako s bábkou. Váž si samú seba a nikdy nedopusť, aby sa podobná situácia v tvojom živote opakovala.

Pravdu povediac ťa tento hororový scenár vôbec nenapadol. V hlave si si stále opakovala, čo mu povieš, aké to asi bude, keď sa stretnete po mesiaci, čo ste sa nevideli. Mala si hlavu v oblakoch, ale úspešne klesla opäť na zem a aj keď to ešte bude chvíľu bolieť, prejde to. Ver tomu. Raz si možno uvedomí, že by si pre neho spravila aj posledné na svete a že už tu možno nikto taký pre neho nebude. Ale, čo si nevážiš, bude ti odobraté.

Úspešná a cieľavedomá žena nemôže mať pri sebe človeka, čo ju ťahá dole a neváži si jej hodnotu.

Ak sa ti stala podobná situácia, ber to ako druhú šancu od života. Každá situácia sa deje pre niečo, všetko má svoj dôvod. Máš šancu spoznať niekoho nového, lepšieho.

Neľutuj nič, ak pre niečo, čo naozaj chceš, spravíš maximum, no predsa sa to nepodarí. Sklamaná buď vtedy, ak to chceš, ale bez úsilia to vzdáš.

AUTOR: Anonym

coverohoto: Photo by Duncan Shaffer on Unsplash

Ak ťa článok čitateľky zaujal a máš na srdci taktiež príbeh alebo slová, o ktoré by si sa chcela podeliť, pošli nám ich na ulomkyzeny@gmail.com. Každý pondelok uverejňujeme článok jednej z vás.

Facebook komentáre