Nájsť toho pravého v tomto svete, ktorý je plný bláznov? Ľudí, ktorí si lásku nevážia, nechcú ju, lebo uverili tomu, že je to ľahšie ťahať osamote. Lebo osamote sa nemusíš nikomu spovedať, lebo je to jednoduchšie.

Ja však stále verím, že každý má tam vonku toho pravého. Že každý má tú svoju druhú polovičku. Že to nie je len klišé… Verím však aj tomu, že i toho pravého si treba zaslúžiť. Že aj o toho pravého budeme musieť bojovať. Že ani s ním to nebude jednoduché. A verím aj tomu, že aj toho pravého môžeme stratiť. Že aj o tú pravú lásku môžeme prísť, keď si ju prestaneme vážiť.

pinterest.com

Preto ťa chcem poprosiť, nevzdávaj sa lásky

Nevzdávaj sa toho človeka, na ktorého si čakala tak dlho len preto, že to nie je všetko podľa tvojich predstáv. Nikdy to nebude dokonalé. Život nie je dokonalý a práve v tomto sa skrýva to neskutočné čaro. Nevzdávaj sa lásky len preto, že nie je dokonalá. Len preto, že dnes je tak strašne v móde, aby bolo všetko dokonalé. Aby bolo všetko, vrátane lásky a vzťahov, ako z katalógu.

Pravdou však je, že to všetko je jedna veľká ilúzia… Bublina, ktorá praskne pri najmenšom dotyku s realitou. Nevzdávaj sa lásky, keď nie je dokonalá, lebo práve vtedy je skutočná.

Vtedy, keď sa urazíš a buchneš dverami, ale hneď ako ťa to prejde, tak z tej izby aj tak vyjdeš a on ťa bez slova objíme.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Konečne vidím, čo ku mne skutočne cítiš

Vtedy, keď ti povie, aby si nebola decko, ale ty vieš, že keby nežilo to večné decko v tebe, tak by ťa tak veľmi neľúbil.

Vtedy, keď máš chuť ho poslať preč, ale vieš, že by ti aj tak chýbal.

pinterest.com

Nevzdávaj sa lásky. Bojuj za ňu…

Aj keď to niekedy bude znamenať, že budeš bojovať sama so sebou.
Aj keď budeš musieť robiť kompromisy.
Aj keď to už nebude len o tebe, ale o vás.

Nevzdávaj sa človeka, ktorý bude skutočný. Ktorý ťa bude milovať takú bláznivú, aká si. Ktorý príjme fakt, že ak s tebou chce naozaj byť, tak bude do konca života počúvať, ako chceš precestovať celý svet. Ako budeš meniť destináciu každý deň. Ako budeš chcieť byť v pondelok vegánka a v utorok si dáš burger, lebo to je zdravé.

Nevzdávaj sa človeka, ktorý vie, že by si si najradšej adoptovala všetky psy v okolí a bude s tým okej. Chlapa, ktorý vie, aké máš nálady, a namiesto toho, aby sa s tebou hádal dva dni v kuse, zostane radšej ticho a počká, kým sa upokojíš.

Nevzdávaj sa šťastia, ktoré si tak dlho chcela, len preto, že preň budeš musieť aj niečo obetovať. Pre tie naozaj dôležité veci občas musíme niečo aj obetovať. Nevzdávaj sa ho a bojuj. Choď aj proti celému svetu, ak bude treba. Lebo lásku, tú ozajstnú, stretneš možno len raz za život.

Coverphoto: Photo by Savs on Unsplash

Facebook komentáre