Je pravdou, že už je to dlho, čo sme zavretí takto doma. Vravíš si, že je to stále ten istý stereotyp a všetko je rovnaké a nič sa nemení. Ráno si dáš kávu, potom ti začne možno online vyučovanie alebo máš home office a poobedie sa veď hádam nejako utrasie. Nechcem ťa týmto demotivovať, práve naopak. Ako hovorievam, všetko sa deje pre niečo a určite to bude aj teraz takto s pandémiou, ktorá nás postihla. Je tu z nejakého dôvodu. 

Z môjho pohľadu nás má naučiť viac otvoriť svoje srdce a dáva nám možnosť nazrieť do svojho vnútra. Dá sa však aj z tejto ťažkej doby vyťažiť, ale má to iba jednu podmienku. A tou je – premôcť samu seba. Niektoré rána budú extrémne ťažké, ale predstav si, že kde budeš takto o rok. 

unsplash.com

Budeš na seba hrdá a pyšná, že si na sebe tvrdo pracovala… 

Bude to neskutočný pocit, ver mi. Práve teraz máme čas na aktivity, o ktorých sa nám predtým ani nesnívalo. Môžeš sa naučiť nový jazyk, o ktorom si dlho snívala, no nemala si naň čas. Môžeš začať čítať nové knižky, naučiť sa variť a piecť nové recepty. Ide jar a slniečko nás bude hriať slnečnými lúčmi, môžeš si všetko vyupratovať, zbaviť sa starých a nepotrebných vecí, a čo je hlavné, že tebe bude lepšie na duši. 

Rozvrhni si svoje dni a snaž sa podľa toho aj držať. Pridaj si do svojho rozvrhu aj jogu, meditáciu a cvičenie. Je to na tebe, akú cestu si zvolíš. Je to správne, ak robíme niečo pre naše telo i dušu. Skús dať do toho trošku viac pozitíva a pozri sa na toto všetko s nadhľadom. 

Tým, že budeme nadávať, hnevať sa a šíriť zlo,  nikam nezájdeme…

Otrávime tým iba svoje vnútro a to predsa nechceš ani ty a ani ja. Budem k tebe úprimná… Budú však aj dni, kedy nebudeš chcieť vyliezť z postele a všetko bude zlé. Ak to budeš potrebovať, tak sa vyplač, ponadávaj si, ale sľúb samej sebe, že potom sa postavíš na nohy, opláchneš tvár studenou vodou a nájdeš opäť v sebe tú silu. Silu, ktorá ťa bude poháňať vpred. 

Pamätaj, pokiaľ si zdravá, máš strechu nad hlavou, na tvojom stole máš teplé jedlo, tak, dievča, máš viac, ako si len dokážeš predstaviť. Viem, že to je dlho, ale snažím sa ti ukázať, ako sa aj v ťažkých časoch dá nájsť niečo pozitívne. 

unsplash.com

Hlavné je chcieť… 

Život sa deje tu a teraz. Aj mňa niekedy prepadne strach a úzkosť. Aj ja si sem-tam poplačem, to ti nebudem klamať. Som predsa človek z mäsa a kostí. Potom sa snažím vstať a bojovať ďalej a nevzdávať sa.  

Proti tej úzkosti sa snažím bojovať najviac, ako sa len dá. Mne pomáha veľmi teraz joga. Vďaka joge som viac prítomná v tejto chvíli a dokážem si vyčistiť svoje vnútro od zlých a negatívnych myšlienok a hlavne, aspoň chvíľku nad ničím nepremýšľať. 

Drahá, hlavu hore a nevzdávaj sa! Si omnoho silnejšia, ako si len vieš predstaviť!

Autor: Laura

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Slobodne zaľúbená

Coverphoto: Photo by Mahir Uysal on Unsplash

Facebook komentáre