Drahá žena alebo drahé dievča… Viem, že na začiatku každého vzťahu je ťažké mať oči otvorené dokorán. Práve v takýchto chvíľach ich vieme privierať, aby sme ešte hlasnejšie počuli tlkot nášho srdca, ktoré bije ako o život. No tentokrát nielen o ten tvoj. Tentoraz bije o váš spoločný život. Ty a on… Pekná predstava, však? Ale oveľa neskôr môžeme prísť na to, že to bola naozaj len predstava. Jedna krásna vízia ešte krajšej budúcnosti, ktorá keď sa nevyplní, nastáva peklo.

Srdce ďalej bije ako o život, no jeho tlkot je o niečo razantnejší. Bije silnejšie ako kedykoľvek predtým, pretože jeho jedinou túžbou je prežiť. Prežiť túto kapitolu a čo najmenej rán pritom utŕžiť.

pinterest.com

Prosím, neurob viac rovnakú chybu…

Rovnakú chybu, akú si možno urobila už predtým, no dozaista rovnakú, akej sa dopustili tisícky žien pred tebou. Aká chyba to bola? Lásku si zamenili za niečo iné. Verili, že to je to láska, ten cit, ktorý im nikdy neublíži, no predsa sa tak stalo. Verili, že tak, ako milujú ony, sú aj milované.

No ony si len lásku zamenili s túžbou. S chuťou po peknom tele, pričom ich vyvolenému bolo jedno, akú dušu v sebe to telo ukrýva. Zamenili si ju s náhlou potrebou vyplniť v sebe pocit prázdnoty s kýmkoľvek, kto bol práve nablízku. Neboli v jeho očiach výnimočné, boli len jednou z možností.

Ak je to láska, nikdy ťa neprepadnú žiadne obavy. Ak je to láska, žiadna noc nebude nekonečná, bezsenná a plná otázok. Ak je to láska, nikdy nebudeš mať pocit, že si na všetko sama. Ak je to láska, nebudeš musieť prosiť, aby bol s tebou. Ak je to láska, nikdy ťa nerozplače tak, že tie slzy smútku a bezmocnosti nebudeš vedieť zastaviť. Ak je to láska, budeš sa cítiť ako žena, budeš kvitnúť, pretože to, čo ti muž poskytne, v tebe rozvinie všetko to krásne, čo v tebe dovtedy spalo…

Ak je to láska…

Budeš lietať v oblakoch, pretože tento cit ťa povznesie nad každý problém, ktorý skríži tvoju životnú cestu. Už nikdy viac nebudeš skúmať detaily na podlahe, na ktorej sa budeš zvíjať vždy, keď začneš o tvojom vzťahu pochybovať. Už nikdy si nepovieš, že už viac nevládzeš, pretože ten správny človek ťa vždy potiahne vpred.

Nebudeš iba jedna z mnohých. Pre neho všetky ženy sveta prestanú existovať. Ty budeš tá, kvôli ktorej zabudne na vlastnú únavu či na vlastné problémy, a vždy, keď ťa uvidí, bude chcieť iba jedno – urobiť ťa šťastnou. Rozveseliť ťa, rozosmiať ťa, zariadiť všetko tak, aby ti v jeho prítomnosti bolo dobre. Pretože len vtedy bude mať pocit, že je skutočným mužom. Pretože vie, že nie každý muž toto dokáže a chce urobiť.

Ak je to láska, jeho najväčším strachom bude predstava, že ti niekto ublíži. A nikdy on nebude tým, kto tak urobí.

pinterest.com

Nezamieňaj si s láskou žiadne iné city…

A už vôbec nie také, ktoré sužujú tvoju dušu. Ktoré namiesto pokoja prinášajú do tvojej duše nervozitu, výčitky a hnev. Ak je to láska, nebudeš mať žiadne pochybnosti. Ak je to čistý a úprimný cit, nikdy ťa neprinúti premýšľať nad jeho pravdivosťou.

Raz tieto pocity sadnú aj do tvojej duše. Ver mi. Každý z nás má niekde vonku človeka, ktorý si praje, aby ho raz urobil šťastným. Aby spoločne našli svoje malé veľké šťastie a nikomu viac nedovolili, aby im ho vzal.

No ešte predtým, ako niekoho takého stretneš, musíš mať otvorené oči. Pretože sa môže stať, že toho pravého stretneš v okamihu, kedy svoj zrak budeš upierať nesprávnym smerom.

Autor: Lucia Skoncová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Priateľský nepriateľ

Coverphoto: Photo by Mesut Kaya on Unsplash

Facebook komentáre