Sú ženy, ktoré si získaš ľahko. Ja sama mám totiž pár kamarátok, ktoré sú mojím pravým opakom. Na to, aby sa „zamilovali“, im občas postačí až veľmi málo. Trochu špeciálnej pozornosti, pár úsmevov, gestá vyjadrujúce neodbytný záujem… A zrazu je ruka v rukáve. Zrodí sa láska, o ktorej trvácnosti teraz naozaj polemizovať nechcem. Akoby ani nehľadali spriaznenú dušu, len niekoho, kto si ich bude všímať.

A potom môžeš stretnúť ženu, na ktorú túto taktika neplatí. Síce ti opätuje úsmev, odpovedá na tvoje otázky, sem-tam máš pocit, že sa v tvojej spoločnosti cíti dobre, ale… Nič nejde taký rýchlo a ľahko, ako si zvyknutý. Zaseknete sa v istej fáze a postup vpred je v nedohľadne. 

pinterest.com

Tak si začínaš myslieť, že je to stratené…

Že nemá zmysel snažiť sa, pretože tu bude určite nejaký problém. Že ťa možno hodila do friendzone, prípadne je príliš chladná, alebo jej to jednoducho nedopína – to, že o ňu javíš záujem. No, prosím, buď teraz k sebe úprimný. Naozaj chceš ženu, ktorej stačí iba toto? Len zopár pekných chvíľ a poznanie, že sa niekto o ňu snaží? Nemal by si pocit, že to bolo príliš jednoduché a ak by si neprišiel ty, o pár minút by na tvojom mieste mohol skončiť niekto iný? Hľadáš lásku, ktorá aj niečo vydrží, alebo len niekoho, kto si do svojho života vpustí hocikoho, kto je len trochu milý? Nestratil by si vtedy pocit, že si pre ňu jedinečný?

Sú ženy, ktoré si nezískaš tak rýchlo a ľahko ako väčšinu. Ale to ešte neznamená, že tie, ktoré nezbalíš za jeden večer, majú akúsi chybu. Ak sa trochu zamyslíš, prídeš na to, že je to úplne naopak. „Chybou“ možno nazvať to, čo považuješ za správne a prirodzené – presne to, ak ženu získaš hneď. Nie je o tom, že ženy, ktoré si okolo prsta neomotáš okamžite, sú chladné, bezcitné, príliš sebavedomé… Že sa láske bránia, že si myslia, že majú „na viac“, a preto je stále medzi vami nejaký odstup. 

Vieš, spoznal si ju len teraz. Vidíš iba to, aká je v tejto chvíli, no netušíš, aká bola kedysi a čo všetko má za sebou. Možno časom a skúsenosťami, ktoré vyplynuli zo vzťahov, prišla na to, že láska si žiada čas. Že nie je možné, aby slová: „Milujem ťa“ či „Buďme spolu naveky“ padli po prvej vypitej fľaši vína a niekoľkých hlbokých pohľadoch do očí. Vlastne možné to je. Ale určite by to nebolo pravdivé. A aká by mala byť láska, ak nie práve pravdivá?

pinterest.com

A možno to nie je spôsobené zlomeným srdcom…

Nemusí byť sklamaná, v minulosti sa kvôli láske vôbec nemusela zrútiť. Možno len vie, čo chce, a uvedomuje si, že je ešte priskoro hovoriť o láske. Bude chcieť, aby ste toho zažili viac. Bude vážiť slová, ktoré z úst vypustí. Bude chcieť dôkaz, že to ty vnímaš rovnako. Predtým, ako sa odváži hovoriť o vašej spoločnej budúcnosti, bude musieť zistiť, či ťa naozaj oslovila ona, alebo si len chcel mať pri sebe ženu, aby si zahnal pocit samoty.

Nie každú ženu si získaš ľahko. A už tobôž nie spôsobom, akým by si si mohol získať väčšinu žien. Žena, ktorá sa ti ihneď celá neodovzdá, chce vedieť len jedno – či túžiš po tom, po čom túži aj ona. Snaží sa zistiť, či ťa skutočne zaujala práve ona. Či si sa naozaj zamiloval do nej, alebo len hľadáš telo s akoukoľvek dušou či srdcom, pretože sa cítiš sám.

Ak si ju nezískaš hneď, neznamená to, že si ju nezískaš vôbec… Práve vzťahy, ktorým doprajeme čas, sú tie najtrvácnejšie.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre