Neznášam, keď plačeš… Alebo lepšie povedané: Neznášam, keď reveš… Milí moji, dnes môžem so 100% istotou povedať, že táto veta je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov toho, že vás niekto nemá rád. Pretože, povedzte vy… Čo cítite vy, keď plače niekto, koho máte veľmi radi, prípadne ho milujete? Ja teda určite nejakú formu smútku, možno bolesti za toho druhého. Ak sa trápi niekto, koho milujem, trhá mi to srdce a snažím sa mu pomôcť, ako môžem…

No určite mi to nejde na nervy. Určite ma to nevytáča. Určite ma to neobťažuje… A už tobôž by ma to neobťažovalo, ak by som tomu človeku ublížila ja a plakal by kvôli mne… To by ma asi výčitky zožrali zaživa. Opakujem, povedzte vy… Ak by ste ublížili niekomu, koho milujete, a jeho by to zranilo, bolo by vám to jedno? Alebo by vás to dokonca obťažovalo? Nemyslím si… Tento článok opäť nebude z tých najdlhších, pretože slová a omáčky sú niekedy zbytočné.

Povedzme si to na rovinu…

Ak vášho partnera obťažuje váš plač alebo dokonca akákoľvek vaša emócia, niečo asi nebude úplne s kostolným poriadkom. Súčasťou láskyplného vzťahu väčšinou býva to, že jedného partnera robí šťastným, ak je šťastný aj ten druhý… Je to taká úplne prirodzená vec. Ako vlastne medzi všetkými ľuďmi, ktorí sa majú radi. Tak ako matka chce vidieť šťastné svoje dieťa… Tak ako vy chcete vidieť spokojných svojich rodičov… Tak ako vás štve, ak sa trápi vaša dobrá priateľka a tešíte sa, keď sa teší ona… Je to úplne jednoduché.

A opakujem – medzi dvomi ľuďmi, ktorí sa milujú, je to priam až samozrejmosť.

Preto vám teraz chcem zdôrazniť jednu veľmi dôležitú vec – ak vášho priateľa, manžela či partnera obťažuje, že plačete alebo že ste nešťastné či smutné, mali by ste sa vážne zamyslieť nad tým, s kým to žijete. Je to totiž dôveryhodný znak toho, že žijete buď s manipulátorom, ktorý už nad vami stratil nervy, alebo so sebcom, prípadne s niekým, kto je s vami len preto, že mu to nejakým spôsobom vyhovuje. A teda vyhovuje mu hlavne to, keď sa správate podľa jeho predstáv a plníte JEHO potreby. Akonáhle máte nejaké potreby vy alebo neplníte tie jeho, ste na obtiaž… A toto láska nie je, dievčatá… (Láska je aj o vzájomnej opore, napríklad… To je predsa jedna z poínt vzťahu – kráčať životom s niekým, o koho sa môžeme oprieť a s láskou ho necháme oprieť sa o nás, keď to bude potrebovať…)

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo tí, ktorí dávajú priveľa, mnohokrát nedostanú nič...

Znamená to, že vás nevníma ako partnerku, ale ako nejakú vec, ktorú používa a keď správne nefunguje (správne rozumej, že práve neskackáte tak, ako mu vyhovuje, prípadne si práve neplníte funkciu, na ktorú vás má), tak ho to otravuje… Ako keby ste boli autom, ktorému začne tiecť olej. Párkrát to pretrpí, ale ak sa budete „kaziť často”, vymení vás…

A preto:

Ak váš vzťah nefunguje úplne dobre a vaša intuícia vám našepkáva, že to nie je úplne ono, to pravé, to skutočné, a do toho vám ešte ten človek zahlási, že mu ide na nervy, ak revete, namiesto toho, aby vás objal a bol vám oporou, urobte si jednu obrovskú službu… Vážne, ale skutočne vážne sa zamyslite nad tým, či toto je človek, vedľa ktorého sa chcete prebúdzať celý život. Či toto je človek, s ktorým chcete vychovávať deti… Či toto je naozaj on. Či toto je človek, akého by ste si raz želali vidieť po boku svojej dcéry alebo po boku najlepšej kamarátky či sestry.

Lebo moja skromná rada znie, že nie je. A to ani náhodou… 

Ja viem. Javí sa to ako nevinná veta. Ale verte mi, je v nej ukryté všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa rozhodli správne. Veď na čo vám je vzťah, v ktorom sa aj tak cítite sama? Nepochopená. Nemilovaná taká, aká ste?

No aby som bola fér, tak ešte jedna poznámka pod čiarou. Ak je situácia trochu komplikovanejšia (lebo nič nie je len čiernobiele) a máte obdobie, že si naozaj poplačete často a niekedy až príliš často, môže sa stať, že to vášho partnera vyčerpáva… Avšak ani v tomto prípade nie v zmysle, že vás má za blbú a otravuje ho to. Skôr ho môže vyčerpať, že nevie, ako vám pomôcť, lebo naozaj nikoho neteší, ak sa človek, ktorého má rád, dlhodobo trápi. Preto, ak je vaša situácia takáto – zabojujte kvôli vášmu vzťahu a snažte sa váš problém vyriešiť. Pokojne partnera požiadajte o pomoc, no riešte to, čo vám ten plač spôsobuje… Príčinu treba pomenovať a pokúsiť sa ju odstrániť.

A ak je čírou náhodou príčinou sám partner a napríklad to, že vás podvádza, alebo psychicky ubíja či tyranizuje, určite tiež platí to, čo som napísala o riadok vyššie: Príčinu treba odstrániť.

Netrpte, buďte šťastné, zabojujte za seba, tam vonku je niekto lepší… To, že som sa zbavila človeka, ktorý mi túto vetu rád hovoril, bolo to najlepšie, čo sa mi mohlo stať…

Coverphoto: Photo by DANNY G on Unsplash

Facebook komentáre