Chystáš sa jej znova ublížiť, pretože vieš, že ti odpustí tak, ako vždy doteraz? Veď predsa jedno klamstvo navyše ti ešte odpustí? Dovoľ, aby som ťa vyviedla z omylu…

Neubližuješ totiž jej, ale jej srdcu. Ona sa bude chvíľu hnevať a potom ti odpustí, lenže jej srdce na ďalšiu ranu nezabudne. A možno sa ona na teba bude znova usmievať, akoby sa nič nestalo, ale jej srdce bude ešte vždy krvácať za tvoje ďalšie klamstvo.

Nedá to najavo preto, lebo je silná. Ale trápiš ju. A niekedy si sama nie je istá, koľko jej srdce ešte vydrží.

pinterest.com

Vieš aké silné je srdce ženy?

Jej srdce sa každý deň musí vyrovnať s drobnými zlomyseľnosťami osudu, s vecami, ktoré sa dejú v jej živote a ona ich nedokáže ovplyvniť ani svojimi slzami, ani úsmevom. Jej srdce je plné rán od teba, aj od ostatných ľudí, ktorí jej ublížili, hoci si to ani neuvedomili. Vieš ako vyzerá jej srdce? Pokryté mnohými jazvami, zošité na mnohých miestach tenučkou niťou, len aby ešte čosi vydržalo.

Možno mi povieš, že si predsa nemala nechať toľko ubližovať, ale žena je citlivá, aj keď to neukáže. Neexistuje žena, ktorá nič necíti. Každá žena má srdce a nebojí sa ho používať. Často ho používa až príliš a rozdáva lásku a pozornosť aj tam, kde si ju nevážia.

Ak si sa jej rozhodol ublížiť, nikdy si si ju nevážil.

A potom…ak miluješ, neubližuješ.

Srdce ženy je veľmi krehké. Dokáže ti odpustiť len veľmi ťažko. No každá rana je ako ostrý šíp vystrelený z luku, ktorý držíš v rukách.

Sú to obyčajné, banálne veci, ktoré dokážu jej srdce zasiahnuť . Napríklad, spomínaš si, keď naposledy uvarila večeru a napiekla koláč, pozvala ťa, strávil si u nej celú noc a ráno si bez pozdravu odišiel? Ozval si sa jej až poobede, aby si jej povedal, že večer nemôžeš, pretože je sobota a ty ideš s kamarátmi von. Aj to jej ublížilo, pretože si zabudol na jej city. Keby si jej počas dňa napísal smsku s textom ,,Chýbaš mi.“ alebo jej aspoň poslal kvety, úplne by jej to stačilo.

Alebo vtedy, keď ti volala, aby sa uistila, že si prišiel v poriadku domov a ty si jej povedal, že si unavený a nemáš náladu na rozhovor s ňou…

Či vtedy, keď si zabudol na vaše  výročie a keď si to zistil, tváril si sa, že darček dostane inokedy, ale potom si zabudol aj na to…

Srdce ženy je zvyknuté na bolesť. Ver mi, každá ďalšia rana jej spôsobuje rovnakú bolesť. Ale jej srdce je silné a preto to vydrží. No nie večne.

V živote každej ženy príde deň, kedy si uvedomí, že je srdce viac neznesie. Že už niet miesta pre viac rán. Že už niet sĺz, ktorými by mohla srdcu uľaviť. Už je toho na jedno srdce priveľa.  A tak sa srdcia lámu.

pinterest.com

Žena so zlomeným srdcom je ako anjel so zlomenými krídlami. Stačí sa na ňu pozrieť a uvidíš jej bolesť.

Zrazu nechápeš, prečo je k tebe taká chladná. Prečo ti viac nevolá a pomaly s tebou ani nehovorí. Uvedomíš si, že tie jej telefonáty ti vlastne chýbajú, tak ako večere a obedy, ktoré ti varila. Že ti chýba ona, taká, aká bola. Nerozumieš tomu, čo sa stalo a prečo sa ti stráca, ale vieš, že to tak je.  Snažíš sa to zmeniť, pochopiť, ale ona s tebou trávi stále menej času.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zostalo len ticho

Stála tu pri tebe tak dlho a verila, že si ju raz začneš vážiť. Ale nestalo sa.

A tak odchádza a berie si svoje srdce späť. Pretože, hoci ho nemôžeš zničiť, zlomil si ho.

Jej srdce je nezničiteľné, ale nie nezlomné.

Stratil si ju v momente, keď si jej zlomil srdce.

Predstav si, že aj jej zlomené srdce je silné, pretože neustále bije ďalej, napriek bolesti. Jej srdce dúfa, že sa znova zahojí a naivne verí, že mu už nikto znova neublíži. Uzavrie sa do seba a odmieta lásku. Ostane takto osamelo biť ďalej, až pokým si  znova nevyberie niekoho, komu túži venovať lásku, ktorej je schopné.

Ak jej neprestaneš ubližovať a nezačneš si ju vážiť, presne toto sa stane. Stratíš ju.

Tak sa ťa pýtam znova, chceš jej ublížiť…?

Coverphoto: Photo by Adi Constantin on Unsplash

 

Facebook komentáre