Mnohé z nás sme si už povedali, že prečo sa to stalo práve mne a nie niekomu inému. Ja som si toto nezaslúžila, veď som bola dobrá a robila všetko tak, ako by sa malo. Snažila som sa, bola som mu oporou, ľúbila som ho, urobila by som pre neho prvé i posledné… 

A zrazu som sama…

Toto sa stáva veľmi často, že robíme pre vzťah všetko, a to doslova. Niekedy zabudneme aj na kamarátov a rodinu, lebo všetok svoj čas venujeme partnerovi. Je dobré zostať nohami pevne na zemi. Je krásne ľúbiť, ale ešte krajšie je byť ľúbený. Musíme sa naučiť nielen dávať, ale aj prijímať. Všetko by to malo byť v takom zdravom pomere. Netreba sa viniť za to, čo bolo, treba sa sústrediť najmä na to, čo je a bude… 

unsplash.com

Minulosť už žiadna z nás nezmení, preto treba skúsiť byť šťastnou tu a teraz… 

Áno, je pravdou, že ľahko sa to píše, ale ťažšie činí, no všetko sa dá, len treba chcieť. O tom by tiež už vedela nie jedna žena písať. Keď nám náš vzťah nevyjde, a je jedno, či trval rok, päť alebo desať… Treba si povedať, že sa pre niečo skončil. Aj keď v daný moment nás to bolí, sme nešťastné a trápime sa, musíme ísť ďalej. 

Nemôžeme sa trápiť donekonečna, pretože život ide príliš rýchlo. Príliš rýchlo na to, aby sme sa dlho trápili. Človek, ktorý bol pre nás včera ešte všetkým, je už dnes minulosťou. A s tým sa musíme naučiť žiť. Bolí to a veľmi… Ak osoba, ktorú ste nadovšetko zbožňovali, zrazu s vami nie je, ale je už  možno v náručí niekoho iného. 

Treba však ísť ďalej, každý jeden vzťah nás má v živote niekam posunúť, niečo nám má odovzdať…

A baby, verte či nie, nech sa váš príbeh, kedysi plný lásky, skončil akokoľvek zle, naučil alebo ešte len naučí práve vás byť silnejšími osobami. A nech sa teraz akokoľvek bránite, príde deň, kedy vaša láska bude znovu horieť ako fakľa a vy budete šťastné v náručí iného. Dáte mu ešte viac lásky, ako ste dávali kedysi. 

Kým však príde tento deň, potrebujete „pár dní“ iba pre seba. Treba sa vysporiadať s minulosťou, musíte ju pochovať do akéhosi pomyselného hrobu a nechať tam… Poplačte si, pomíňajte kilá vreckoviek, zjedzte veľa, veľa čokolády, počúvajte smutné piesne. Aj to k tomu patrí a je to dôležité, čím skôr si tým prejdete, tým rýchlejšie to bude za vami. 

unsplash.com

A potom už len stačí  naučiť sa mať rád sám seba…

Keď sa naučíme „ľúbiť seba“, potom už chýba iba  krok k nášmu šťastiu. Niekomu sa zdá smiešne, keď človek povie: Mám rád seba, znie to tak egoisticky. Ale je to nesmierne dôležité. Ten, kto to dokáže, bude jedného dňa šťastný.  

Takže treba určite začať od seba. Láska si nás už potom nájde sama. Len je dôležité, naučiť sa lásku aj vo veľkej miere prijímať, nielen ju dávať. Treba nájsť iba rovnováhu. Nikdy však nezabúdajte na ostatných, na svoju blízku rodinu a najlepších priateľov, ktorí vždy pri vás stoja. Neodkladajte ich bokom, lebo len vtedy bude láska taká, ako má byť.

Na LÁSKU nie je nikdy neskoro, to, že to nevyšlo teraz, neznamená, že neexistuje.

Každý vzťah nám v našom živote niečo dá, niekomu menej, inému viac. Ale tá pravá láska si každého nájde, občas je proste len tá cesta dlhšia, možno kľukatejšia, ale každá nás napokon do toho správneho cieľa dovedie.

Autor:  Janka B. 

Coverphoto: Photo by Ike Zuber on Unsplash

Facebook komentáre