Alebo prečo vraj vždy zostanú na ocot.

Je to naozaj tak? Naozaj chceme tých zlých chlapcov, čo na nás kričia, čo nás podvádzajú, alebo nebodaj bijú? Naozaj potrebujeme mať vedľa seba arogantného burana, ktorý nás považuje za handru? Ktorý si nás neváži a ktorý nás naozaj nemiluje? Pýtam sa. Pýtam sa Vás a pýtam sa seba, pretože tak sa mnoho “dobrých mužov” o ženách nie raz vyjadrilo.

K tejto téme sa vždy chtiac či nechtiac vrátim. Či už preto, lebo na ňu často niekde narazím, alebo mi príde správa, či mi zavolá kamarát a porozpráva mi o tom, ako ho baba nechce, lebo on je len taký dobrák.

Poďme na to logicky. Myslím si, že na svete nie je normálnej ženy, ktorá by sa nechala dobrovoľne šikanovať, zneužívať, či urážať alebo ponižovať.

Samozrejme, každá z nás je len človek a robí chyby.

  • Niekedy sa muž, s ktorým sa zapletieme nedá odhadnúť na prvý pohľad. Niektorí sú takí úžasní herci, že by boli pre SND prínosom na nezaplatenie. A niekedy získajú naozaj dosť času na to, aby sa nám istým spôsobom dostali pod kožu, kým sa naozaj prejavia. Potom nám, bohužiaľ, tiež chvíľu potrvá, kým si ich z pod nej vytrhneme.
  • Je tiež dosť podstatné si uvedomiť, že nikto múdry z neba nespadol a každý človek sa vyvíja a učí. Či žena, či chlap, každý z nás sme raz boli hlúpučkí a museli sme si niečím prejsť, aby sme si vedeli nastaviť priority. Čo tým chcem povedať je, že nech je ako chce, “zlí chlapci” majú niečo do seba. Každý iným, svojským spôsobom. Z niektorých priam sála nespútanosť. Žijú zo dňa na deň, robia čo sa im zachce a kedy sa im zachce, čo je svojím spôsobom fascinujúce, kým neprídeme na to, že sa za tým väčšinou skrýva to, akí sú v živote stratení. Niektorí sú zahalení tajomnosťou, čo v lepšom prípade znamená, že sú proste iní, čo je strašne sexy. Občas to ale bohužiaľ znamená asi len toľko, že sú skrátka mimo. Pekná, ale prázdna miska. … Atď, Atď. To, k čomu sa chcem dostať je, že pre mladé, neskúsené dievča sú to magnety. Pretože ona nevie. Ona nemá odkiaľ vedieť ako to v živote funguje a na takomto sa buď naučí, alebo stroskotá. A títo chlapci majú pre nevyzreté dievča, či ženu vždy po ruke nejaké neodolateľné lákadlo. A čo je najpodstatnejšie Oni sú vždy po ruke. Nech sa pohnete kamkoľvek, sú tam. Na párty, v klube, v bare, na ulici, v reštike, v práci, v škole, na pokeci, na badoo, na twitteri a ja neviem kde všade ešte. Všade ich vidieť a všade ich počuť.
  • Niektorí z nich sú nebezpečne inteligentní a vždy vedia, čo povedať. Sú to takí “starí prešpekulovaní psi.” Starí rozumej ošľahaní životom. ( Vždy tvrdím, že vek je iba číslo ). Väčšinou sú to chlapi, ktorí majú toho za sebou viac než dosť, dobrého, či zlého a jednoducho sa rozhodli svoj život užívať. Ťažko odolateľná skupina, kým dotyčná nezistí, že má v mobile čísla na ďalších desať vyvolených a tých pravých, ktoré hľadal celý život.
  • V každom prípade je to chémia. Nemyslím žiadnu metaforu. Myslím to doslova. Chémia, vzorce a tak ďalej. Sú ako kokaín, pervitín, cigarety, hocičo iné. Dostať sa z pod vplyvu takéhoto chlapa je doslova odvykačka. Ale to už je na iný článok.

 

Jednoducho povedané, ak Páni hľadáte zrelý vzťah, musíte hľadať zrelú ženu. Rovnica, ktorú neobídeš, ktorú neoklameš. Niektoré baby sú rozumné už v šestnástich. (Klobúk dolu pred nimi, lebo ja som v tom veku bola sprostá ako tágo a vôbec nemám problém priznať si to) No a niektorým to trvá dlhšie. Možno do dvadsaťpäťky, možno tridsiatky a niektorým na to jeden život nestačí..

A čo sa týka Vás…

Čo si predstavujete pod pojmom dobrý chlapec? Ste dobrý chlapec, lebo nie ste alkoholik, lebo zarábate a postarali by ste sa o rodinu, lebo ste po láske túžiaci, milujúci a odhodlaný venovať svoj život jednej žene? Lebo by ste pre ňu urobili, čo jej uvidíte na očiach?

Áno je to krásne a áno, je to dôležité a presne takého muža by som chcela aj ja sama. Lenže je tu jedna vec. Možno budem tvrdá a vopred sa za to ospravedlňujem, ale odjakživa hovorím na rovinu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska nekončí

Tak ako vieme byť handry my, tak viete byť handry aj vy a niektorých by som Vás preplieskala. Prečo sa chcete rozdávať lacno? Prečo dávate ženám všetko za nič? Poznáte ju mesiac a kupujete jej dovolenku, staviate jej dom, prikyvujete jej na všetko aj keby trepala totálne nezmysly, lebo máte strach, že by od Vás odišla. Myslíte si, že jej musíte hneď dať všetko, zahrnúť ju všetkým, čoho ste schopní, aby ste jej ukázali ako jej s vami bude úžasne a tým si ju ulovili.

Tak sa chcem opýtať, kde je vaša hrdosť? Kde je vaša možno úplne skvelá a úžasná osobnosť? Zakopaná pod čiernou zemou, kde ju zahrabal strach?

Nech sa deje čokoľvek, chlap musí zostať chlapom. Žena je odjakživa tá nežnejšia polovička a nech je silná akokoľvek, chce vo Vás vidieť TOHO, ku komu sa večer pritúli a bude cítiť, že ju ochránite. Že ste TEN, ktorého iný rešpektujú. Že ste ten, ktorý je pre ňu synonymom sily. Že ste TEN, ktorý má svoj život pevne v rukách. Že ste TEN, ktorý vie, čo od života chce a ide si za tým, nech sa deje čokoľvek. Že ste TEN, ktorý neskáče ako pískajú iní, dokonca i ona sama, ale že máte vlastnú hlavu a vlastný rozum. Chce aby ste s ňou jednali na základe kompromisov a rozhovoru, ale aby ste nepotláčali svoju osobnosť, pretože nech je akokoľvek, je to prejav určitej slabosti.

A po biologickej stránke? Musí z teba sršať iskra, vášeň, sila, priebojnosť, schopnosť prežiť, doslova schopnosť rozmnožovať sa. Proste ŽIVOT. Chceš predsa, aby sa na Teba raz možno pozerala ako na otca svojich detí. Je prirodzené, že hľadá ochrancu a Toho metaforicky povedané “rytiera”, ktorý im bude vzorom a ochrancom. Proste zostaň CHLAPOM v gatiach a sukňu prenechaj svojej vyvolenej.

Prečo nepočkáte na to, aby si Vás zaslúžila? Aby si zaslúžila Vašu oddanosť, vašu Lásku, Vašu ochranu, či Vaše peniaze? Tak ako ona počká na to, aby ste si zaslúžili jej srdce navždy… Áno, bojuj o ňu, ale všetko má svoje medze. Veď nech zabojuje kúsok aj ona o teba…

Pretože čo človek dostane ľahko, si vo väčšine prípadov neváži a môžete ma za tento názor ukrižovať, no budem si za ním stáť, lebo je to sakra pravda.

Nemôžem hovoriť za všetky, každá sme iná, ale viete prečo sú moji najlepší priatelia moji priatelia? Lebo mi dokážu povedať na rovinu, že sa mýlim. Že som urobila chybu, že som sa nezachovala správne. Lebo sa neboja poradiť mi. Lebo sa so mnou dokážu pohádať za svoj názor a stoja si za tým, kým sú. No na druhej strane sú tu pre mňa, keď ich potrebujem, sú mi oporou a sú mi všetkým. No musela som si to zaslúžiť. A toto by mal obsahovať aj vzťah muž žena, keď si odmyslíme intimitu. 

Život je život a niektoré veci sú vo hviezdach. Niekedy sa proste stretnú dve spriaznené duše a nezáleží na ničom, lebo si sadnú ako stratené kúsky dokonalej skladačky a takéto veci ich ani nenapadne riešiť lebo idú automaticky.

No zo skúseností mojich a mojich známych to je proste tak. Skrátka existuje rozdiel medzi dobrým mužom a “dobrým mužom”.  Tak buď ten, ktorého si žena bude musieť zaslúžiť. Buď tým, ktorého si bude šialene chcieť zaslúžiť. Nepúšťaj sa svojej osobnosti. Buď hrdý na to, kým si. Nemeň sa, lebo si zatiaľ nestretol tú pravú. Ona príde. Nemeň svoje názory, svoje priority a hlavne seba kvôli niekomu inému, len aby s tebou bol. To nemá význam, to nie je šťastie. To nie je riešenie. Buď dobrým mužom, ale nezabudni zostať CHLAPOM. Maj vlastnú cestu, maj vlastný smer a buď na seba hrdý!

coverphoto:eskipaper.com, photos: pinterest.com

Facebook komentáre