Ak by som tvrdila, že ťa neľúbim, klamala by som. Ľúbim ťa… Dokážeš ma rozosmiať, vždy keď ťa potrebujem, si pri mne. Vieš o všetkých mojich nedostatkoch a napriek tomu ma miluješ. V tvojich očiach vidím, že odkedy sme sa spoznali, nemyslíš na žiadnu inú. Správaš sa ku mne tak, ako sa doposiaľ nik iný nesprával. Ale napriek všetkému mám pocit, že my dvaja si nie sme súdení.

Ver mi, je mi to ľúto. Vždy keď ťa vidím, cítim sa previnilo.

Za to, že som dovolila, aby to zašlo tak ďaleko.
Za to, že som ti dala sľub, o ktorom viem, že ho nedokážem naplniť.
Za to, že som ti poskytla falošnú nádej.

Neviem, prečo sa to stalo. Prečo sa to stalo mne, práve tej žene, ktorá si myslela, že niečo také sa deje iba vo filmoch.

pinterest.com

Chcela by som ťa milovať. Verne a z celého srdca, ale už som z toľkej námahy vyčerpaná. Z toľkého snaženia, ktoré ostalo bez výsledkov. Zašlo to až tak ďaleko, že vždy, keď dovolím, aby sme boli spolu, cítim výčitky. Viem, že to už takto dlhšie nevydržím, viem, že my dvaja sa raz rozlúčime a každý z nás pôjde inou cestou.

Bolo by to ľahšie, ak by si ty v tom nebol až po uši. Ak by si cítil to, čo ja, obyčajnú ľudskú náklonnosť. Avšak ty očakávaš viac. Robíš preto všetko. Snažíš sa mi dokázať, ako veľmi ti na mne záleží…

Viem, že spočiatku ťa to bude bolieť, ale po čase prídeš na to, že nič lepšie sa stať nemohlo.

Nechcem ťa pustiť. Nechcem sa s tebou rozlúčiť, bojím sa toho okamihu. Budú mi chýbať naše spoločné chvíle, bude mi smutno za všetkým, čo sme spolu prežili. Ale zároveň viem, že to musím ukončiť, pretože čím dlhšie ti budem dávať falošnú nádej, tým horšie následky to bude mať.

pinterest.com

Pri pomyslení na to, že ti ublížim, mi je ťažko. Ale tiež viem, že to bude naposledy. Naposledy, čo ťa zraním, ty sa z toho dostaneš a budeš opäť žiť šťastný život. Možno si na mňa po rokoch raz za čas spomenieš a pichne ťa pri srdci, ale to bude všetko. Ak by som to neurobila, ak by som nám dvom nedala jasnú stopku, zraňovala by som ťa neustále. Pretože skôr či neskôr na to prídeš.

Uvedomíš si, že ma miluješ viac, ako milujem ja teba a to ťa zabolí stonásobne horšie.

Jediné, čo chcem, je, aby si sa na mňa nehneval. Za to, že ťa púšťam preč a viac sa už nebudeme vidieť. Bojím sa toho okamihu, keď ti to poviem, bojím sa toho pohľadu, ktorým sa na mňa zahľadíš. Nie, nie je ľahké… Povedať ti, že niekde vonku ťa čaká žena, ktorá ti raz bude schopná opätovať všetko to, čo ty vieš dávať.

Ak by som bola sebecká, nenechám ťa odísť. Držala by som sa ťa ako kliešť a žili by sme v klamstve, ktoré by nás čoskoro dobehlo. To, čo sa chystám urobiť, robím preto, že ťa mám rada. Že ťa ľúbim, no nie tak, ako by si chcel ty.

Autor: M.S

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nikdy sa nevzdať

Coverphoto: Photo by Anita Peeples on Unsplash

Facebook komentáre