Nikdy sa nebudem červenať ako pravá dáma a nikdy sa o teba len tak neopriem, keď mi bude ťažko. 

Už nežijeme v 18. storočí, keď ženy mohli dôverovať v pravé gentlemanstvo mužov a v nevinné prechádzky v parku pri mesiačiku. 

V dnešnej dobe si väčšina chlapov myslí, že gentlemanstvo sa nenosí a prechádzka v parku bezpodmienečne zahŕňa stiahnuté nohavičky a tlmenie vzdychov lacnými bozkami.

pinterest.com

Kam sa vytratila skutočná romantika?

Romantické večere pri sviečkach, kedy muž nemusel vopred premýšľať nad tým, ako sa rozdelí účet? Keď žena strávila večer s mužom aj napriek tomu, že sa s ním práve nemohla milovať, pretože mala svoje dni? Keď sa nemusela hanbiť za počet mužov, ktorý ju len pretiahli?

Keď bol chlap skutočným chlapom, ak mal v posteli len jednu ženu okrem tej, do ktorej sa zamiloval potom? Pretože mám pocit, že v dnešnej dobe sa ráta počet zárezov na ich drahej posteli viac než sila charakteru.

Naozaj sa už nenosia kvety na prvé rande a ani na to sté? Nikto nečíta Shakespeara a neverí na pravú lásku po druhom či dokonca piatom sklamaní? Ja viem, milá žena, že ti už polámali srdce na tisíc spôsobov, ale, ver mi, pravá láska existuje.

Je v každom okamihu, v ktorom si ochotná staviť na ňu all in.

Pravá láska nemá na stole pieskové hodiny a neráta tvoje omyly. Pravá láska nie je ako hruška na strome, o ktorú sa musíš starať a polievať ju. Tá skutočná pravá láska je tak šialená, že ti vtrhne do života tak skurvene rýchlo a nečakane, že nemáš čas sa nad ňou ani zamyslieť.

pinterest.com

Pozrie sa na teba svojím sarkastickým pohľadom a ty budeš presne vedieť, čo ti chce povedať. Uvidíš jej slová v každom jednom záchveve minulosti. A aj v tom najjemnejšom vánku, ktorý sa ti obtrie o vlasy, budeš vedieť, že v ňu môžeš veriť. Môžeš sa o ňu oprieť, môžeš ju nechať, aby ťa spiekla svojou horúčavou a aby ti prenikla do tela vôňou svojej melódie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď ti chýba pocit, že miluješ

Budeš v ňu veriť a nebudeš sa báť tak ako predtým, lebo… 

Skutočná láska nemá strach. Neochromí ťa a nenechá ťa cítiť sa osamelo. Bude ťa držať za ruku ako dieťa, keď v jej topánkach začneš robiť prvé kroky. Nedovolí ti spadnúť alebo sa v nich cítiť nepohodlne. Nespraví ti otlaky a už vôbec nie jazvy na tele na tisíc spôsobov a rozlične veľké.

Bude ťa chrániť a nebude od teba nikdy očakávať, aby si sa rozišla sama so sebou a o to menej so svojou dušou. A dá ti celý šíry svet a voľnosť, ktorú potrebuješ, aby si sa mohla nadýchnuť a vždy sa vrátiť do jej istého náručia.

Autor: Michaela Schernthaner

Coverphoto: Photo by Ian Schneider on Unsplash

Facebook komentáre