Milujem ľudí. Milujem ísť po ulici so psom a iba tak sa s niekým zarozprávať. Mám rada, keď sa ľudia na ulici usmievajú na druhých ľudí a nepozerajú neustále do telefónu. Mám rada vtipných a zábavných ľudí, ktorí si veci moc nepripúšťajú, a tiež milujem rozvážnych a zodpovedných ľudí, ktorí majú v diári naplánovaný rok dopredu a potrebujú v tom mať poriadok. Zbožňujem, keď ľudia dokážu úprimne podporovať ostatných a naozaj im dopriať toľko šťastia, ktoré by možno sami potrebovali.

Milujem, keď dokáže žena pochváliť inú ženu bez akýchkoľvek závistlivých narážok. Milujem dobrých, prajných a nesebeckých ľudí. Milujem tých, ktorí si uvedomujú, že nie všetko, čo sa na svete deje, potrebuje ich komentár. 

unsplash.com

Veľmi si prajem, aby každý človek žil svojím krásnym a šťastným životom bez toho, aby si potreboval niečo dokazovať na úkor iných…

Bez sprostých rečí, výsmechu a šikany. Možno si to veľa ľudí ani neuvedomuje, ale vždy keď povieme „bez urážky“, tak to neznamená, že toho človeka neurazíme. Na druhej strane sa môžeme cítiť akokoľvek urazene, ale nikdy to na sebe nedáme poznať. Dokážeme sa tváriť, že nám to je jedno, že nás niekto urazil, dokonca sa s ním na tom spolu zasmejeme a povieme si, že však nám to nevadí, že je to iba jeho názor a nás cudzie názory nezaujímajú a aj tak si spravíme podľa seba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Hľadám ťa všade

Ale všetci dobre vieme, že niekde v našom vnútri nás to trápi… Kritika, výsmech alebo bezduchý komentár dokážu zneistiť náš názor a pocit. Zamýšľame sa nad tým, či vlastne robíme správnu vec. 

unsplash.com

Dnešná doba nás núti byť podozrievavými a mnohokrát aj paranoidnými…

Rozmýšľame či slová, ktoré sa k nám dostali, sú opodstatnené a dobre myslené, alebo nám ľudia iba závidia a nechcú nám dopriať šťastie. Sami nevieme, na koho sa môžeme spoľahnúť a komu môžeme veriť. Čo je toto za dobu, keď nám najlepší priatelia podrážajú nohy? Len čo sa otočíme, ohovárajú nás za chrbtom, posielajú si screenshoty našich fotiek alebo správ a smejú sa nás. Nečudo, že potom sa každý uzatvára do seba. 

Ja by som vám všetkým iba chcela odkázať, aby sme si žili vlastným životom. Robili rozhodnutia, ktoré sú správne podľa nás a nie podľa niekoho iného. Dopriali každému šťastný a úspešný život. A uvidíte, keď my budeme rozdávať šťastie a prajnosť, vráti sa nám to. Bude to šťastie dopriate aj nám. Tak nerobme zbytočne intrigy, neponižujme druhých ľudí, nevysmievajme sa im. Keď nevieme povedať niečo pekné, radšej nehovorme nič. 

Nechajme každého žiť si život, aký si vybral, a zároveň si my žime ten svoj život snov.
Doprajme a bude nám dopriate! 

Autor: Petra Pažičanová

Coverphoto: Photo by Larm Rmah on Unsplash

Facebook komentáre