„Predstihni sa vo dvoch veciach: neboj sa budúcnosti a nech ťa nebolí spomienka na minulosť. Čo sa minulo, už nepatrí ku mne, čo potom bude, to ma ešte nezaujíma.“ Seneca

Asi to znova nevyšlo. Ďalší pokus zlyhal, ďalšia šanca je fuč. A ty len rozmýšľaš, prečo sa ti to znova deje. Či si nevieš vybrať, či sú tvoje oči slepé a nevidia, keď ti chce niekto ublížiť. Zdal sa byť zamilovaný a zdalo sa, že je to úprimné. Všetci ho mali radi, ty si ho mala rada. No dnes si kávu robíš už len pre seba. Povestné svetlo na konci tunela je stále ďalej a ďalej.

Dýcha sa ti ťažko. A ani čas to nelieči. Bolia ťa oči, všetko. Snažíš sa nemyslieť, snažíš sa zabudnúť. Na spoločné obedy, spoločné rána. Zobúdzanie sa vedľa neho v posteli. Snažíš sa zabudnúť ako ste chodili do kina. Bral ťa do divadla na obľúbenú hru. Podporoval ťa. Bol tvojim najväčším fanúšikom. Díval sa na teba inak ako všetci ostatní a asi preto si sa do neho zamilovala. A nie postupne, no zrazu to tam bolo, celé.

pinterest.com

Prestaň to skúšať. Skús sa zmieriť s tým, že sa cítiš tak, ako sa cítiš. Skús kráčať so zlomeným srdcom.

Skús dýchať napriek tej skale, ktorá sa drží na tvojej hrudi.

Neprestávaj myslieť na neho a ani na to, čo bolo. Skús si uvedomiť, že už to nie je tvojou súčasťou. Je to minulosť, ktorá odíde z tvojich myšlienok sama.

Pozri si spoločné fotky a potom ich roztrhaj, ak ti to pomôže. Daj si váš obľúbený obed a zjedz ho, alebo sa ho ani nedotkni. Len to urob! Nevyhýbaj sa veciam, ktoré máš rada len kvôli tomu, že sa spájajú s ním. Prekonaj to. Prekonaj ten hnev a smútok, ktorý máš v duši. Nechaj ho odísť z tvojho tela. Nič nerob nasilu, nenúť sa na niečo nemyslieť, nenúť sa na niečo zabudnúť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Občas je bolesť to najlepšie, čo sa ti môže stať

Možno každý jeden tento deň, ktorý ťa tak oslabuje, bude dôvodom, ktorý ťa zmení. Na silnejšiu. Na opatrnejšiu. 

Chceš si zapálit cigaretu? Tak to urob. Je jedno, že jemu to vadilo. Už tu nie je. Chceš si dáť pohár vína? Daj si. Je jedno, že s ním ste pili len pivo. Urob všetko, čo ťa napadne. Všetko, čo chceš ty. Všetko, čo ti urobí dobre. Pričom  sa uvolníš.

Niekedy to všetko nie je o tom, aby sme zabudli. Niekedy je to práve o tom, aby sme si to pamätali. Pamätali, že ľudia nám nechcú vždy len dobre. Na to, že niekedy sa dejú aj veci, ktoré nemôžme ovplyvniť. Nemôžeme za ne. Môžme sa len naučiť ich prekonávať. Stanú sa nám stokrát a my si potom uvedomíme, aký je život premenlivý. Aký je dlhý a neistý. Aký je krásny, pretože ho môžme zmeniť zo dňa na deň. Je len na nás či k lepšiemu, alebo sa necháme zraziť na zem. Vždy je to v našich rukách. Vždy s tým môžeme niečo robiť. Vždy to môžme všetko zachrániť. Zachrániť seba. 

Prejdi sa. Vyvetraj všetky myšlienky. Zrekapituluj si všetko, čím si si prešla. Pozri sa do zrkadla na človeka, ktorého tam uvidíš. Robí ti radosť? Presvedč samú seba, že si silnejšia ako si si myslela. Nečakaj príliš dlho. Urob to už dnes. Urob zmenu, ktorá bude lepšia. Pre teba.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre