Spomínam si na to, ako veľmi som sa chcela dozvedieť prečo… Prečo tu už teraz nie je… Zrazu… Keď sa predtým vôbec nezdalo, že by ho niečo ťahalo odo mňa preč. Chcela som vedieť dôvod, prahla som po ňom a myslela som si, že bez toho, aby som sa raz dozvedela pravdu, nedokážem poriadne žiť… Prečo tí, ktorí sľubujú, že zostanú navždy, odchádzajú ako prví a zanechávajú za sebou spúšť dolámaných sŕdc?

Trápilo ma to. Všetko bolo odrazu akési iné a aj ten čas plynul inak ako kedysi. Dni sa ťahali, no večer sa mi zdalo, že uplynuli závratným tempom. A noci… Tie boli zdĺhavé, únavné, oberajúce o všetko a neprinášajúce nič.

unsplash.com

Tie odpovede som potrebovala…

Myslela som si, že bez nich sa nikam nepohnem. Že snáď nikdy nepocítim pokoj na duši. Chcela som ich, no bála som sa ich. Vedela som, kde ich mám hľadať, no zároveň som v hľadaní bola bezradná. Lákali ma aj strašili… Presne tak ako spomienky na neho. Ani teraz vlastne neviem, či som k nim utiekala, keď mi bolo najhoršie, alebo som bežala od nich preč vždy, keď sa vynorili v mojej hlave.

No ako šiel čas ďalej, zisťovala som, že mi na tom všetkom prestáva záležať… Áno, trvalo to dlho. Vlieklo sa to, bolo to peklo. Ale progres tam predsa len bol. Hľadala som odpovede čoraz menej. Možno preto, že ma to bezvýsledné hľadanie vyčerpalo. Možno som pochopila, že to nemá zmysel. Možno som len v sebe našla chuť opäť žiť. Bez neho… Bez muža, ktorý mi to žitie poriadne skomplikoval.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Píšem ti . . .

A to isté sa stane aj tebe…

Najprv si nevšimneš, že už necítiš bolesť. Najprv ťa prekvapí, že si sa prestala zaujímať. Že už na neho nemyslíš hneď, ako otvoríš oči, a že večer zaspávaš omnoho ľahšie s oveľa väčším pokojom v srdci. A potom si len uvedomíš, že už nemáš potrebu niečo zisťovať. Žiadne prečo… Jednoducho ťa veľa odpovedí prestane zaujímať, lebo pochopíš, že dokážeš existovať aj bez nich. 

Ak tie odpovede raz aj prídu, zasmeješ sa nad tým, že si o ne kedysi tak veľmi bojovala. Mávneš nad nimi rukou a to bude jediný moment, čo pre ne minieš akúkoľvek energiu. Už ťa nebude zaujímať prečo. Už budeš vedieť, že nič lepšie sa ti nemohlo stať.

A ten dôvod… Ten ti bude ukradnutý. Rovnako ako človek, ktorý ti ublížil. Začneš totiž zisťovať, že jediným dôvodom na čokoľvek si ty sama…

Autor: Tina

Coverphoto: Photo by Remy_Loz on Unsplash

Facebook komentáre