Viem, že sa hovorí opak. Že mnohokrát aj my píšeme o tom, aké je dôležité nehľadať vzťah a budovať radšej vzťah sám so sebou. Viem, že často pripomíname, že život nemôže byť postavený na jednej láske a že ak nám niekto ani zďaleka nevracia to, čo mu vieme dať, mali by sme o to viac pocítiť sebaúctu. No pravdou je, že si v živote prejdeme etapami, počas ktorých je tá láska skutočne horúcou témou. Každý z nás totiž v istej chvíli svojho bytia túži tento míľnik dosiahnuť – uzavrieť s niekým vzťah, ktorý už potrvá naveky.

Viem, že niekomu sa to podarí hladko. Ani nad tým nemusí premýšľať, nič a nikoho hľadať. Jednoducho stretne človeka, ktorý úplne samozrejmým spôsobom zosobňuje všetko, po čom túžil. No zároveň viem, že mnohým z nás sa to nedarí.

unsplash.com

Mnohí sa v láske strácame…

Zablúdime a potom sa prácne nachádzame. Podrazí nám nohy, naučí nás, aké ľahké je klamať sám seba. Občas jej prisudzujeme toľkú váhu, že ak ju prestávame cítiť, zdá sa nám, že všetko ostatné už nemá zmysel. Občas máme pocit, že stratou niekoho stratíme seba, že tá bolesť, ktorá z tohto zážitku plynie, sa už nedá rozchodiť.

Je jedno, koľko máme rokov a čím sme si v živote dovtedy prešli. Láska dokáže bolieť rovnako, bez rozdielu na predošlé skúsenosti. Dokáže nás zraniť na miestach, o ktorých sme sa predtým nazdávali, že sú nedotknuteľné, a rovnako vie rozjatriť staré rany, čo predtým pôsobili celistvo. Každý z nás totiž v istej etape svojho života túži byť pre niekoho jedinečným…

unsplash.com

A preto by som chcela, aby sviatok lásky nebol len o zamilovaných pároch…

Ale o všetkých, ktorí milujú. Láskou, ktorú si ten druhý nezaslúži, láskou, ktorú niekto len podlo využíva vo svoj prospech. O tých, ktorí už milovať nechcú a ich jediným prianím je zabudnúť a pohnúť sa vpred. O tých, ktorí dávajú už stú šancu, hoci sami prestali veriť, že tentokrát bude využitá. O tých, ktorí nie sú milovaní, ale stali sa len figúrkou v niekoho hre a stoja pred neľahkou úlohou, ako sa od niekoho odpútať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Stretneme sa znova

Myslím na všetkých, ktorí milujú niekoho, komu sa to zatiaľ neodvážili povedať. Ktorí milujú človeka, kto nemiluje ich alebo sa len nedávno rozhodol, že ich už milovať nechce. Na tých, ktorí si tú lásku stokrát pred sebou obhajovali a neskôr sa za to vinili. Na tých, ktorí už nemajú koho milovať, pretože ten človek tu dnes už nie je, no city zostali a o to viac bolia.

Dnešok je o všetkých, ktorých srdcia sú naplnené láskou…

Akoukoľvek. Láskou zlomenou niekoho nezáujmom, láskou, ktorej iní nerozumejú či ju odsudzujú. Láskou, ktorá ich hreje, ale zároveň aj spaľuje i mrazí. Dnešok je o vás. Pretože ak dokážete milovať, stále ste viac než tí, ktorí dokážu len nenávidieť.

Je úplne jedno, či je to láska opätovaná, „pravá“ alebo či dáva tvojmu životu zmysel. V momente, ako sa vyskytne v tvojom srdci, správaš sa k nej, akoby pravou bola.

Coverphoto: Photo by bmx22c on Unsplash

Facebook komentáre