O ženách sa vraví, že sme komplikované. Že nevieme, čo chceme, tak to hľadáme a keď to nájdeme, zistíme, že to nie je ono… Že sme si svoje priania, túžby či želania len zle zadefinovali, z predstáv sme ich nesprávne premietli do slov a skutočnosti. No vieš… Občas sa ťažko nachádza to, čo je raritné. Zriedkavé asi tak, ako je dnes zriedkavá nezištná pomoc. Niekedy sa naozaj len s námahou vysloví túžba, na ktorej podstatu sa už dávno zabudlo.

Vzťahy sú dnes povinnosťou a nie cnosťou, tak krehkou, ktorej nestabilnosť začíname namiesto toho, aby sme si ju vážili, napádať. Frfleme a sťažujeme sa, ale zabudli sme na to, že žena a muž musí do vzťahu niečo priniesť. A to niečo… To sa dnes vytratilo. Proste to zmizlo a ten, komu to chýba a stále to hľadá, má jednoducho smolu.

unsplash.com

Každá žena chce len jedno…

Pocítiť, že nie je na všetko sama. Nájsť osobu, ktorej sa odovzdá a ktorej bude ochotná zveriť všetko, čo jej život doteraz ponúkol – to, čo jej dal, no i to, čo jej odobral. A on to dokáže pochopiť. Porozumie jej kráse rovnako ako jej jazvám na srdci a všetko bude považovať za cnosti, ktoré z nej kedysi vytvorili ženu, akú dnes miluje. 

Urobí tak spôsobom, že do jej života prinesie istotu. Oporu, podporu a pocit, že sa nemusí starať o všetko. Pocit, že ak jej niekto ublíži, on sa pokúsi všetko napraviť. Jej bolesť bude považovať za svoju a nič nenechá len tak.

Nechce muža, ktorý bude vykazovať silu za ňu a na koho bude hádzať svoje trápenia očakávajúc, že sa o ne postará a zaženie ich preč. Chce človeka, ktorý bude jej silou. Jej oporou. Niekým, na koho keď sa pozrie, povie si, že nič nemôže vzdať. Muža, vďaka ktorému vždy nájde svoje maximum. Pre ňu samotnú. Pre nich oboch…

Žena chce k niekomu patriť. Už odmalička túži po tom, aby bola s niekým pevne spojená. Vždy, keď sa pozrie vedľa seba, chce tam vidieť postavu, ktorá s ňou drží krok. Neťahá ju vpred ani ju nespomaľuje zbytočnými otázkami. Chce kráčať s niekým, kto sa na nič nepýta, pretože všetkému rozumie. Rozumie jej duši a túžbam rovnako, ako má preskúmané jej telo.

unsplash.com

Svet ženy je o pocitoch…

Občas ju ťahajú vpred, občas ju strašia a prinútia zastaviť sa. Každý deň sa musí vysporiadať s toľkými pocitmi, že hoci pôsobí sebaisto, svet je pre ňu stále neistým miestom. Dotkne sa jej všetko. Všetko, čo začuje a zažije. Ak o nej pochybujú iní, pochybuje o sebe aj ona. Ak sa v jej svete strácajú druhí, odchádzajú a miznú jej pred očami, stratí sa v ňom aj ona sama. 

Click here to preview your posts with PRO themes ››

A preto ju nikdy nenechaj kráčať osamote. Pozoruj, kam smerujú jej kroky, a skús pochopiť, prečo kráča práve týmto smerom. Dovoľ jej, aby šla tam, kam ju vedú jej sny. Možno ich zatiaľ vidí len veľmi hmlisto. Možno ani sama nevie vysloviť, prečo sa chce vydať na túto cestu. No je si istá, že ak vykročí, nesklame sa. 

A k tomu potrebuje teba…

Nemusíš zakrývať svoje chyby. Nemusíš sa báť, že ťa ona bude súdiť. Prijme ťa takého, aký si, ak jej poskytneš oporu. Všetku silu, ktorú potrebuje, má v sebe hlboko zakorenenú. A tvojou jedinou úlohou je naznačiť jej, že nech sa vydá kamkoľvek a stretne na tej ceste čokoľvek, nebude na to sama.

Žena nepotrebuje, aby ju niekto viedol. Potrebuje len pocit, že nekráča osamote, že jej niekto verí a vidí istotu v jej krokoch aj vtedy, keď svet spôsobí, že sa cíti neisto.

unsplash.com

Ak nevykročíš s ňou a nezasadíš do jej duše pocit, že pri nej stojíš, ona sa na chvíľu zastaví. Bude ťa chcieť počkať. Bude naďalej hľadať a nachádzať. Vieš, ak žena miluje, váži si tú láska viac ako čokoľvek iné. Je ochotná vzdať sa aj svojich snov. 

No nie navždy… 

Hoci ťa bude milovať, pochopí, že táto láska jej nikdy neposkytne to, čo každá žena chce v láske nájsť. A vtedy bude len otázkou času, kedy sa zlomí. Kedy si povie, že sklamanie z toho, že jej neposkytuješ istotu, je horšie, ako keby ju musela nájsť len vo svojej duši.

Prosím, nikdy ju nenechaj kráčať osamote. Pretože ona osamote kráčať dokáže. Síce počas tejto cesty bude strácať mnoho, stále získa viac, ako by sa mala navždy zastaviť kvôli mužovi, ktorý nie je ochotný poskytnúť to, čo každá žena očakáva.

Coverphoto: Photo by Valeria andersson on Unsplash

Facebook komentáre