Som typ človeka, ktorý málokedy ľutuje niečo, čo sa už stalo. Načo sa mám zaťažovať vecami, ktoré už patria do minulosti a aj tak ich nezmením? Nehovorím, že sa mi všetko podarí. Niekedy urobím obrovskú hovadinu… Ale radšej sa budem o pár rokov chytať za hlavu a smiať sa na tom, ako by som si mala roky klásť otázky:

„Čo by bolo, keby som vtedy…?“

Poznám ženy, ktoré ľutujú dokonca aj to, že niekedy niekoho milovali. Prosím, nerob to. Nikdy, naozaj nikdy neľutuj to, že si niekoho naozaj milovala… Bol to prejav toho, že svoj život naozaj žiješ a nielen prežívaš.

Možno v tento teplý letný večer sedíš sama na balkóne s dušou rozbitou na kusy a preklínaš tú chvíľu, kedy si sa doňho zamilovala.

pinterest.com

Preklínaš ten okamih, kedy si ho zbadala a kedy si prijala jeho prvé pozvanie von. Preklínaš aj to, že si mu začala veriť a že si mu dala šancu ťa zraniť… A on to samozrejme využil.

Prosím, prestaň. Prestaň sa obviňovať za to, že si sa zamilovala do niekoho, ako je on. Bolo to predsa krásne. Bolo to predsa obdobie, kedy si vďaka tejto láske lietala v oblakoch.

A o čom je život, ak nie práve o tomto? Skús si sama sebe položiť otázku, či by si niečo spravila inak? Keby si sa mohla vrátiť v čase, vybrala by si si toho človeka znovu? Vybrala by si si ho aj napriek tomu, že by si vedela, že raz v budúcnosti sa ho budeš musieť vzdať?

Vybrala by si si ho znova, aj keby si vedela, že raz sa budeš musieť zmieriť s jeho stratou a budeš to musieť prežiť bez neho? Dovolila by si mu sedieť pod tvojou izbou do rána v tú noc, keď ste sa prvýkrát videli? Dovolila by si mu držať ťa za ruky a dovolila by si sebe cítiť ten nádherný pocit, ktorý si cítila vtedy?

Ak by si sa vrátila v čase, dokázala by si zase veriť tej krásnej rozprávke?

Dokázala by si s ním po svojom boku zbierať tie najkrajšie spomienky? Ak si si na tieto otázky odpovedala nie, nebola to láska. Bola to jednoducho ďalšia lekcia od života. V tomto prípade sa nemáš prečo trápiť.

pinterest.com

Nechýba ti ON. Chýba ti iba niekto po tvojom boku… Ak si si odpovedala áno, všetko, čo si prežila, stálo za to. Ak by si si napriek všetkému ešte stále vybrala čo i len jednu ďalšiu hodinu v jeho náručí, tak to bola láska, aj keď netrvala naveky.

Ak by si stále dala aj vlastný život za to, aby ste si mohli splniť aspoň jeden spoločný sen, tak si mala niečo, za čo sa ti naozaj oplatilo bojovať. Mala si možnosť zažiť niečo, čo niektorí ľudia márne hľadajú celý život, ale aj tak to nenachádzajú. Mala si možnosť zažiť naozajstnú lásku. Buď za to vďačná.

Ja viem, teraz to bolí, ale, prosím, neľutuj ani sekundu.

Neľutuj nič, čo si preňho urobila, lebo práve táto láska z teba možno spravila lepšieho človeka. Možno ti to teraz nedáva žiadny zmysel. Možno jediné, čo teraz vidíš, sú tvoje vyschnuté oči v zrkadle, ktoré už nevládzu ani plakať. Ono to však prejde. Ver mi… Všetko raz prejde.

Ale nikdy nezabudneš na ten hrejivý pocit, keď si niekoho naozaj milovala. Nikdy nezabudneš na ten pocit, keď si našla domov v jeho náručí. Prosím, neľutuj nič z toho, je možné, že to už nezažiješ nikdy viac…

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre