Láska je zvláštna. Najprv ju chceme tak veľmi, že by sme za ňu dali všetko. Potom ju odmietame a s malou dušičkou dúfame, že príde. Keď príde, popierame ju, aby sme sa znovu nezranili. Ale my sa zraníme. Keď už príde, tak nie je cesty späť.
Sú dve možnosti… Prvá, že ju odmietneme celkovo a následne si to budeme vyčítať. 

Prečo som len do toho nešla? Mohli sme toho toľko zažiť. A hlavne – mohla som byť konečne milovaná. Potom tu je druhá možnosť. Prijmeme ju. No znovu sa zraníme a takýto je kolobeh života znovu a znovu. 

pinterest.com

Iba žeby existovala i tretia možnosť…

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Moja duša sa zotavovala z poslednej rany a objavil si sa ty. Prišiel si sám, čo sa často nestáva. Myslela som, že ťa nie som hodná a verím v to aj doteraz. Som mimo tvoju ligu a chvíľu som verila, že taký nie si. Že nedelíš ľudí podľa toho, ako vyzerajú a v akej spoločnosti sa nachádzajú. Chvíľu. Chvíľa to nebola. Bol to takmer rok.

Ten rok utiekol ako voda, no ja som sa stihla do teba zaľúbiť hneď niekoľkokrát, i keď som to striktne odmietala. Prečo by len chlap tvojho formátu bol ku mne milý? Pri každom pohľade na teba som si kládla túto otázku. 

Chodil si za mnou, i keď na 5 minút, aby si ma videl, prechádzal si miestami, kde by som sa mohla nachádzať a ja som sa tam i nachádzala. Tieto „náhodné“ stretnutia sa stávali každodennou rutinou a ja som bola ako vymenená. 

Avšak som ťa odmietala…

Nevedela som sa zbaviť pocitu, že to jednoducho nemyslíš vážne a iba sa so mnou hráš. Teraz viem, že som spravila chybu. Možno v tom, že som bola opatrná. A možno v tom, že som sa ti poddala.

Bol to takmer rok úspešnej rezistencie. Nepúšťala som si ťa blízko k telu, kým si si ma neskrotil. Nebolo to kontrolované a neviem, či som to chcela. V tú chvíľu som to tak chcela. Ale keby som sa nad tým zamýšľala a nešla bezhlavo do toho, všetko mohlo byť inak.

pinterest.com

Chybu sme spravili obaja…

Ty si si ma nezáväzne namotal a potom mi ukazoval niečo ako súčasnú friendzone. Ja som to brala. No už takto nevládzem. Nemôžem ťa nútiť, aby si ma ľúbil alebo predstieral kamarátstvo. No chýbaš mi.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Už viem, prečo som musela tak dlho čakať

Nemala som si ťa pripustiť k telu, ale bolo to nádherné. Spoločný čas strávený krásnymi chvíľami by som dokázala spočítať na oboch rukách. No šťastie, ktoré si vo mne vyvolal, je nevyčísliteľné. Keď som bola v tvojom náručí a pozerala sa ti do očí, myslela som na to, aké mám len šťastie, že toto, čo mám pri sebe, je len moje. 

Mýlila som sa. Nikdy nebolo…

Zmizol si z môjho života vo chvíli, kedy si ku mne nemal už žiadne záväzky. Je mi to ľúto, i keď si ma niečo naučil. Vždy som bola tá, čo sa vyhýbala láske, no až keď si mi to spravil ty, tak som pochopila, že to nemá cenu a len si vzájomne ubližujeme. A tebe taktiež neverím, že si ma nikdy neľúbil. Len si to odmietol.

Tretia možnosť spočíva z kombinácie prvých dvoch možností. Najprv odmietame, neskôr milujeme. Nedá sa povedať, že niektorá možnosť je správna. Môžem ale s istotou povedať, že láska je slepá a nikdy nevieme, kedy nás len ťahá za nos a kedy to s nami myslí vážne.

Autor: @simkova_katka

Coverphoto: Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Facebook komentáre