Nikdy nie je príliš neskoro na nový začiatok. Nikdy nie je neskoro… vlastne na nič. Nie je neskoro… na to, aby sme sa na chvíľku zastavili v tomto zrýchlenom svete, v ktorom žijeme, aby sme sa nadýchli čerstvého vzduchu a začali od začiatku alebo aj od konca… Vyber si ty sama. Podľa toho, čo chceš, podľa toho, kde si a kde by si chcela byť, podľa toho, čo ťa robí SKUTOČNE šťastnou…

Život nie je perfektný, nie je ružový a už vôbec nie je jednoduchý. Avšak je krásne komplikovaný, pestrý, plný dychberúcich momentov, za ktoré by sme pokojne vymenili polovicu našej duše… Na druhej strane je však občas možno plný neporiadku. Vecí, ktoré nedokážeme úplne pochopiť. Niečo, čo nedokážeme len tak jednoducho vstrebať, len tak jednoducho predýchať.

Plný pádov, zrád a nekonečných myšlienok, či to tu všetko má vôbec nejaký význam a či aj tieto vety skrývajú v sebe kúsok pravdy.

pinterest.com

A áno, presne o tomto to je… o rozdieloch v ňom. O tom, že raz máme byť na dne a raz zas lietať vysoko nad oblakmi. Predovšetkým si jeho súčasťou… súčasťou, ktorá rastie, mení sa, zreje. Súčasťou, ktorá občas nekonečne miluje, smeje sa a inokedy je zasa zlomená a znova sa časom uzdraví.

Skvelá bytosť, ktorá viac zdolá, ako sa vzdáva. Bytosť so srdcom v hrudi, ktoré tlčie ako zvon a pýta si pozornosť, pýta si ten život…

Neexistuje žiadny spôsob, akým by sme dokázali vrátiť čas, aby sme mohli napraviť to, čo sme zničili, alebo aby sme zabránili tomu, aby nám niekto iný ublížil. No stále máš možnosť sa od toho všetkého jednoducho odpútať. Odpútať sa od falošných priateľov.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dufám, že si na mňa spomenieš, nech budeš kdekoľvek

Časom som pochopila aj ja, ako je to možné, že nám ich zostane naozaj len pár. Môžeš sa zbaviť hnevu, ktorý máš v sebe, nedus to. Nedus nič, čo v sebe máš, nič, čo ťa dusí. Môžeš skončiť s tým neustálym riešením toho, čo si kto o tebe myslí, alebo analyzovaním toho, čo kto práve robí, pokiaľ je to niečo, čo ťa neteší a neprináša ti to radosť do života.

pinterest.com

Lebo na TOM záleží. Na pocite, aký to v tebe vyvoláva. Na pocite, ktorý v sebe máš, keď si večer líhaš do postele. Cítiš sa spokojne?

A ak mám túto možnosť sa k tebe prihovoriť, hovorím, že HLAVNE nikdy nie je príliš neskoro. Na to… vykašľať sa na staré rany, staré bolesti, staré krivdy a vlastne na všetko zlé. Nikdy nie je neskoro začať sa dívať na veci z lepšieho uhla pohľadu. A možno prestať premýšľať nad tým, čo bolo.

Ja viem, možno si bola zranená viac, ako si dokážem predstaviť a možno máš práve teraz zlomené srdce. Avšak pamätaj, že všetky negatívne okolnosti, ktoré ťa postretli, ti nikdy nedovolia byť úplne šťastnou, kým sa ich nezbavíš alebo sa ich aspoň nesnažíš vyhodiť zo svojich myšlienok…

Skús niečo, čo si nikdy neskúsila. Skús žiť inak, viac naplno. Nie sme tu navždy a som ten typ, ktorý tvrdí, že budeme ľutovať len to, čo sme nakoniec neskúsili. Nelimituj sa, neboj sa niečoho, čo nepoznáš.

Začni znova, kúsok po kúsku, pomaly a buď trpezlivá. Buď trpezlivá a zvedavá na to, kým sa staneš…

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre