Končí sa ďalší rok.

Rok, na ktorý – ako aj na ten predchádzajúci – by si chcela zabudnúť. Vraví sa však, že keď sa niečo končí, niečo sa začína… Začne sa nový rok. Povedz si, že to bude pre teba nový začiatok. Zahoď za hlavu udalosti predchádzajúceho roka, prijmi ich ako súčasť svojho života. Pretože tak to je. Všetko, čo sa deje, je súčasťou tvojej cesty.

Cesty za niečím iným, novým… niečím lepším.

Čo bolo, bolo. Už to nezmeníš

Spomienky sa postupne začnú vytrácať, začnú blednúť. Prijmi však skutočnosť, že si toho muža milovala, že si bola šťastná. V tom čase bol tvojou časťou, bol tvojím „pohonom,“ bol tvojím šťastím. Ale ako som povedala, bolo to v tom čase. Buď vďačná za všetky okamihy, ktoré si s ním prežila, buď vďačná za to, čo ti do života priniesol, a za všetko, čím si sa stala po tom, ako ste svoj vzťah ukončili.

Zmenila si sa. Stala si sa liekom na svoje rany a posunula sa.

Áno, viem, prišli okamihy spomienok a sĺz, predsa ste spolu niečo prežili. Ale už si, dievča, prestaň pripomínať, čo bolo a buď vďačná. Vďačnosť je jedna z ingrediencií, aby sme mohli začať žiť naplnený život. Každá jedna situácia v živote v sebe ukrýva niečo dobré. Začni sa na to pozerať týmto spôsobom a uvidíš, ako sa veci zmenia. Otvor oči všetkým krásam života a srdce ľuďom, ktorí ťa milujú.

Naplánuj si aktivity, otvor myseľ a zmeň, čo zmeniť chceš. Iba ty si zodpovedná za svoje myšlienky a za svoj život. Tak nesklam samu seba.

Poznáš všetky tie veci, ktoré si vždy chcela mať? Tak choď a splň si ich! Cestuj, spoznávaj, zmeň prácu, zmeň prostredie, vezmi si psíka z útulku, začni piecť, začni športovať. Sprav si radosť! Ale nezabúdaj rozdávať radosť aj naokolo. Nezabúdaj na ľudí, ktorí vždy stoja pri tebe. Rozdávaj šťastie a ono sa ti vráti. Ver mi.

Ale predovšetkým… Nehľadaj šťastie u niekoho iného, neponáhľaj sa.

Nájdi ho v sebe. Nájdi to, čo ťa spraví šťastnou, nájdi svoju vášeň, nájdi svoj „pohon.“ V sebe! Nikto iný ťa nespraví šťastnou, ak nebudeš šťastná sama so sebou. Spoznaj svoju hodnotu, až potom budeš schopná prijať hodnotu niekoho iného. Niekoho, kto ťa rozveselí, kto ťa bude podporovať v každej situácii tvojho života, niekoho, kto ťa prijme takú, aká si. Ver, že si to zaslúžiš.

Prijmi všetko, čo bolo a ber to ako lekcie pre ďalšie fungovanie, lepší život, nový začiatok. Teraz je ten čas začať sa naplno venovať sebe. Každý deň v kalendári ti dáva možnosť niečo zmeniť a každým tvojím rozhodnutím rastieš.

Nesnaž sa nerobiť chyby. Každý ich robí a každého z nás robia chyby tým, kým sme. Skúšaj nové veci a keď to nevyjde, nevadí. Všetko sa deje pre niečo a posúva nás vpred. Tak vezmi svoj život a svoje myšlienky do vlastných rúk.

Autor: Veronika Vonyiková

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prijmi svoje emócie

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre