Keď sme po prvýkrát na našom webe publikovali článok od našej čitateľky, ani vo sne by nám nenapadlo, že sa z toho stane každodenná rutina. Vtedy, pred približne tromi rokmi, sme to považovali za výnimočný jav, až sme sa – ani samy, nevieme ako – postupne dopracovali do fázy, kedy článok od vás uverejňujeme každý deň. Dnes máme na našom Blogu vyše 750 článkov, ktoré ste nám poslali. V každom z nich sa skrývajú iný príbeh, iná emócia, no niečo ich predsa ich len spája – sú písané zo srdca.

Po dlhom čase sme sa rozhodli opäť z vašich textov vybrať „malé úlomky“ – úryvky či citáty, ktoré nám skvelo zapadnú do našej témy týždňa s názvom (Ne)láska. Ďakujeme za každý jeden článok, ktorý pristál v našej schránke. Ďakujeme, že píšete spolu s nami. ♥

… … … … …

Možno sme sa najskôr potrebovali naučiť milovať niekoho iného, potom sa naučiť milovať seba samého, aby mohol napokon prísť niekto, kto bude milovať práve nás. A až vtedy si prestaneme klásť nekonečné množstvo otázok, s nádejou, že nájdeme odpoveď hneď. Niektoré odpovede potrebujú iba dostatok času a prídu samy, keď nebudeme toľko o nich premýšľať. A sú otázky, na ktoré odpoveď nedostaneme nikdy. A prečo? Lebo to tak má byť…

Keď je žena zamilovaná, jej muž je pre ňu všetkým. Je ochotná preňho obetovať čokoľvek a to očakáva aj od neho. Sklamanie nastáva, keď toho nie je schopný…

Niektorí ľudia nás postavia pred voľbu, z ktorej nikdy nevyjdeme bez zranení. Buď si vytrhneme kus srdca a zahodíme ho, alebo zaprieme sami seba. A tieto rozhodnutia bolia najviac, či už si zvolíme jedno alebo druhé.

Sú ľudia, ktorí nás naučia odísť, aj keď jediné, čo chceme, je zostať a dočkať sa šťastných chvíľ.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zmyselná a krehká hra slov i metafor – citáty od Nikity Gill

Tam, kde najviac slepo veríme, sa nám neskôr otvoria oči. Tam, kde najviac milujeme, môžeme o všetko prísť. Tam, kde nepočúvame svoju vlastnú intuíciu, zanecháme vždy to posledné. Tam, kde nás drží už len nádej, nás odtiaľ zväčša vyženú sklamanie a zúfalstvo. A tam, kde bola predtým jednostranná láska, sú dnes už len slzy.

Nikdy sa nesmieš uspokojiť s menšou láskou, keď jej môžeš mať viac. Lásky je vždy dostatok. Len nie každý ti ju chce dať.

Muži sa nemenia. Ľudia sa nemenia, ak to sami nechcú. Veriť, že ten tvoj je iný, zmení sa a ty budeš s ním šťastná do konca života, je to najhoršie, čo môžeš svojmu srdcu robiť.

Žena by nemala zotrvávať niekde, kde nie je šťastná. Nehľadať šťastie tam, kde oň bola ukrátená.

Neviem, koľkokrát ešte musím padnúť, aby moje srdce konečne pochopilo, že v tom jeho už jednoducho nemám miesto.

Lásku si netreba zaslúžiť, všetci sme hodní lásky. Tak ruky preč od vzťahov, v ktorých musíš o lásku bojovať.

Drahá žena, skús pozbierať aj to mizivé percento síl, ktoré ti ešte ostalo, a nedovoľ, aby ťa zničil niekto, kto ťa nikdy skutočne nemiloval.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre