Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by váš život vyzeral, ak by ste nikdy nestretli konkrétnu osobu? Napríklad tú, s ktorou ste prežili turbulentný vzťah, ktorý sa síce dávno skončil, no vy stále deň za dňom zisťujete, ako veľmi vás dotyčný zmenil? Ja áno… Občas si to predstavím. A musím uznať, že hoci by som si to celé nikdy viac nechcela zopakovať, predsa len som trochu rada, že sa to stalo.

Že som si tým vzťahom prešla, že som v sebe našla odhodlanie nadobro s ním skoncovať a že som isté názory zo svojej mysle nadobro odhodila. Pretože tento vzťah ma zmenil. Poopravil moje domnienky o láske, naučil ma, že aj viera, nádej i láska samotná musia mať svoje hranice, inak sa z nich stávajú nebezpečné city. Ktovie, ako by môj život teraz vyzeral, ak by som tohto muža nikdy nestretla. Ktovie, či by som neskôr nespadla do ešte viac toxickejšieho vzťahu. Ktovie, či by iný muž nevyužil moju naivitu omnoho viac… Ktovie… No dnes, keď už všetko prebolelo, som si istá, že sa niečo podobné v mojom živote nikdy nezopakuje. V partnerskej ani v kamarátskej rovine. Pretože ma tento vzťah zmenil natoľko, že si odvtedy trikrát rozmyslím, či mi stojí za to len niekomu veriť a nič nedostávať.

Dnes sme si pre vás pripravili výber citátov z vašich článkov, ktoré možno vnímať ako vašu výpoveď. Výpoveď o tom, akými vzťahmi ste si prešli vy, v čom vás zmenili a čo všetko vás naučili. Ďakujeme, že píšete spolu s nami! ♥

… … … … …

Nech k sebe pustíš kohokoľvek, kto už raz od teba odišiel, spomeň si predtým na to, ako si sa cítila, keď odchádzal. Ako ťa to bolelo a koľko úsilia ťa stálo dostať sa z toho. Spomeň si na všetko, čo si vtedy prežívala, a spýtaj sa seba, či by si to chcela absolvovať znovu. Či ti jeden prísľub zmeny stojí za to, aby sa tvoja nočná mora znovu stala realitou.

Neopúšťaj sa len preto, že sa ti niekto otočil chrbtom. Postav sa za seba. Pretože sama vieš, že občas prídu chvíle, kedy to za teba nik iný neurobí.

Každej z nás želám, aby sme raz stretli niekoho, koho stačí len milovať. Aby sme všetky jedného dňa pochopili, že vzťahy predtým nám za to úsilie vôbec nestáli.

S tými nesprávnymi osobami je veľmi ľahké prepadnúť pocitu, že stojíme za nič.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Vaše slová, ktorými ste tento rok inšpirovali ostatných – @vase_ulomky

Najťažšie na láske, v ktorej nedostávame späť to, čo dávame, je, že nevieme, kedy s ňou prestať. Nevieme odhadnúť, kde je tá hranica, kedy láske dávame len šancu a kedy samy sebe vezmeme šancu na šťastný život.

Zázraky sa síce dejú, ale s tou správnou osobou v pravý čas. S nesprávnymi osobami nezažiješ zázraky, ale zlomené srdce. Preto viac ako na zázraky ver vo svoju silu. V silu, ktorá je potrebná, aby si od niekoho dokázala odísť skôr, ako ti nadobro zlomí srdce.

Nie si horšia, menejcenná, málo atraktívna. „Len“ si stretla niekoho, kto sa do teba nezamiloval. A to predsa neznamená, že nie si hodná skutočnej lásky od toho správneho muža.

Zaslúžiš si lásku, ktorá dýcha istotou. Nie vypočítavosťou, nezáujmom a klamstvami.

Niektorí muži majú v sebe čosi zvláštne. Dokážu sa objaviť vo chvíli, kedy sme na seba hrdé, že sme sa zo vzťahu s nimi vyliečili. V sekunde nám dokážu ukázať, aké bolo to, čo sme si samy bez nich vybudovali, žalostne krehké.

Buďme dosť hrdé na to, že si k sebe nepripútame niekoho, kto ani nevie, či s nami chce byť. Takto láska naozaj vyzerať nemá.

Môžeš sa vracať do minulosti a donekonečna premýšľať nad tým, čo ťa zranilo. No takisto môžeš všetko nechať za sebou a dovoliť tvojim trápeniam, aby sa stali tvojou silou.

Myslela som si, že som prišla o vzácnych ľudí. Avšak čas ukázal, že to až taká veľká strata nebola.

Pochop, že smútok, bolesť ani žiaľ zo svojho života nikdy úplne nevylúčiš. Ale všetko to vieš obmedziť, ak si určíš priority. Ak si povieš, že tvoje šťastie je viac ako akékoľvek predstavy, reči, rozchody a drámy.

V minulosti som príliš verila ľuďom a časom som stratila vieru vo všetkých… Potom už neviete, kto je dobrý a kto zlý. Chcete chrániť iba seba.

Často nevieme rozlíšiť, komu skutočne ide o naše dobro a pre koho sú reči o našom šťastí len zásterkou pre jeho plány.

Myslím na každého, kto sa sám seba pýta, či sa po tom všetkom ešte niekedy zamiluje.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre