Dnes viem, že nie je v poriadku trpieť a o svojej bolesti mlčať, pretože skôr či neskôr si vyberie svoju daň. A tá daň je niekedy omnoho vyššia než tá, ktorú sme schopní uniesť na svojich pleciach. Dnes ti poviem to, čo nedokážeš prijať možno sama. Nie je v poriadku byť možnosť číslo dva alebo tri. Nie je v poriadku trpieť a nie je v poriadku trápiť sa častejšie než zažívať pocit šťastia. 

O tom láska nie je a nikdy nebude ani život. Nikdy nebudeš šťastná, ak budeš pochybovať, akou možnosťou si, ak nie si prioritou. Nebudeš šťastná, ak budeš prehliadať bolesť, ktorá trápi tvoje srdce a po nociach ťa myšlienky na minulosť nenechajú spávať. 

pinterest.com

Je v poriadku prijať zmenu, na ktorú nie si pripravená, ale v kútiku srdca vieš, že je nevyhnutná… 

O tom, čo nás trápi, sme schopní často mlčať a svojím šťastím sa všetkým chváliť. Na zmeny, ktoré sa v našich životoch udejú, sa dopredu pripraviť nedokážeme, no vec, ktorú som sa o zmenách naučila, je tá, že spolu s každou zmenou sa musíme naučiť niečo nové a iné. 

Nestagnovať na mieste a hlavne sa neotáčať smerom späť. Pretože čím viac sa budeš obzerať za minulosťou, tým ťažšie sa ti bude napredovať vpred. Jeden skvelý spisovateľ raz napísal, že všetci bez prestania trpíme – aj tí, ktorí predstierajú, že nie. 

Občas to padne na každého… 

Strach, stres, smútok či frustrácia. Občas všetko naraz. Občas je v poriadku to precítiť. Ale neostávaj príliš dlho niekde, kde tie pocity zažívaš častejšie než radosť. Zem sa neprestane točiť kvôli jednému zlomenému srdcu či kvôli hádke s človekom, ktorý je tvojmu srdcu blízky. 

Nauč sa dať za vecami, ktoré ťa nenapĺňajú, hrubú čiaru, zavrieť za sebou dvere či povedať zbohom. Pretože ak nevieš určitú kapitolu svojho života uzavrieť, nebudeš pripravená ocitnúť sa na novej, o čosi krajšej stránke, ktorú ti ponúka život. 

pinterest.com

Aj keď nie je perfektný, aj keď je občas nefér. Aj keď niekedy vezme viac, ako je schopný ponúknuť. Stalo sa ti niekedy, že si sa pevne držala niečoho, o čom si vedela, že to nie je pre teba to pravé, a vedela si, že bez toho budeš šťastnejšia, ale napriek tomu si sa toho držala, pretože si mala strach, že už ťa neurobí nič šťastnejšou? 

A nakoniec, keď si sa od tej veci odpútala, nechápala si, ako mohla byť pre teba taká dôležitá… 

To sú tie zmeny, s ktorými sa ťažko lúčime, ale napokon zistíme, že bez nich sme bližšie k tomu, čo hľadáme, aj keď o tom sami ešte nevieme. Že sme bez nich šťastnejší, lepšou verziou samých seba. 

Nikto za tebou nepríde a nezmení čarovnou paličkou tvoj život. Rozlúč sa teda so životom, ktorý ťa nerobí šťastnou, a prijmi nové zmeny a výzvy s rovnakou silou, ako si prijala všetko, čo si dokázala zvládnuť doteraz.

Autor: Natália Z.

Coverphoto: Photo by SHINE TANG on Unsplash

Facebook komentáre