Viem, že je ťažké len tak sa zastaviť a nechať myšlienky voľne plynúť bez toho, aby ich niečo z vonkajšieho sveta ohrozovalo a snažilo sa ich mať neustále pod kontrolou. Predovšetkým v týchto dňoch, kedy nás paradoxne práve sviatky pokoja ženú do nervozity a stresu. Viem, že občas je náročné spomenúť si na to, čo potrebujeme my, ak sme doteraz hľadeli len na to, aby sme naplnili potreby našich blízkych. Viem, že počas toho, ako sa snažíme, aby bolo všetko okolo nás dokonalé, je takmer nemožné pokúsiť sa, aby sme sa dokonalo cítili i my.

Viem, aké ľahké je zabudnúť na seba. Ako jednoducho vieme podľahnúť presvedčeniu, že iní našu pozornosť potrebujú viac než my sami. Je to vlastne tá najjednoduchšia vec na svete, no zároveň s tými najfatálnejšími následkami, pričom súvislosť medzi zabudnutím a ťažkými chvíľami, ktoré to do nášho života prináša, si len málokedy spojíme. 

unsplash.com

A preto ťa prosím, spomeň si dnes na seba…

Spomeň si na to, čo ťa robí šťastnou a popremýšľaj, či sa tomu pod vplyvom všetkých okolností v poslednej dobe nevyhýbaš. Spomeň si na všetko, čo ťa dokáže zraniť, zamrzieť a rozosmútiť, a odpovedz si, či sa týmto pocitom niekedy zbytočne nevystavuješ. Spomeň si na to, aké si kedysi mala o svojom živote predstavy a či sa ti aspoň pár z nich podarilo naplniť. Spomeň si na šťastné i menej šťastné okamihy, na pády aj úspechy, na lásky, ktoré ťa sklamali aj podržali… Spomeň si na veľké momenty aj na malé drobnosti, pretože každý z nich ti bol nápomocný, aby si sa stala ženou, akou si dnes.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď to bolí

Spomeň si na chvíle, kedy si nevládala. Kedy si zadržiavala slzy, aby sa nik z tvojich blízkych „nenakazil“ tvojím smútkom. Spomeň si na nové začiatky, počas ktorých ti robila spoločnosť len samota. Na všetky pochybnosti, ktoré ti vírili hlavou, keď ťa čakala nová výzva. Na ťažké skúšky, z ktorých sa po čase stali dôležité príležitosti. Na chvíle, kedy si si neverila, no predsa sú dnes úspešne za tebou. Na strach, ktorý bol miestami silnejší než tvoja vôľa, na smútok, ktoré prekonal aj tú najhoršiu bolesť, akú si dovtedy zažila. 

unsplash.com

Spomeň si na to a urob pre seba jednu vec… 

Dnes sa, prosím, nezabudni obdarovať láskou. Láskou, ktorá vychádza z teba a v tebe sa i končí. Láskou bez podmienok a spomienok na zlyhania, ktoré by ju mohli ohroziť. Láskou, ktorá neutícha, nech sa okolo teba bude odohrávať čokoľvek. 

Obdaruj sa láskou, drahá. Pretože bez ohľadu, či sa cítiš dostatočne milovaná inými, je to ten najkrajší dar, aký si môžeš venovať. Dar, ktorý nájdeš vždy, keď ti život bude chcieť niečo cenné vziať. Dar, ktorý zostane, aj keď iní odídu. Dar, o ktorý sa budeš môcť oprieť zakaždým, keď sa všetko ostatné začne rútiť k zemi.

Coverphoto: Photo by Vladislav Bogatkin on Unsplash

Facebook komentáre