Iba prišiel k nej a objal ju. A jej život znova dostal zmysel…

Objatie je najlepší spôsob, ako vyjadriť podporu, priateľstvo, nádej…všetko pozitívne, čo dokážeme cítiť. Je to univerzálny prostriedok dorozumenia, ktorému rozumejú ľudia na celom svete. Jedinečný spôsob, ako si rozumieť bez slov.

Niekedy je objatie presne to, čo potrebujete. A je zázrak poznať človeka, ktorý to spozná a objíme vás presne v tej správnej chvíli. Človek, ktorý vás pozná až tak dobre, sa nazýva spriaznená duša.

pinterest.com

Najkrajšie objatie je to, ktoré príde bez dôvodu. Jednoducho len preto, že slová sú zbytočné, alebo boli už vyslovené. Alebo nemáme dosť odvahy, aby sme ich vyslovili.

Objatí existujú stovky. Priateľské, z lásky, na privítanie, na rozlúčenie, prvé, posledné, pevné, jemné, krátke, veselé, vášnivé, tie, ktoré silu berú a tie, ktoré ju dodávajú, objatia od šťastia, od smútku, také, ktoré nás rozochvejú, aj tie, čo nás rozplačú…

Objatia,  ktoré si ani nezapamätáme a tie, na ktoré budeme spomínať navždy. Možno s bolesťou, možno s láskou, ale vždy s vďakou.

Sú chvíle, kedy je objatie jediné, čo môžeme druhému dať. S každým objatím dávame najavo svoje city človeku, ktorého objímame. Objatie môže byť najväčším darom, ktorý dokáže druhého človeka postaviť na nohy. Pretože niekedy slová útechy jednoducho nestačia…

Objatie je aj preto také pekné, pretože je každé iné. Najväčšiu silu majú tie, ktoré prídu po hádke. Objatie je najlepším spôsobom zmierenia medzi dvomi ľuďmi, ktorých predchádzajúce nedorozumenie naozaj mrzí.

Najťažšie objatia sú tie na rozlúčku. Keď vieme, že to ďalšie už prísť nemusí. No ešte ťažšie sú tie, ktoré nikdy neboli, hoci sme po nich túžili. A tie, ktoré si budeme vždy želať, aby sa zopakovali.

pinterest.com

Pretože žiadne ďalšie už nebude rovnaké.

Neskôr si bola celkom istá, že sa doňho zamilovala práve vo chvíli, keď ju prvý raz objal. Pretože odvtedy sa temnota z jej života strácala s každým ďalším jeho slovom. Uvedomila si, že tak ako on ju ešte nikto nikdy neobjal. A už nikdy ani neobjíme. Nie tak, ako on…

Neverila rozprávkam o tom, ako môže jediné objatie pre niekoho znamenať tak veľa. Pokým sa jeho objatia nestali jej svetom. Svetom, v ktorom sa cítila v bezpečí a sama sebou. Keď ju objal, pritisla sa k nemu tesnejšie a on ju objal ešte pevnejšie. Vtedy mala pocit, že ich nič na svete nerozdelí. Pretože za krátko už si bez jeho objatia nedokázala predstaviť život.

Objímali sa vždy keď sa stretli, často aj niekoľko minút. A presne toto jej dodávalo silu. Už si nepamätala, aké to je byť silná bez neho. Objatie bolo ich tajným znamením, jediným spôsobom ako si mohli povedať, čo k sebe cítia, pretože vedeli, že si nie sú súdení.

Milovala ho, pretože bol kým bol a milovala osobu, ktorá sa z nej stávala v jeho náručí. Kým ju objímal, zapletala si prsty do jeho vlasov a dýchala jeho vôňu, ktorú by spoznala kdekoľvek. Ticho sa usmievala, počúvajúc slová, ktoré jej šepkal.

Keď sa objímali, celý svet okolo nich prestal existovať. Na moment si dovolili zabudnúť na realitu. Možno neboli k sebe vždy úprimní, ale dávali si záležať na tom, aby ich objatia boli vždy najúprimnejšie. V objatí milosrdne zabúdali na to, že nič netrvá večne. Jeho objatie bolo pre ňu  dôvodom na úsmev. Bolo pre ňu dotykom anjela.

Milovala ho od prvého až po ich posledné objatie.

Skús denne objať aspoň jedného človeka. Človeka, ktorého vidíš každý deň, ktorého poznáš alebo s ním žiješ. Skús objať nového kamaráta, alebo známeho, ktorého si dlho nevidela. Pretože pamätaj si, objatie prenáša pozitívnu energiu. A každá energia, ktorú vydáš sa ti raz vráti. Možno práve vo chvíli, keď to budeš potrebovať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bez neho to nedáš...

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre