Neviem, či poznáš ten pocit… Keď ráno vstaneš z postele a uvedomíš si, že ťa nič netrápi ani nebolí. Si jednoducho šťastná, len tak… pretože šťastnou môžeš byť. Si hrdá na to, že si mnoho vecí prekonala, a tvoju dušu napĺňa pokoj, dokonca sa i tešíš na nový deň. Si zvedavá, čo ti prinesie, lebo už viac nie si ustráchaná, opäť máš chuť objavovať svet.

A potom príde on… Znovu, hoci ho o to neprosíš. Zjaví sa zoči-voči tebe a ty sa preľakneš. Pretože to, čo cítiš, ťa nemilo zaskočí. Myslela si si, že toto je už minulosť. Spomienka, ktorá so sebou nenesie žiadnu emóciu, ale pravda je úplne iná. Zamávalo to tebou, i keď si to nechceš priznať. A tak zasa musíš čeliť realite…

unsplash.com

Cítiš to… Rovnako intenzívne ako predtým…

Je to ako facka, ktorá prišla bohvie odkiaľ… Všetky pocity sú späť, mesiace snahy, kedy si si zakazovala na neho myslieť, sú úplne stratené. Nemo pozoruješ, ako sa ti roztriasli končatiny, a snažíš sa to pred ním nejako uhrať. Lenže to nie je také jednoduché. Je to ON. Ten niekto, komu by si sa najradšej zavesila okolo krku, no zároveň ho zhodila z niekoľkokilometrového útesu…

Prebolelo to len naoko, až do chvíle, kým si neprišla na to, že opäť začína tá jeho hra. Doteraz šťastný koniec nemala, tak prečo by mala práve táto epizóda vypáliť dobre? Takmer všetci máme vo svojom živote takého človeka. Niekoho, na koho sa ťažko zabúda, a keď sa tak konečne stane, príde znovu. A my sa roztopíme ako maslo na slnku, hoci by sme si za to najradšej jednu vrazili. Nádej je späť, v našom vnútri sa odohráva boj.

Jeden hlas kričí, aby si si konečne zachovala hrdosť a vzala nohy na plecia. A ten druhý… ťa nabáda k tomu, aby si sa zasa nechala zmanipulovať.

Viem, ako práve premýšľaš. Dúfaš, že sa zmenil, že mnoho vecí pochopil a uvedomil si, že ku šťastiu potrebuje iba teba. V okamihu si zabudla na to, že si sa pár dní dokázala cítiť šťastne aj bez neho, a znovu netúžiš po ničom inom, len po tom, aby ste tvorili pár. Vypočuješ si pár viet, ktorých význam pomaly ani nevnímaš, ale podstatu si zachytila – žiada ďalšiu šancu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Buď s niekým, kto ti dá pocit istoty

Možno to nepovedal priamo, pretože také niečo si vyžaduje množstvo odvahy. Možno to skryl do niekoľkých formuliek, no po tom všetkom, čo si si s ním už prežila, jeho úmysel rýchlo odhalíš. Zaujíma sa o to, čo je v tvojom živote nové, zrazu chce počúvať, ako sa máš, a nasilu toto stretnutie predlžuje. Medzi rečou prehodí, že by ste sa mohli stretnúť opäť. Veď predsa o nič nejde…

unsplash.com

Prosím, neubližuj si…

Netráp samu seba ešte viac. Odíď, rýchlo na tento zážitok zabudni a spomeň si, že sa dá existovať aj bez neho. Sama vieš, že toto nie je pravá láska, že z týchto chabých základov sa nikdy pevný vzťah nevybuduje. Ďalšia šanca v poradí ti zanechá len nové rany na duši a tie staré začnú opäť krvácať. Máš ich tam dosť. On ti ich tam zanechal viac ako dosť…

Nezabúdaj, že život je príliš krátky na to, aby sme ho premárnili s ľuďmi, ktorí nevedia, čo chcú. Presne s tými, ktorí sa objavia, keď im chýba pocit, že sú milovaní. Pretože tak to je… Nechýbaš mu ty. Chce len cítiť, že je žiadaný, že máš o neho stále záujem.

Svojím spôsobom na neho pôsobíš ako droga, no nie v takom zmysle, ako by si chcela. Nie je to ľahké odpútať sa od takého človeka. Ale keď sa tak stane, je to nesmierne oslobodzujúce… Avšak treba si stáť za svojím rozhodnutím a nenechať si po niekoľkýkrát popliesť hlavu. Raz to už bolo v poriadku, ty si bola v poriadku… Tak neskoč opäť do priepasti, z ktorej si sa krvopotne dlhé mesiace šplhala nahor.

Coverphoto: Photo by Ali Soltani on Unsplash

Facebook komentáre