Keď som bola malým dievčatkom, zvykla som stáť pred zrkadlom aj celé hodiny. Bola som presvedčená o tom, že raz budem princeznou, milovanou a krásnou princeznou. V dlhých šatách, s prehnane nalíčenou tvárou, som hľadela na svoj odraz s otázkou : ,,Som očarujúca ?”

Vždy som ňou chcela byť, ba priam som po tom túžila. Mojim snom bolo vojsť do miestnosti a očariť každú  jednu osobu, chcela som byť výnimočná.  Chcela som byť tou, na ktorú sa nezabudne, lebo jediným svojim pohľadom by som okúzlila kohokoľvek. Dbala som na to, aby som vzbudzovala pocit, že som skutočnou princeznou, i keď v zablatených teniskách a s kolenami, na ktorých boli často modriny, som asi veľmi nezapôsobila.

 A prešlo pár rokov a uvedomila som si podstatu krásy.

Uvedomila som si, že každá jedna žena , každé jedno dievča je očarujúce presne také, aké je. Práve teraz. Si nádherná aj napriek tomu, že máš práve zlomené srdce, alebo sa usmievaš, si nádherná, aj keď sa cítiš nepochopená a si krásna, aj keď si zranená a zamilovaná. A dokonca aj vtedy, keď povieš nevydarený vtip, alebo keď zakopneš.

pinterest.com

Viem, že niekedy prichádzajú do tvojho života ľudia, ktorí ťa ako osobu neocenia, no napriek tomu im ukáž svoj čarovný úsmev. Si krásna aj keď si to ostatní nemyslia a mala by si to vedieť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bude lepšie, ak odídeš

 A  vôbec sa nemusíš podobať na dievča v módnom časopise a nemusíš máš chôdzu modelky, lebo teba si ostatní zapamätajú vďaka tvojim očiam a tvojmu smiechu a vďaka tomu, že si zraniteľná. Nie si  dokonalou bábikou vo výklade, ale dievčaťom so snami.

pinterest.com

Len vtedy, ak budeš sama sebou vyjde tvoja krása na povrch a bude môcť očariť a pritiahnuť ostatných. Tak sa viac neskrývaj, ale utri si slzy, ktoré ti tak dlho máčali tvár a zabudni na ľudí, ktorí kedysi zranili tvoje krehké srdce. Už na tom nezáleží, tak to pusť. A ak ti to ešte nikto nepovedal, tak to vravím ja :  Aj uprostred búrky v tvojom živote ostávaš krásnou. 

Je čas postaviť sa na nohy a ukázať, že ty nie si tou slabou.

Veď ty si predsa princeznou !

A prezradím ti tajný elixír na krásu. Na tú krásu, ktorá nevymizne, ani keď budeš mať sedemdesiatpäť a tvoje vlasy budú šedivé. A tým tajomstvom je láska. Maj srdce naplnené láskou a ver mi,  že ostaneš krásnou naveky.. aj keď s vráskami. Lebo žena je najpríťažlivejšia vtedy, keď je jej srdce naplnené láskou.

S úsmevom na tvári a kvetmi vo vlasoch vykrič, že už vieš, že si očarujúca.

A budeš ňou vždy!

coverphoto: pexels.com

OD: Gabriela M.

Facebook komentáre