Čítať vaše príspevky, ktoré nám posielate do nášho aj vášho blogu, pripomína listovanie v knihe, v ktorej sa nachádzajú tisícky príbehov. Mnohokrát si povieme, že sme niečo podobné prežili i my, prípadne si spomenieme na niekoho, kto nám rozprával rovnakú skúsenosť. A vďaka tomu máme pocit, že hoci je svet obrovským miestom, čosi nás všetkých predsa len spája, pričom nezáleží na tom, kto sme, koľko máme rokov a aké máme ambície. Naším spoločným menovateľom je túžba po pokojnom živote, po láske a po tom, aby sme viac neboli sklamaní, keď sa nám vzťah rozbije. Jednoducho… Nejde o to, kým sme. Všetci chceme milovať a byť milovaní…

Dnes sme pre vás pripravili citáty alebo úryvky z vašich článkov, ktoré sú dôkazom toho, že nájsť tú pravú lásku a nestratiť pritom hlavu, je občas poriadne ťažké… V nasledujúcich riadkoch nájdete akési odkazy, ktoré ste venovali svojím kedysi láskam a dnes… Dnes sa z nich stali učitelia. Presne vám totiž ukázali, čo už v živote viac nechcete.

Nevracaj sa tam, kde si povedal zbohom. Bude to zbytočné. Tie dvere, ktoré si mal vždy otvorené, sú už pre teba nadobro zavreté na niekoľko zámkov, od ktorých kľúče mám iba ja. A tie som práve vyhodila, pretože viem, že nosiť ich pri sebe, už nemá význam. Iba ma zbytočne ťažia a bránia mi vykročiť dopredu slobodne.

Už sa viac neozvem… Zašepkala som do tmy, privrela som oči a pozorovala, čo so mnou toto odhodlanie urobí. Cítila som, že neplačem od smútku, ale od šťastia. Bola som šťastná, že som sa odhodlala povedať ti nie, odporovať tomu, čo ma tak veľmi láka. Vtedy, v ten večer, som cítila, že som vyhrala sama nad sebou.

Nesľubuj lásku, ak hľadáš iba chvíľkové rozptýlenie. Myslím si, že ak budeš úprimný a nedáš jej žiadne falošné sľuby, aj tak nájdeš to, čo hľadáš. Dobrodružstvo na jednu či dve noci nie je ťažké nájsť. Ťažké je potom vyrovnať sa s pocitom, že si ženu iba použil. Že si ju využil na to, aby si sa pobavil, a ešte jej pritom aj pomútil hlavu.

Chcela som prežiť svoj život s niekým, kto mi rozumie, ale po čase som kvôli tebe prestávala sebe rozumieť i ja sama.

Prečo sa už k nemu nevrátim? Pretože poznám rozdiel medzi láskou a závislosťou. Viem, aké to je, keď je žena vnímaná iba ako prostriedok na nasýtenie niekoho túžob. Viem, aké to je, keď jeden miluje a ten druhý si jeho lásku pasívne užíva. A v neposlednom rade si celkom živo pamätám, ako ma bolelo, keď som pochopila, že s tebou ma nikdy žiadne šťastie nečaká.

Raz chcem milovať niekoho tak, ako som milovala teba. No zdá sa mi, že naozaj dokážeme milovať iba raz. A ak taká láska vznikne k nesprávnej osobe, potom, ako mnoho vecí pochopíme, nám už viac srdce nedovolí ľúbiť. Jazvy, ktoré na ňom zostali, sú príliš hlboké na to, aby sa odhodlalo podstúpiť to znovu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré vysvetľujú príčinu našich pocitov – @poemporn

Už som dosť veľká na to, aby som sa zmierila s tým, čo si nosím v srdci, a priznala som si, že je to jednoducho vo mne. Že to proste nevyženiem a čím viac sa o to budem snažiť, tým viac sa budem preklínať a bude ma to bolieť. A z celého srdca nechcem, aby si ma bolel práve ty.

Budem radšej sama, no obklopená pravdivou samotou, akoby som mala žiť v klamlivej blízkosti niekoho, kto svoje city predstiera.

Raz chcem nájsť to, čo mi teraz chýba. Čo vďaka tebe márne hľadám, odkedy si odišiel. Presne to, čo mi nedovolí zaspať, len čo si ľahnem do postele. To, vďaka čomu cítim znenazdajky smútok a jeho dôvod nepoznám. To, čo mi chýba, keď som sama a nemôžem sa skryť pred svojimi myšlienkami a pocitmi. A tiež… Chcem prísť na to, či mi chýbaš ty. Alebo mi len chýba to, čo som cítila, keď som bola s tebou.

Povedal si, že ma chceš chrániť celý život, no práve ty si mi ublížil najviac. Povedal si, že ma nik nebude milovať tak ako ty, ale tá tvoja láska trvala mizerne krátko. Povedal si, že chceš mať vzťah, ktorý je založený na úprimnosti, avšak ty si bol ten, ktorý nakoniec klamal a mlčal…

Vidieť ťa s inou bol najprv bolestivý pohľad. Avšak potom som si uvedomila, že ak si to dokázal ty, dokážem to aj ja. Začať odznova… Dal si mi tým nádej, že všetko raz úplne prebolí.

Bol si pre mňa bolesťou, ktorá sa neustále vracala…

Musela som odísť, pretože… Som jedného dňa prišla na to, že nemiluješ mňa. Miluješ to, čo som pre teba robila. Miloval si pocit, že som do teba zamilovaná a že som ochotná pre teba urobiť čokoľvek. Vďaka tebe už viem, že hranica medzi láskou a zúfalým chcením, aby nás niekto miloval tak, ako my jeho, je veľmi tenká.

Ak by si ma ľúbil aspoň trochu, neskončilo by sa to tak, ako sa to skončilo. Cítil by si voči mne aspoň trochu úcty. Avšak tá tam chýbala. A ja premýšľam len nad tým, či chýbala iba na samom konci alebo aj po celý čas, čo sme boli spolu.

Vzal si mi dôveru v ľudí. Kvôli tebe už v slová: milujem ťa, mám ťa rád, záleží mi na tebe… Neverím.

Bojovala som o niekoho, o kom som si myslela, že si ma obráni pred celým svetom, no práve on sa stal osobou, ktorá mi ubližovala najviac.

Ďakujeme za každý jeden článok, ktorý pristane v našej mailovej schránke ulomkyzeny@gmail.com. Aj vďaka vám vychádza článok na našom blogu každý deň! #vase_ulomky

Facebook komentáre