Vždy som bola osobou, ktorá verila v dobro ľudí. V ich čestnosť a v dobré úmysly. Osud mi ale ukázal, že ľudia nie sú iba dobrí a úprimní, ale že niektorí prídu do nášho života na to, aby nám na chvíľu zapožičali pocit šťastia a láskyplného náručia. A potom v jeden moment… Nám ho zo sekundy na sekundu vytrhnú aj s kúskom našej duše. Zoberú si ho navždy so sebou alebo sa nám náš stratený kúsok vráti?  

Nikdy som si nemyslela, že zrada môže fyzicky bolieť. Milý klamár, možno si to najprv ani nemyslel zle. Najprv som možno mala byť tá jedna vyvolená v tvojom háreme. Veľmi rýchlo som ti však nebola dosť dobrá na to, aby si hľadal a mal v zálohe aj iné. Sám dobre vieš, že intuíciu som mala silnú, moje otázky sa ti nepáčili, ale keďže nemám v povahe vidieť všetko v najhorších farbách, verila som ti.

unsplash.com

Kúsok môjho ja síce vždy pochyboval, ale potláčala som ho…

Veď ľudia nemôžu byť takí…. Klamať priamo do tváre, dávať nádeje, milé slová, pozornosti, venovať takmer všetok voľný čas, a pritom loviť ďalej. 

Veľmi rýchlo som však pochopila, že ľudia takí byť môžu. A niektorí sú takí dobrovoľne, s plným vedomím a s nulovým svedomím. Čo ti išlo v hlave, keď si chodil od jednej k druhej? Je toto, čo naozaj hľadáš? Vôbec neviem, aké ,,tie ostatné“ sú, čo si im narozprával, ale verím, že tvojim nevinným očiam uverili všetko, presne tak ako ja.

Nemala som dôvod neveriť…

Občasné meškania, zvláštne telefonáty, veď to sa stáva, nie? V snahe nesprávať sa hystericky som prehliadla aj iné veci, ale to viem až teraz. Pretože hranica medzi dôverou a nedôverou je veľmi tenká a ja som si vybrala dôveru.

Pretože taká som. Ale možno už nebudem, pretože ma tvoja zrada zasiahla asi viac, ako mala. Je sranda, ako zasiahla ruka osudu a ako som sa dozvedela, že si len klamár, však? Ako veľmi si sa tváril prekvapene, keď som ťa konfrontovala s priamymi dôkazmi? Zrazu ani rozprávkar ako ty nemal čo povedať, čo napísať…

Trvalo ti hodnú chvíľu, kým si prišiel s ďalšími klamstvami, prosbami. V jeden moment, keď som proti tebe použila tvoje vlastné slová, si sa odmlčal. Lebo čo na to povedať? Pochopil si v tú chvíľu aj ty, že si dosiahol svoju hranicu poníženia a nižšie už v mojich očiach nemáš kam klesnúť. 

unsplash.com

Keď vás blízky človek zradí, vaša sebahodnota okamžite padá ku dnu…

Dúfaš, že je to zlý sen, nejako sa vysvetlí, ale keď sa otrasieš z prvého šoku, zistíš, že toto sa nemá ako vysvetliť. Klapky, ružové okuliare, tvoja mienka o ňom zmizne a ty si zrazu opäť sama. Sama s pocitom, že ti vyrval kúsok duše, ktorý sa k tebe možno už nikdy nevráti, pretože ti násilím bola odobratá. Spravila som ja niečo zle? Ale po prebdených nociach a bezcieľnych dňoch zistíš veľmi dôležitú vec. 

S tebou to nemá nič spoločné. Je to o ňom. Dobrovoľne sa rozhodol, že ti bude klamať, zavádzať ťa, podvádzať. Ty by si sa mohla pokojne aj na hlavu postaviť, on by to robil aj tak. Tvoja duša je síce zranená, ale zároveň aj ochránená pred možno ešte väčším utrpením, ktoré by ťa v budúcnosti čakalo. 

Nenechaj sa už viac klamať…

Postav sa tomu čelom a uvedom si, že ty si žiadnu chybu nespravila. Prijmi túto skúsenosť, ale nenechaj sa zničiť. Ver mi, momentálne si tým prechádzam, veľmi čerstvo som znovu oklamaná, ale pozerám sa vpred. 

Pretože vpred ma čaká niečo krajšie. Niečo lepšie, pri čom nebudeme podceňovať svoju intuíciu, pretože tá nám povie, že toto je to správne. Dôvera sa ľahko stráca a ťažko buduje. Je však dôležité pre nás samotné a pre našu budúcnosť, aby sme dôveru v ľudí, vo vzťahy, v partnerov a v blízkych nestratili.

Pretože nie každý je taký. A ja verím, že pre každú z nás je niekde niekto, kto nám ten kúsok vylomenej duše vráti a zapasuje presne na svoje miesto.

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by Max Ilienerwise on Unsplash

Facebook komentáre