Nie si jediná. Nikdy si nebola a nikdy nebudeš. Je nás tu viac, ktoré sme sa niekedy v minulosti, alebo možno práve teraz, cítili oklamané láskou.
Kedy sme mali pocit, že to všetko, o čom celý život sníva každá jedna z nás, je len výmysel, že láska nás oklamala. 

NIKDY to však nebola láska…

Odmalička snívame o princovi. Už ako malé deti pozeráme rozprávky o tom, ako princeznú zachráni princ a budú žiť šťastne. Musím ťa však sklamať. Ten princ nepríde. Neviem, možno sme len v zlom storočí, možno to tak niekedy bolo, dnes sa však musíš zachrániť sama. 

unsplash.com

V lepšom prípade…

V tom horšom budeš práve ty zachraňovať toho úžasného princa. Vieš, okolo seba vidím veľa príbehov o tom, ako láska niekoho oklamala. Ako sa zo začiatku tvárila byť dokonalá. Ako to bolo ako z rozprávky… A potom sa to zrazu všetko zmenilo.

Musím ti však povedať, že láska sa na nič nehrala. Dokonca často sa na nič nehral ani ten druhý. Oklamali sme sa my samy. On bol už aj na začiatku rovnaký. Je to presne on, pred ktorým ťa kamoška varovala, ale ty si verila, že je presne taký, akého ho vidíš ty.

Nebol…

Bohužiaľ, no láska za to nemôže. Môžeme jej vyčítať, že nás často oslepí, ale koniec koncov je to aj tak naša chyba. Myslím, že najhoršie, čo my ženy robíme, je, že naozaj čakáme na princa. Vysnívame si ho už v detstve a potom v dospelosti zisťujeme, že modré oči, povaha vetroplacha a pekne bankové konto nie sú to, čo chceme.

Zistíme to však neskoro, až potom, ako nám rozbije srdce na kusy. Po tomto sklamaní si veľa žien povie, že s láskou už nechce mať nič spoločné. Zostávame samy niekedy aj roky… A keď si to uvedomíme, prepadne nás neskutočný strach, že to tak bude už možno navždy.

Práve vtedy často padáme do ďalšie vzťahu s niekým, kto nemá nič spoločné s tým naším vysneným z detstva. Prečo by aj mal? Veď ten nás tak veľmi sklamal. Vôbec si však neuvedomujeme, že to sklamanie pramení jedine z toho, že sme mali nereálne predstavy.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Stratená vo vlastnom živote

Do ďalšieho vzťahu často ideme bez predstavy… 

Fixujeme sa na niekoho len preto, aby sme neboli samy. Tak veľmi sa snažíme milovať toho druhého, až časom zistíme, že to všetko zostalo len pri snahe. Že to všetko stroskotalo ešte skôr, ako to vôbec mohlo začať.

Ak prežívaš niečo z toho, čo som opísala, tak sa, prosím, na chvíľu zastav a zamysli. Kým som to pochopila ja, trvalo mi to veľmi dlho.

Musela som pochopiť, že ten pravý bude niekto úplne iný. Že to bude niekto, kto bude v niektorých veciach úplný opak mňa a úplný opak toho, čo som si myslela, že chcem.

unsplash.com

Protiklady sa priťahujú a je to jedna obrovská pravda… 

Je to, ako keby si našla bielu k svojej čiernej. Možno si to nevieš predstaviť a možno si povieš, že to nie je pravda. Ja som však živý príklad toho, že to funguje. Že raz nájdeš to, čo si nikdy ani nehľadala, ale presne to niečo ti celý ten čas chýbalo.

Nebol to niekto rovnako bláznivý ako ty, ale niekto, kto bude predstavovať istotu a rozvážnosť, lebo to ti celý ten čas chýbalo. A ty budeš jeho sloboda a odvaha, lebo práve tej mal dovtedy tak málo.
Nebude to niekto, kto prikývne na každý tvoj bláznivý nápad a zbalí si ruksak v strede noci, aby sa ráno vydal do sveta. Bude to niekto, kto ti v strede noci vysvetlí, že útek nie je riešenie a že svet takto nefunguje.
Možno to nebude človek, ktorý s tebou bude pozerať celý večer Harryho Pottera a plakať pri záverečnej scéne. Bude to však niekto, kto bude pri tebe vždy. Aj keď bude vedieť, že budeš navždy dieťaťom.

Bude počúvať tvoje obrovské sny a bude veriť spolu s tebou, že si ich raz splníš, aj keď on sám by na to odvahu nikdy nemal. On bude ten niekto, ktorý stál za všetky tie sklamania. A pri ňom si uvedomíš, že láska ťa v skutočnosti nikdy neklamala.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre