Je načase povedať ti pravdu. Otvoriť ti oči… Viem, uchovávaš v sebe nádej. Nádej, že sa muž, ktorého miluješ, zmení. Ale on sa nezmení len kvôli tomu, že ty to chceš. Môžeš na jeho zmene sofistikovane pracovať, môžeš mu dávať ultimátum. Môžeš sa mu vyhrážať. Trvalá zmena u človeka musí pochádzať z jeho vnútornej vôle, z jeho myšlienok a cieľov. Motivácia na zmenu seba samého, musí pochádzať z vnútra človeka.

Ty nemiluješ jeho. Miluješ svoju predstavu o ňom. Predstavu o tom, aký je. Predstavu o vás dvoch a o vašom harmonickom vzťahu. Chceš, aby sa zmenil preto, aby to bolo také krásne, ako si si to vysnívala. Stále používaš slovo keby… Keby sa správal inak, keby nerobil to, čo robí, keby si ťa viac všímal… Keby bolo keby, bola by si určite v nebi.

pinterest.com

Sú dve možnosti… 

Prvou je, že ho prijmeš takého, aký v skutočnosti je. Prijmeš ho bez zmeny, ktorú tak veľmi chceš. Žiadna túžba po jeho zmene. Ty budeš tá, ktorá bude musieť zmeniť svoj postoj…

Ale tebe to, aký je, ubližuje… Si nešťastná a trápiš sa. Vzťah s ním je viac bolesťou ako radosťou. No ty vždy ešte veríš, že on sa zmení. Každému jeho sľubu „Ja sa zmením“, uveríš. A zmena nastane. Ale len na chvíľu a po týždni sa všetko vráti do starých koľají. A ty si zase smutná. Je to začarovaný kruh. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pre tú jednu sekundu...

Sľuby sa nesplnili a staré krásne časy sa už pominuli…

Pamätáš si všetky svoje preplakané noci? Pamätáš si všetky urážky, ktoré vyslovil? Pamätáš si, čím všetkým ti ublížil a koľkokrát to bolo? 

Odíď. Druhou a tou najlepšou možnosťou je odísť od neho. Ukončiť to. Nájsť svoje šťastie niekde inde. Pretože tvoje šťastie nie je stratené tam, kde už nešťastná si. A to si nezaslúžiš. Nevynucuj si lásku za každú cenu.

Muži sa nemenia. Ľudia sa nemenia, ak to sami nechcú. Veriť, že ten tvoj je iný, zmení sa a ty budeš s ním šťastná do konca života, je utópia. 

pinterest.com

Existuje jedno pravidlo – Žiadna žena nikdy nezmenila muža 

Neboj sa odísť od neho len preto, že si myslíš, že bez neho to nezvládneš. Neboj sa odísť, len preto, že sa bojíš ostať a byť sama. Ak budeš zotrvávať niekde, kde nie si šťastná, brániš svojmu skutočnému šťastiu prísť. Každý si je strojcom svojho vlastného šťastia. Bez neho ti bude lepšie. Urob to ešte dnes s hrdosťou.

Dievča, ak však od neho odídeš. Už sa nevracaj! Urob ty trvalú zmenu. Smútok pominie a časom si zvykneš. A povieš si, že si urobila ten správny krok na ceste k lepšiemu životu…

Autor: Kristína Puziová

Coverphoto: Photo by Alex Moiseev on Unsplash

Facebook komentáre