Asi si po rozchode každý želá to, aby mohol vrátiť čas. A možno aj nie, a to hlavne v prípadoch, kedy ten rozchod inicioval on. No každopádne si väčšina ľudí podvedome praje, aby na mnoho vecí zabudli, niečo v sebe uzavreli a mohli ísť smelo ďalej.
U mňa je to síce podobné, no trochu by som ten pocit rozvetvila. Ja túžim ešte po niečom. Opäť sa chcem nájsť. Opäť to chcem byť ja. Opäť sa chcem cítiť tak ako predtým, čo som ťa stretla.

Možno si mi vzal niečo, čo teraz musím pracne hľadať, a možno sa časom rozhodnem, že ti to ponechám. Veď čo ak si to vrátim späť a ja zistím, že mi je to už len na obtiaž? Čo ak mi to bude pripomínať teba na každom kroku, čo ak sa mi bolesť bude vracať vo situáciách, kedy na ňu nebudem pripravená?

pinterest.com

Nech je to už čokoľvek, možno si to vezmem späť a možno, keď to znovu nájdem, po čase s radosťou odhodím. No nech sa stane hocičo, som pripravená rátať s každou možnosťou. Vlastne si želám, nech sa deje čokoľvek, dobré a možno i zlé, no len nech nestagnujem na jednom mieste.

Viem, že každá nepekná skúsenosť nám otvorí oči…

Tento fakt popierať nechcem. Mám ich otvorené až-až, vidím aj veci, ktoré dovtedy pre mňa neexistovali. Viem, že nie každá láska je obojstranná a moje úsilie na tom niečo zmeniť, vždy vyjde navnivoč. Viem, že ľudia nemusia vždy klamať iba vtedy, ak chcú niečo skryť, no dokážu nás balamutiť sladkými rečami aj v prípade, ak chcú čosi získať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo môžeš urobiť, ak si ju sklamal

Tieto lekcie si zapamätám navždy. Nechcem sa biť do pŕs a vravieť, že sa mi nikdy nič podobné už stať nemôže, pretože žiadna príučka nie je definitívna. No som si istá, že sa v maximálnej možnej miere znížilo riziko, že naletím znovu.

Avšak aj napriek tomu, že mnoho vecí prebolelo, stále to nie je ono. Chcem sa smiať, chcem žiť tak ako predtým, chcem mať v mysli radostné vízie o budúcnosti, no si v duši nosiť starosti a skľučujúci pocit.

pinterest.com

Jediné, po čom túžim, je… 

Aby som to opäť bola ja. Veľmi si prajem, nech sa znovu cítim sama sebou, nech je zo mňa zasa tá žena, ktorej nič nechýbalo, len mala trochu lásky nazvyš. A jej jedinou chybou bolo, že ju dala človeku, ktorý si ju nezaslúžil. 

Najťažšie na láske, v ktorej nedostávame späť to, čo dávame, je, že nevieme, kedy prestať… 

Tak veľmi si prajem, aby mi tieto slová vtedy niekto povedal. Možno by som to aj dnes bola ja. Možno by som si nemusela priať, nech sa konečne znovu nájdem. 

Autor: Laura L.

Coverphoto: Photo by Ilya Shishikhin on Unsplash

Facebook komentáre