Opustil si ma. Opustil si ma,  keď som ťa najviac potrebovala. Opustil si ma, keď som ťa najviac milovala. Jednoducho si ma opustil. Opustil si niekoho kto veril, že naše navždy je skutočné. Niekoho, kto veril v náš vzťah. Niekoho, kto ťa miloval z celej hĺbky srdca a niekoho, kto by ťa nikdy vo svojom živote nepodviedol. Stalo sa. Bol si mojou prvou láskou. Bol si niečím, prečo som žila. Bol si mojou prioritou. Bol si niekým, kvôli komu by som vyliezla  aj na najvyšší vrch sveta.

Spravila by som pre teba aj to posledné a ty si to vedel. To bola jedna z chýb, ktoré som v našom vzťahu urobila – ukázala som ti, že som tvoja samozrejmosť. Ty si však tých chýb spravil omnoho viac, pretože ty si si práve tú samozrejmosť dovolil zneužiť. Zneužil si ju vo svoj vlastný prospech, no na úkor seba.

zdroj: tumblr.com

Vždy si vedel, že akokoľvek sa ku mne zachováš, odpustím ti. Vedel si, že mi môžeš čokoľvek povedať, akokoľvek mi ublížiť, a ja na to skúsim zabudnúť. Skúšala som, naozaj som sa o to snažila. No všetko sa to vo mne zbieralo. Kopilo sa to a ja som si uvedomovala, že už jednoducho nevládzem.

Priam som sa topila. Topila som sa v bolesti, ktorú si mi spôsoboval. Topila som sa vo vlastných slzách, ktorých bolo neúrekom. Aj tak to však nebol dôvod, aby som za nás prestala bojovať. Bojovala som stále
a nechcela to vzdať.

Ty si mal však na to iný pohľad. Tebe som za to úsilie nestála. Zahodil si to. Zahodil si niekoľko ročný vzťah bez uváženia. Nesnažil si sa bojovať. Keď si to urobil, cítil si pocit úľavy a oslobodenia. Cítil si sa konečne voľný, nikým neobmedzovaný. Neuvedomil si si, že tento pocit bude mať veľmi krátke trvanie.

zdroj: tumblr.com

Neuvedomil si si, že prídu noci, kedy by si dal všetko za moje objatie. Neuvedomil si si, že by si dal všetko za to, cítiť moju vôňu a moju blízkosť. Neuvedomil si si, aké vzácne je mať niekoho, kto ťa vypočuje, keď ti je najhoršie. Niekoho, kto pri tebe stojí. Toto všetko si zahodil behom mihnutia oka…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dievča, už sa zobuď!

Pocit voľnosti však vystriedal pocit samoty. Pocit, že to, čo si urobil, si urobiť nemal. Začal si ľutovať svoje rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré však už nešli vrátiť. Spravil si za nami veľkú bodku, ktorú už nešlo zmazať.

Odpustila som ti snáď milión krát. Asi toľko krát, koľko krát si mi počas našich spoločných rokov ublížil.  Raz som si však musela povedať stačilo. Raz som musela nabrať všetku svoju hrdosť a silu, a uvedomiť si, že takto to už skrátka nejde. Na vzťah aj lásku sú vždy dvaja. Aby vzťah fungoval, musia to chcieť obaja. V našom vzťahu som za nás stále bojovala len ja. Tvoja potreba definitívne ukončiť náš vzťah, pochovala moju silu bojovať rovnako, ako si ty pochoval náš dlhoročný vzťah.

Viem, že si trpel. Viem že ti ublížilo to, že som ťa už neprijala späť, tak ako som to spravila veľa krát. Nemohla som však spraviť opäť tú istú chybu. Nebola by som šťastná. My obaja by sme nikdy neboli šťastní. A aj keď si mi veľmi ublížil, prajem ti v živote len to najlepšie. Pretože práve ty si jedným z hlavných dôvodov, pre ktoré som dnes tak silnou ženou. Ďakujem…

coverphoto: Photo by Alex Iby on Unsplash

Facebook komentáre