Udivuje ma, ako neustále chlapi dokážu porovnávať svoje partnerky, alebo si doslova za ne hľadať náhrady, ktoré sa snažia prerobiť na ich kópiu. Často som počúvala, aké boli tvoje bývalé perfektné a ako som im nesiahala ani po členky. Buď boli chudšie, pracovitejšie, lepšie sa obliekali, slušne sa vyjadrovali, či boli vždy viac upravené ako ja. Tak strašne som sa ti vtedy snažila zapáčiť a im vyrovnať, že som viac cvičila, menej som jedla, mala som cez leto dve práce, len aby som si mohla dovoliť lepšie oblečenie. 

Každé ráno som vstávala o hodinu skôr, aby som sa pekne namaľovala, vyžehlila si vlasy a schopne sa obliekla. Preboha, keď sa tak spätne pozriem, skoro som zabudla na to, aký je to pocit dobre si zanadávať v rozgajdaných teplákoch a starom tričku, s bobíkom na hlave a pehami na nose. 

unsplash.com

Myslím, že časom to už nebolo ani o láske k tebe… 

Ale o mojom egu levice, ktoré potrebovalo byť najlepším. Tak veľmi som sa snažila vyrovnať všetkým tvojim bývalým, dokonca byť lepšia ako oni, až som takmer zabudla na to, aká som ja sama. 
Až časom som pochopila, ako veľmi hlúpa som bola. Nikdy som nemala dať možnosť nikomu, aby ma s niekým porovnával. Teraz už chápem, že ak pre niekoho nie som dobrá taká, aká som, nemá zmysel v tom pokračovať. 

Môžem síce pôsobiť ako sladké, rozkošné a nevinné dievčatko, no ver mi, som tak trošku psycho. Som presne ten typ ženy, ktorá ťa pobozká na každom krásnom mieste a v tých najnečakanejších momentoch.
Som presne ten typ ženy, pri ktorej sa budeš cítiť ako v raji a zakaždým, keď ju uvidíš, sa ti jemne roztrasú kolená, vyskočí ti úsmev na perách a melódia jej hlasu ti zaručí pokoj na duši a akýsi pocit domova.
Som presne ten typ ženy, ktorá sa dokáže celú noc smiať na tvojich trápnych vtipoch, keď sa s tebou cíti dobre.
Som presne ten typ ženy, ktorá je schopná ťa pobozkať v strede jazdy, keď sa s ňou pokúsiš hádať o výbere pesničky, aby si konečne držal jazyk za zubami.
Som presne ten typ ženy, ktorá ti ukáže, ako vyzerá peklo na zemi a vďaka ktorej pochopíš, prečo majú tornáda ženské mená. 

unsplash.com

Som presne ten typ ženy, ktorá ti zlomí srdce na miliardu kúskov… 

Som presne ten typ ženy, ktorá ti povie všetky tie hnusné veci, ktoré sa nepatria hovoriť ani ľuďom poza chrbát, priamo do tváre a popritom sa bude smiať. Ver mi, zlatko, som presne ten typ ženy, do ktorej sa bezhlavo zamiluješ, alebo ju budeš celým svojím srdcom a dušou nenávidieť, ale zaručene na ňu nezabudneš dokonca svojho života. 

Tak, prosím pochop, že takú, aká som ja, už nikde nenájdeš. Nech budeš akokoľvek vyhľadávať moje verné a lacné kópie. Ver mi, zlatko, že aj keď má oči a vlasy rovnakej farby ako ja, alebo nosí tenisky, či oblečenie rovnakých značiek a farebných kombinácií, nebude mať rovnaký zmysel pre humor ako ja. Originál je len jeden… 

Autor: Petra Pažičanová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Maj hrdosť

Coverphoto: Photo by Tanya Trofymchuk on Unsplash

Facebook komentáre