Túžba niektorých ľudí nájsť toho pravého (alebo tú pravú) je mnohokrát tak silná, že všetok čas zasvätia hľadaniu a nenachádzaniu. Vraví sa, že všetko do nášho života príde v ten správny čas… No je správny čas práve vtedy, ak to tak urputne hľadáme? A je možné nájsť lásku vo chvíľach, keď nám najviac chýba? Tieto otázky si kladiem často… A veľakrát som sa presvedčila o tom, že láska by sa hľadať nemala. Mali by sme jej v našom živote vytvoriť priestor. Mali by sme prijať samotu ako predprípravu na vzťah, kedy sa môžeme dokonale spoznať. Pretože len vtedy dokážeme byť ideálnym partnerom…

15. február je Medzinárodným dňom osamelých, a tak sme v tejto súvislosti dnes pre vás pripravili citáty od neznámych autorov, ktoré sú venované najmä single ľuďom. Tým, ktorí ešte nestretli nikoho, s kým by sa mohli podeliť o to najcennejšie, no i tým, ktorí si mysleli, že pravú lásku našli, avšak presvedčili sa o opaku…

Neviem, prečo mladí ľudia, ktorí ešte nemali vzťah, zvyknú smútiť… Veď ak sa obzrú okolo seba, musia vidieť, že omnoho viac smútia tí, ktorí už lásku zažili a dnes je iba spomienkou. Tak čo presne týmto ľuďom chýba? Sklamanie a smútok za niekým, kto si vzal ich srdce a pobežal s ním do neznáma?

Nestratila si nič a nikoho… Odišiel od teba človek, ktorý pre teba znamenal celý svet. Nemyslíš, že práve on stratil viac? Veď predsa prišiel o ženu, ktorá by mu odovzdala všetko, hoci on jej nedával nič, iba chabé a prchavé klamstvá. Tak ak si raz utrieš slzy, ktoré ti zastierajú zrak, polož si to na misky váh a sama uvidíš, že tvoja „strata“ je nič oproti tej jeho.

Ak by sme tak veľmi neprahli po láske, nebolo by na svete toľko zlomených sŕdc. Pretože pocit osamelosti je niekedy tak silný, že sa odovzdáme aj človeku, pred ktorým by sme sa mali ochrániť.

Občas je lepšie kráčať životom sám, ako sa večne zastavovať a trápiť kvôli človeku, ktorý je schopný predstierať svoje city. Samota totiž nebolí. Ale láska, ktorá nie je skutočná, dokáže bolieť už naveky.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pohnúť sa ďalej neznamená zabudnúť..

Základné pravidlo lásky znie:

  • nestrácaj čas s niekým, koho musíš o spoločné chvíle prosiť,
  • neplytvaj myšlienkami na osobu, o ktorej vieš, že nemyslí na teba tak často ako ty na ňu,
  • nestrácaj seba kvôli niekomu, kto by o teba pre vlastné blaho bez mihnutia oka prišiel…

Človeka, ktorého si milovala viac ako on teba, raz stratíš. Áno, viem… Nezaslúžiš si to. Nezaslúžiš si to rovnako, ako si on nezaslúžil tvoje city.

Vždy je lepšie tráviť večer v pokoji a osamote, ako sa pozerať do očí človeka, ktorého síce milujeme, no srdce nám zviera toľké množstvo otázok, na ktoré nikdy nedostaneme úprimnú odpoveď.

Najhoršia láska, akú môžeš prežiť, je taká, ktorá ťa prinúti klamať samu seba.

Možno si myslíš, že je chyba v tebe. Že nedokážeš opantať muža natoľko, aby si povedal, že chce prežiť život práve s tebou. Poznám veľa ľudí, ktorí ešte nemali vzťah, zatiaľ čo ich rovesníci už mali partnerov niekoľko. No všimol som si na týchto ľuďoch pár spoločných znakov. Veria viac sebe než druhým. Aj v láske uvažujú triezvo. Nenechajú sa poblázniť… A to sú vlastnosti, ktoré ostatným chýbajú. To sú vlastnosti, kvôli ktorým dnes ešte pre lásku neplakali. Jednoducho nechcú stratiť hlavu kvôli hocikomu. Proste ešte nestretli toho pravého a to u nich znamená, že neberú všetko, čo im život prinesie, no premýšľajú aj nad dôsledkami, ktoré iní spočiatku nevidia.

Vždy som si myslela, že skutočne šťastnou ma urobia druhí ľudia. No ako čas plynul, uvedomila som si jednu vec… Skutočne šťastnou som sa stala až v momente, keď niektorí ľudia odišli. 

Dovoľ láske, nech ti vezme všetko. Pretože láska musí aj brať. Ale prosím, nikdy nedovoľ, aby si láske kvôli slepej viere v nezištnosť citov iného človeka odovzdala aj samu seba.

Počkaj si na človeka, ktorý bude váhať, či je pre teba dosť dobrý. A vtedy si môžeš byť istá, že sa čakanie na lásku v tvojom živote nadobro skončilo.

Facebook komentáre