Stačí, ak vám poviem iba toľko, že jeho úsmev, oči, pohľad… Už myslíte presne na toho človeka, vo vašej mysli sa vám vynára spomienka na niekoho, na kom vám záleží, respektíve… Možno „iba“ záležalo. Je to už len obraz, ale pre vás ten najkrajší na svete. V kútiku duše sa zasmejete a myslíte na tie všetky spomienky, ktoré vám po ňom zostali. Ako ste sa prvýkrát pozdravili, ako sa vám pohľady stretli, ako ste celé noci prerozprávali, na jeho dotyky rúk, pier.

Mala si zimomriavky vždy, keď si s ním bola, a teraz máš preto, lebo sú to už iba spomienky, na ktoré sa spomína najlepšie. Možno sa pýtaš samej seba, že mohla by som spraviť preto aj viac, ale… dievča… nie. 

pinterest.com

Keď ty si spravila všetko a on nič, tak to nemalo zmysel… 

Bez neho je to možno hrozné, ale ver mi, že s ním by to bolo ešte horšie. Vo svojej duši ho chceš naspäť. Neklam samu seba, ale ak niečo veľmi chceš, treba za to bojovať. Skús tie múry prebiť a dostať sa k nemu, ak ti ešte na ňom záleží. 

Všetko je len v tvojich rukách. V mysli ti teraz prebehli predstavy o vás dvoch. Napríklad… Ako sedíte v noci na balkóne iba vy dvaja vedľa seba a rozprávate sa spolu. Bolo by to krásne, ja viem, ale môže to byť ešte aj reálne a nielen sen. 

Keď na niekoho toľko myslíš, tak to potom bola láska… 

Láska, ktorá nemala a ani nepoznala hranice, tvoja bezkonkurenčná láska k nemu. Možno to cítiš aj teraz… Keď ho vidíš, tak sa ti rozbúši srdce. Ver, že to preto, lebo si ľúbila. Ľúbila si ho celým srdcom, ako sa ľúbiť má. 

To, že tvoja láska nebola opätovaná, je len preto, lebo on si ťa nezaslúžil. Ty, dievča, si zaslúžiš tú najlepšiu a najkrajšiu lásku na svete. Objavuj svet, zoznamuj sa a uvidíš… Napokon stretneš toho pravého, pri kom sa ti srdce skoro zastaví, a vtedy budeš vedieť, že on je ten pravý. 

pinterest.com

Ten, ktorý ťa aj v najťažších chvíľach rozosmeje, ktorému bude stačiť len jeden pohľad a bude vedieť, po čom túžiš. A áno, takí muži ešte existujú… Ťažko ich nájdeš, ale sú tu medzi nami, len treba mať oči otvorené a tiež hlavne srdcia.

Uvidíš, ako sa všetko zmení v tvojom živote z jednej sekundy na druhú… 

Budeš sa aj ty sama sebe čudovať, aký je život krásny a plný lásky. Teraz máš možno nad sebou mraky, ale časom bude aj krásna modrá obloha. Obloha bez jediného oblaku a vtedy si otvoríš oči, dievča. 

Príde aj to, ale dovtedy sa nevzdávaj. A hlavu hore… 

Autor: Marika K.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
PS: Milujem Ťa

Coverphoto: Photo by averie woodard on Unsplash

Facebook komentáre