Počuješ to ticho? Počuješ. Ale zrazu v tom tichu započuješ niečo… Je to tvoje srdce, ktoré bije. Vieš, že je teraz rozlámané na kúsky a máš pocit, že ti ho niekto ide vytrhnúť z hrude, ale ono je stále tam a bije pre teba! Keď si sa narodila, bilo pre teba, keď si bola v strese, tak bilo pre teba, aj keď si sa zamilovala, tak stále bilo pre teba…

Myslela si si a hovorila si, že bije len preňho, ale nebolo to tak! Veď on
tu už nie je, ale ono stále bije. Sústreď sa na seba samu, na svoje potreby a na to, že čokoľvek v živote chceš, tak to môžeš zmeniť jedine TY SAMA! Rodina, priatelia a známi ti môžu dať rady, povedať názory a predpoklady, ale nikdy nemôže za teba nikto rozhodnúť.

Cítiš sa, akoby už dni nemali význam, ako sú len o tom, že vstaneš a ideš spať…

pinterest.com

Viem, je to ťažké, veď si ho milovala. Veď možno stratiť lásku je horšie, ako
keď ti zomrie blízka osoba. Áno, asi príliš silná veta, ale keď ti zomrie niekto
veľmi blízky, trápiš sa a chýba ti, ale stále ho miluješ, lebo vieš, že ťa nechcel
opustiť a že keby tu bol, tak by spravil pre teba všetko.

No keď ťa nechá niekto koho si milovala, rovnako ti chýba a stále máš k nemu city, ale potom si hovoríš tie isté otázky dokola: Miloval ma? Prečo ma tu nechal? Nezáleží mu na mne? Čo som robila zle?

Dookola ten istý kolotoč.

A na tieto otázky ti neodpovie nikto, nikto na ne nevie odpoveď a možno ani ten, čo ťa miloval. Existuje mnoho článkov, ktoré sú vraj podložené štúdiami, že vtedy príde kríza, vtedy sa ľudia rozídu, ale tým sa riadiť nemôžeme a tak to nefunguje. Všetko v našom živote sa deje pre niečo. Na svete sa denne určite rozchádzajú milióny ľudí, niektorí sa k sebe vrátia a niektorí si ani neprídu na meno.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Poslednýkrát

A teba sprevádza tá otázka: Vráti sa ku mne? Hneď za ňou si ale povieš: Chcem, aby sa vrátil? Veď ťa vymenil, zo dňa na deň na teba zabudol, na vašu lásku, plány, sny a všetko, čo sa týkalo len vás dvoch. V čom je ona lepšia? Bavíme sa o kráse, povahe, správaní alebo o čom? Všetky tieto otázky ťa ničia a ani si to neuvedomuješ.

Každá táto myšlienka či otázka ťa tlačí ku dnu a ty sa nebrániš…

pinterest.com

Musíš sa sama zdvihnúť z toho dna, musíš si sama utierať slzy, čokoľvek, čo robíš, na všetko si SAMA. A práve to je tá príležitosť ako nájsť najväčšiu silu v sebe. Zrekapitulovať si všetko – dobré aj zlé, poučiť sa a uvedomiť si, že TY SI TÁ, ktorá dala maximum, nezlyhala a bojovala až do konca.

Nemôžeš viac bojovať, nemôžeš už viac dúfať a čakať. Spomeň si, vo vzťahu si dávala TY viac, tak to, prosím, nerob aj po rozchode. Pospájaj všetky kúsky, zlep ich, odraz sa od zeme a kráčaj ďalej. Silnejšia, sebavedomá, cieľavedomá a hlavne ŠŤASTNÁ!

Nezabúdaj, pád na dno slúži na odrazenie. Spomeň si, aj keď si bola malá a učila si sa chodiť, spadla si, ale postavila si sa a išla si ďalej. Mohlo to byť sprevádzané plačom a neistotou, ale vždy si to zvládla, tak to, prosím, zvládni aj teraz!

Autor: Hana Zemanová

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre