Kedysi som nemala rada písanie… Milovala som „niečo tvoriť“, ale písanie sa mi zdalo zdĺhavé a náročné… Dnes viem, že som na písanie skrátka len musela dozrieť… Niečo zažiť, veľa si uvedomiť. Naučiť sa pokore. No a práve preto, že viem, aké ťažké je niečo vytvoriť, vážim si každého spisovateľa, autora, ktorý odhaľuje svoju dušu svetu, a rada šírim jeho slová ďalej. Jedna z mojich obľúbených autoriek je aj Najwa Zebian. Inšpiratívna žena, ktorej slová ma nútia pousmiať sa vždy, keď ich čítam… Je v nich toľko pravdy:

Ak ťa milujú, nebudú ťa chcieť zmeniť. Ak ťa milujú, nezlomia tvoje krídla. Nezavrú ťa do klietky. Ak ťa milujú, budú ťa proste milovať. Takú, aká si.

Chvíľu mi trvalo, kým som dokázala akceptovať koniec. Srdce ma však zabolí vždy, keď si spomeniem, AKO sme to ukončili. Občas si prajem, aby som mohla vrátiť čas a povedať ti, že… Že som nezostávala tak dlho preto, lebo som bola slabá, ale preto, že som stále v teba verila. A nakoniec som neodišla preto, že si ma prestal chcieť, ale preto, že som ja sama prestávala mať rada tú osobu, ktorú zo mňa robila láska k tebe… 

Moje srdce, i keď je mnohokrát zranené, sa mi vždy večer prihovára. „Dovoľ bolesti odísť. Odpusť im. Odpusť sebe. Daj im voľnosť. Dáš tým voľnosť sebe. Zajtra je nový deň. Nezaspávaj s ničím iným, len s láskou vo svojom vnútri.“

Tá pravá osoba ťa nebude dostávať do situácií, kedy budeš pochybovať o tom, čo vlastne pre ňu znamenáš… Nebude robiť veci, o ktorých vie, že ťa zraňujú… Pamätaj na to.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré ukazujú, aké je dôležité prevziať kontrolu nad svojím životom

Ten, kto ťa zranil, nikdy nebude zároveň tým, kto ti pomôže zahojiť sa… Ten, kto rozdáva rany, nebýva tou istou osobou, ktorá ich zaceľuje.

Ak sa budeš niekedy cítiť porazený, spomeň si, že si bol dosť odvážny na to, aby si zariskoval. Neboj sa. Je to len jeden súboj, ktorý si stratil. Príde ich ešte mnoho. A niektoré z nich možno opäť prehráš, no mnohé z nich naopak vyhráš. Tak ako každý z nás. Pamätaj však, dôležité je, že si bojovník a nevzdávaš to. A je jedno, či si práve teraz vyhral a či prehral. Ak dokážeš kráčať ďalej, si víťaz.

Všetky moje jazvy sa časom stali mojimi priateľmi. Pripomínajú mi totiž, aká silná a odvážna žena som… Pripomínajú mi, čo všetko som musela v sebe nájsť, aby som prekonala bolesť. Pripomínajú mi, že môžem byť na seba hrdá.

Ľudia dnes? Ublížia ti a ešte ti na to povedia, že oni nemôžu za to, že si ich stretla. A že je to tvoj problém…

Občas by sme sa mali vidieť očami iných, aby sme konečne uvideli, aké sme krásne bytosti…

Neboj sa byť osamote. Neboj sa byť sám vo vlastnej spoločnosti. Nauč sa užívať si ju, pretože ty si to jediné, čo s tebou zostane navždy. Ty sám. Nauč sa milovať sa, aj keď máš práve pocit, že ťa nikto iný nemiluje. Je to krásne. Sľubujem.

Prosím, nikdy nepros iných, aby v tebe videli to, aká krásna osoba si. Nikdy to neuvidia, pretože nie sú tí praví a ty len strácaš drahocenný čas…

Facebook komentáre