Áno, hovorím práve o tebe. Vždy si pri mne stála. Bola si mi tou najväčšou oporou. Bola si pri mne vždy, pri pádoch aj vzostupoch. Nepomáhala si mi vstať, nechala si to na mňa. Nie preto, že by si nechcela ale preto, pretože si vedela, že to dokážem. Vedela si, že som natoľko silná, že sa opäť zvládnem postaviť. Ak som sa aj malú chvíľu postaviť nevládala, počkala si pri mne, kým som to opäť zvládla.  Nikdy si o mne nepochybovala. Bola si mi tou najväčšou oporou akou môže mama dcére byť.

Tento článok je iný. Nie je o žiadnom mužovi, ktorý by mi ublížil alebo o mužovi, ktorý by ma práve miloval. Je o inom type lásky. Je o láske, ktorá je medzi mnou a mojou milovanou mamou. Hovorím o type lásky, ktorý nikdy nikto a nič neprekoná. Láska medzi matkou a dcérou bude vždy jedinečná, iná, neprekonateľná.

pinterest.com

Bola si pri mne v dobrom aj v zlom. Tešila si sa so mnou , smiala sa a utierala mi slzy šťastia. Trápila si sa so mnou, utierala mi slzy plné bolesti a tomu, kto mi to spôsobil by si najradšej rozbila … (zobák?!) Všetko si prežívala.  Bola si a nie len bola, ale aj vždy budeš mojou najlepšou priateľkou.

Vzťah, ktorý máme, nikdy nič neprekoná. Áno viem, niekedy vyzerám, že si to nevážim. Som drzá, panovačná, tvrdohlavá … Som skrátka taká, aj keď viem, že by som sa k tebe mala správať s väčšou úctou. Skús sa na to prosím pozrieť trošku inak. Uvedom si, že to, aký vzťah máme, spôsobuje to, ako sa občas k tebe správam.

Si nie len mojou mamou, ale aj najlepšou priateľkou, ktorú nikdy nič nenahradí. Preto keď sa hádame, občas zabúdam na to, že by som si mala zahryznúť do jazyka. Ešte raz mi to prepáč. Nemôžem ti však sľúbiť, že sa to nebude opakovať, pretože určite bude. Pretože budeš navždy mojou najlepšou priateľkou.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ženy s plameňom v duši

Nemusím sa báť, že sa k týmto riadkom nedostaneš, pretože si mojou najväčšou podporou aj v písaní, pre ktoré tak veľmi žijem. Tak ako ty, ani ja som netušila, že viem dať tomu veľkému množstvu zmätených myšlienok podobu ako –  tak zmysluplného textu. Nevedeli sme o tom ani jedna, no už po prvom úspechu si pocit neuveriteľnej radosti zdieľala so mnou.

Nejde však len o moje záľuby. Bola si pri každom mojom dôležitom kroku v živote, či už išlo o prvé dni na základnej, strednej či dokonca vysokej škole.

Absolvovala si so mnou všetko, na čom mi najviac záležalo, aj keď si s tým nie vždy súhlasila. Napokon sa však stalo to, čo sa stáva vždy. Mala si skrátka pravdu. Ako to je vždy, či chceme alebo nie, mamy majú vždy pravdu, aj keď tomu nechceme veriť (nie, stále tomu neverím!).

To, čo ti chcem týmto článkom povedať je to, že som ti zo srdca za všetko neuveriteľné vďačná a nikdy vo svojom živote ti nič, čo si pre mňa spravila nezabudnem. Nikdy sa nevyrovnáš žiadnej priateľke, pretože ty budeš navždy patriť na prvé miesto. Na prvé miesto v mojom srdci, ktoré ťa bude vždy nekonečne ľúbiť.

Coverphoto: www.pinterest.com

 

Našu knihu o láske, ženskom svete a ženskej sile, si môžete zakúpiť už aj u nás priamo TU. Ak si želáte venovanie, napíšte nám ho do poznámky pri objednávke. Ďakujeme za vašu úžasnú podporu.

Vaše Úlomky Ženy.

Facebook komentáre