Hovorí sa, že ak žena niečo cíti, určite to nie je bezdôvodne. Vždy som z nás mala taký nejaký divný pocit, dnes už viem prečo. Vždy som myslela, že si udržím zdravý rozum aj pri tebe. Nevyšlo to. 

No, nenechaj sa oklamať. Noci, kedy som trávila premýšľaním,

prečo to je tak,

ako to je dnes,

sú už dávno preč.

Avšak občas si na teba spomeniem. Ako napríklad teraz. Tie prebdené noci a prepité dni.  Vyčerpávajúce obdobie, ktoré však nedokážem poprieť. Veď akoby, som aj mohla. Vďaka tvojmu zlyhaniu, som si prešla peklom.

Trvalo to dlho, kým som sa nebála vyjsť z domu s pocitom, že ťa možno stretnem. Strach, ktorý som mala z toho, že možno uvidíš, ako som na dne kvôli tomu, že si odišiel. Tie trápne denno denné príspevky na všetky možné sociálne siete len kvôli tomu, aby som ti ukázala, že je mi dobre. Ach, no občas to proste robíme. Aj takéto hlúposti. No prišiel deň, kedy už viac sĺz v mojich očiach nebolo. Naučila som sa stáť znova na vlastných nohách. Začala som tráviť čas s priateľmi a rodinou, ktorých som kvôli tebe zanedbávala. Vo veciach, ktoré som kedysi milovala, som našla znova samú seba.

Stále si pre mňa nevyriešiteľný prípad. No dnes ho už ani nechcem vyriešiť. Nechcem vedieť to riešenie, po ktorom som tak pátrala. Sú typy ľudí ako si ty. Tí, ktorí pri prvom probléme utečú. Nebojujú. Zvolia núdzový východ. Neviem prečo a kedy som si začala nahovárať, že taký nie si. Možno je to aj moja chyba, veď vždy som to tak trošku cítila. Ako všetky ženy. Vedia, že niečo nie je v poriadku. Vedela som to aj ja. Ospravedlňovať sa za to nebudem. Ty si totiž tiež veľmi dobre vedel, kto som. A napriek tomu si hral rolu hrdinu. Reči typu, všetko spolu zvládneme, kvôli tebe už viac nedokážem zniesť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď si srdce povie „dosť“

Boli časy, kedy sme boli šťastní.

Neviem, kedy presne ti úplne preskočilo. No dúfam, že si to raz uvedomíš. Nikdy sa už asi nedozviem, prečo si o mňa viac nebojoval. Prečo si ma nechal tak, keď som čakala, že nás zachrániš. Ak to však raz budeš ľutovať, ja už nie.

 

 

Žena chce dať a dávať, no niekedy nemáme pocit, že sme tie, ktoré dostanú možnosť dať, to čo ponúkajú. Tú oporu, podporu, to pochopenie a ten cit. Dávno zabudnutý niekde medzi instagramovými fotkami vašich bývalých, budúcich a tie, ktoré sú medzi tým.

Žena je silná, žena je tak silná vnútri svojho srdca. Bojí sa, no napriek tomu ti verí, napriek tomu ti dáva tú šancu, aj keď si ju možno nezaslúžiš. Prehliada, odpúšťa a snaží sa, aby si bol spokojný, šťastný a aby si nikdy nemal dôvod jej ublížiť. Na úkor tvojho šťastia je ochotná vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, robiť to čo nikdy nerobila a byť tvoja jediná, hoc je tu dav iných.

A ty sa často krát nebojíš, pomyslieť na inú, možno na neveru alebo klamstvo z tvojich úst, ktoré takzvane neubližuje. Ako to cítiť, keď si to povieš takto nahlas?Nie sme dokonalé ale keď s niekym sme a milujeme ho, robíme to zo všetkých svojich síl, úprimne, bez klamstiev a to je to jediné, čo chceme na oplátku aj my.

Jediné po čom skutočne túžime každým kúskom nášho poškodeného srdca. 

photos: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre