Niektoré vzťahy nemožno nazvať vzťahmi, ale nekonečnou a otravnou epizódou relácie Snívajte s nami. Pretože tak to je… Občas si realitu vytvárame vo svojej hlave, prikrášľujeme, čo sa dá, a hlavne… Snívame. Fabulujeme. Ospravedlňujeme. Veríme… Dúfame, že sa toho toľko zmení a z muža, ktorý nás má na háku a spomenie si, že existujeme, iba ak potrebuje vyprázdniť zásobník, sa razom stane milujúci manžel a otec našich detí.

Ale na tieto kasové trháky sme už predsa dávno prestali chodiť aj do kín. Tak prečo na nich lipneme v skutočnom živote? Ak by si niečo podobné videla na filmovom plátne, s akým pocitom by si z filmu odchádzala? Áno, že je to pekná rozprávka… 

pinterest.com

A teraz ruku na srdce…

Prečo potom veríš, že sa niečo také udeje v tvojom živote? Prečo strácaš čas čakaním na niečo, čomu by si za iných okolností, ak by sa to netýkalo teba, nikdy neverila? Ak dovolíš, ja si na to odpoviem sama. Nemusím ťa poznať, no poznám príčinu. Pretože si pobláznená. Zamilovaná, s popletenou hlavou, s bordelom v srdci a sklamaním, ktoré chceš prekryť vierou, že sa to všetko raz dá na poriadok.

Tiež som taká bola. Verila som všetkému, len nie tomu, čo sa skutočne dialo. Jednu milenku som prehliadla, druhú som odpustila, tretiu som tak trochu začala považovať za súčasť nášho vzťahu a štvrtú som našťastie neobjavila. Zvýšený hlas som ospravedlnila tým, že je nervózny (veď bodaj by aj nebol, keď bol pod nátlakom viacerých žien súčasne) a že aj hrubšie správanie je vlastne oukej, pretože on si takto ventiluje svoje rozpaky a nepokoj. V mojich očiach to bol chudáčik, ktorý si zaslúži čas, aby sa v tomto vzťahu udomácnil, v očiach druhých to bol egoistický maniak, čo so mnou zametal ako s prašivou metlou.

Bolo to na facku. No spätne uznávam, že facku si viac nezaslúžil on, ale ja. Aby som sa prebrala a začala všetko vidieť tak, aké to je, nie tak, aké to chcem ja. Aby som konečne zistila, že tento vzťah sa dávno skončil, hoci ešte nepadlo definitívne zbohom.

pinterest.com

Preto ťa prosím, neutekaj pred tým, čo sa deje…

Viem, že je ťažké prijať to, ale buď si istá, že omnoho horšie je, ak pred tým zatváraš oči. Žena, ktorá žmúri, aby nevidela, s kým má dočinenia, je terčom pre muža, ktorý si robí, čo sa mu zachce. Stáva sa z nej ľahká obeť klamstiev, podvádzania a zlého správania. A čo myslíš, aké to môže mať následky? Nie, určite výsledkom nebude šťastný vzťah, ktorý sa zázračne celý zahojí.

Dopracuješ sa len k tomu, že si prestaneš vážiť seba. Začneš prijímať to, čo sa deje, a nadobudneš pocit, že je to presne to, čo si zaslúžiš. Čím dlhšie budeš podvádzať samu seba mylnou vierou, tým viac budeš podvádzaná a klamaná ním. Aj žaba, ktorú hodia do studenej vody a postupne ju zahrievajú na 100 stupňov, odtiaľ nikdy nevyskočí. Nechá sa uvariť zaživa, lebo si začne zvykať na horúcu vodu, až ju to raz zabije. Tak nebuď ako žaba…

pinterest.com

Buď ženou, ktorá sa nebojí priznať si pravdu…

Netíš svoju bolesť a strach z nových začiatkov rozprávkami o lepších zajtrajškoch.
Nehľadaj výhovorky, ale radšej nájdi realitu, ktorá stojí rovno pred tebou.
Nenahováraj si, že sa niekto ustáli, spamätá alebo sa vráti. 

Nemôžeš stáť za oknom a vyzerať, kedy pricupitá niekto, kto od teba odbieha. Váž si svoj čas, svoj život a svoju lásku a nič z toho nerozdávaj bez rozmyslu. Ak práve pri tebe nie je nik, kto by to vedel oceniť, nechaj si to pre seba.

Radšej zavri to okno, zastri ho tak, aby doň nikdy nemohol nazerať, a priznaj si, že tento vzťah sa skončil. A nielen v tomto momente, ale oveľa skôr, ako si to bola ochotná prijať.

Coverphoto: Photo by Vladimir Fedotov on Unsplash

Ak sa vám páčil tento článok, rady by sme vám dali do pozornosti Miinu knihu s názvom Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre