Vraví sa, že vždy je dôležitá tá osoba, na ktorú myslíme tesne predtým, ako ideme spať, a hneď ako sa zobúdzame. Dlhšiu dobu som si neuvedomovala, alebo som sa skôr bála priznať si, že tú osobu mám v mojom živote už aj ja. Stále sa bojím, no už to nemôžem popierať ani sama pred sebou. Pred pár mesiacmi by som sotva verila tomu, kto by mi povedal, že niekto znova dokáže obmäkčiť moje city. Tie city, ktoré som v hĺbke srdca skrývala pred svetom, pred ľuďmi, predo mnou…

Tým večným skrývaním som pomaly zabudla, čo je láska a cit. Po tom všetkom mi totiž zostala len bolesť a prázdnota. Prestala som chápať zaľúbených ľudí, považovala som ich za bláznov, no v kútiku duše som im tíško závidela.

tumblr.com

Priala som si niekoho, kto by prišiel vtedy, keď mi bude najhoršie. Niekoho, kto povie, že tu je pre mňa nielen v dobrých časoch, ale aj v tých zlých. Niekoho, kto pochopí, že občas nie som normálna, že mi sem-tam preskočí, že zveličujem, že nie som dokonalá, že niekedy mám dni, kedy nemám náladu komunikovať, skrátka že som jednoducho hotová Rubikova kocka – a aj napriek tomu sa bude stále vracať ku mne a neodíde hneď, ako ukážem svoju pravú tvár.

Chcela som konečne stretnúť niekoho, s kým môžem byť sama sebou, bez predstierania a hrania sa na dokonalú očarujúcu ženu. Túžila som po dlhých večerných rozhovoroch len tak v aute uprostred ničoho. Snívala som o tom, ako mi niekto zdvihne sebavedomie a zlepší deň čo i len jedno vetou. O tom, ako ma niekto rozosmeje, keď budem mať len čierne myšlienky a opustí ma chuť do života. Alebo ma jednoducho objíme a bude mlčať. Pretože bude vedieť, že v tej chvíli nechcem nič počuť. A mne to bude stačiť. Pretože to bude chápať.

Spočiatku som hľadala len peknú tvár, okúzľujúcu postavu, dokonalý účes a bezchybný štýl. Lenže viete, ako to je: “Čo s peknou misou, keď je prázdna?” A navyše, ja sama taká úžasná nie som. Nie som bezchybná. Pretože ľudia majú a robia chyby. No vo vzťahoch ide o to, aby sme si tie chyby druhých prestali neustále všímať. Môj problém bol, že som chyby hľadala aj tam, kde neboli. Bola som skeptická a povrchná. Nepúšťala som k sebe niekoho, kto ma na prvý pohľad nezaujal. Očividne som ja sama robila obrovské chyby.

tumblr.com

Potom som však stretla jeho. Nie je dokonalý, no pri ňom dostávam pocit, že som dokonalou ja sama. Vie, ako sa k žene správať, pretože aj on zažil rôzne veci vo svojom živote, ktoré ho možno robia tým, akým je. Vie, čo je dôležité, či už vo vzťahoch, alebo v živote. Vie, čo chce. Správa sa ku mne tak, ako nie som zvyknutá, pretože toľkú pozornosť mi snáď nikto ešte nevenoval. Občas mi ešte lezie na nervy, to hej, ale sú to len maličkosti. No dokáže ma rozosmiať tak, ako veľa ľudí nevie. Cítim sa vždy tak šťastná.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ženy! Baby! Dievčatá! Život nie je len o hľadaní si frajera

Avšak stále mám isté pochybnosti a strach. Hoci už nie tak veľký, ale je to ešte tam. Preto nechcem nič urýchľovať ani robiť veci nasilu. S istotou však môžem povedať len to, že sa mu podarilo niečo, čo som pokladala za úplne nemožné. Vždy, keď niekto spravil krok ku mne, ja som spravila krok od neho. Chvíľku to bolo aj v tomto prípade, no vtedy, keď ten krok odo mňa spravil on, zamrzelo ma to. Vedela som, že ešte nie je neskoro, a tak som prekonala svoju hrdosť a úprimne som mu to povedala. Že síce bude musieť ešte počkať, ale je to na najlepšej ceste. A ja už len toto považujem za úspech.

Začínala som sa už totiž obávať, že som zanevrela na lásku a moje srdce skamenelo. On mi však dokázal, že stále dokážem cítiť niečo, čo žiaden človek na svete nebude schopný popísať.

coverphoto: wallpapersite.com

 

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre