Posunúť sa ďalej. Nechať všetko tak a zabudnúť. Vymazať, blokovať, odstrániť z priateľov. Povedať si, že ten človek ani neexistoval, že to obdobie v našom živote bol vlastne iba zlý sen. Namaľovať si falošný úsmev a presvedčiť každého, že už to máš za sebou, už si sa pohla ďalej….

Presvedčiť každého. Oklamať každého. Možno na chvíľu aj samu seba… navždy to však nejde…
Vieš, toto všetko neznamená, že si sa pohla ďalej.  Neznamená to, že to máš za sebou a že si šťastná. Znamená to, že nevieš ako sa s tým všetkým rýchlo vysporiadať a tak to všetko dávaš do úzadia. Zametáš to pod koberec.. lenže toto navždy robiť nemôžeš.

pinterest.com

Nemôžeš klamať samu seba. Môžeš oklamať každého naokolo, ale samu seba nie.
Možno je pravda, že si prijala fakt, že nie ste spolu, že vám to nevyšlo.
Možno… ale musíš sa zmieriť aj s tým, že takéto veci sa dejú. Že ten človek existuje, aj keby si bola najradšej keby neexistoval.

Pohnúť sa ďalej, tak naozaj, neznamená vymazať všetky spomienky. Milá moja, spomienky sa vymazať nedajú. Človek, ktorý mal v tvojom príbehu nejakú rolu, tiež nezmizne. Keď raz miluješ, tak naozaj, nikdy sa úplne neodmiluješ.

Nebudem ti tvrdiť, že budeš trpieť dokonca života. Nebudeš. Nebudeš doňho zaľúbená navždy. Ale navždy zostane v tvojom srdci. Nikdy nezmizne úplne. Samozrejme, že časom to prestane bolieť. Prídu nové lásky a tie staré sa potlačia do úzadia, ale budeš na ne spomínať dokonca života.

Jeden bude ten, ktorý ťa prvý krát zobral k moru. Druhý bude ten, na ktorého si vždy spomenieš, keď prejdeš okolo toho miesta. Vieš ľudia nie sú veci. Na ľudí sa nezabúda. Ľudia sa neodstraňujú zo životov len tak…

Áno, nebudeš trpieť dokonca života. Budeš trpieť do momentu, keď sa zmieriš s tým, čo sa stalo.

Keď budeš schopná prejsť okolo jeho bytu, lebo to máš po ceste do práce, a nebudeš robiť obchádzku. Keď budeš schopná priznať si,  že sa to stalo. Že bolo obdobie, kedy ten človek pre teba znamenal všetko. Že si ho milovala a možno ešte aj miluješ. Uvedomíš si však, že to nevyšlo a že koniec koncov je to dobre, lebo to znamená, že nebol ten pravý a že tam vonku je niekto, kto sa k tebe hodí 100x viac.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kedysi by som zostala, dnes už nie...

Uvedomíš si aj to, že nie si jediná, ktorá má zlomené srdce. Že hnevom a nenávisťou nevyriešiš nič a že jediná cesta je odpustenie. A keď odpustíš, vtedy sa naozaj pohneš ďalej. 

pinterest.com

Odpusti jemu, a prestaň mu vyčítať, že sa mal viac snažiť. Odpusti aj sebe a prestaň sa obviňovať, že nie si dosť dobrá. Odpusti životu a prijmi fakt, že všetko sa deje presne tak, ako sa diať má.

Obleč si tie šaty, ktoré ti kúpil, lebo sa ti tak páčili a keď sa niekto spýta odkiaľ ich más, hrdo odpovedz.

Možno sa ti toto všetko zdá v tomto okamihu nemožné. Ver mi však, že to možné je. Neobviňuj sa, že tebe to nejde. Zahojenie sa nie je šprint, ale beh na dlhú trať. Nebude to z večera na ráno. Bude to krok po kroku, až jedno ráno vstaneš a zrazu ťa ten kameň na hrudi nebude ťažiť. Zrazu sa usmeješ len tak bezdôvodne a všetko sa vráti do normálu. Nebude to ako predtým, ale bude to ešte lepšie.

Jedno ráno sa zobudíš a budeš spomínať… s láskou a so smiechom a povieš si, že tá kapitola nebola až taká zlá a som si istá, že ťa niečo naučila …

Photo by Richard Jaimes on Unsplash

 

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

Facebook komentáre