Viem, že by som nemala, ale ešte stále na teba myslím. Nie ako predtým. Netrápim sa myšlienkami na to, či a kedy sa vrátiš. Rozprávka sa skončila a ja som to prijala ako fakt. Je tu však niečo, čo zostalo nevypovedané. Viem, že pekné veci niekedy skončia. Tak to proste je.

Všetko prebolelo, zostali len spomienky a láska, o ktorej viem, že nebola pre teba tá pravá. Trvalo mesiace, kým som ti začala veriť. Kým som začala veriť sebe, že som ešte schopná milovať. Myslela som si, že moje srdce už nikdy nebude schopné milovať tak, ako milovalo predtým. 

pinterest.com

Mýlila som sa…

Bola som si takmer istá, že všetky tie rozprávky a sladké reči o láske už nebudem chcieť nikdy viac počuť. Mýlila som sa. Viem, že je to preč, a viem, že musím ísť ďalej. Chcem ti však venovať poslednú myšlienku. Nebude plná nenávisti, práve naopak, chcem sa ti poďakovať.

Nikdy ti to nepoviem do očí, lebo ty si už dávno niekde inde. Nezaujímalo by ťa to, lebo si chlap. Mám občas pocit, že ste z inej planéty. Chlap nikdy nepochopí to, prečo žene trvá tak dlho niekoho pustiť. Nikdy nepochopíte, aký vnútorný boj musí každá jedna z nás zvádzať deň čo deň.

A my ženy nikdy nepochopíme vás…

Nezostalo už nič. Zostali len slová, ktoré ťažia moju dušu. Slová, ktoré mi behajú po rozume vždy, keď sa snažím zaspať, ale nedarí sa mi to. Sú to slová, ktoré potrebujem dostať von na to, aby som to celé naozaj uzavrela. Chcem sa ti poďakovať.

Som ti nesmierne vďačná, že si sa na začiatku nevzdal. Že si mi dokázal, že moje srdce stále žije a horí v ňom rovnaký oheň ako predtým. Dnes už viem, že ten oheň nikdy nevyhasne. Ďakujem ti, že si mi vrátil vieru v tento svet.

Že znova verím, že dobrí chlapi nevymreli, len sa už nerodia v každom druhom dome. Ďakujem ti za každú krásnu spomienku, za tvoju lásku, ktorá ma prinútila znova si spomenúť, aké dôležité sú maličkosti.

pinterest.com

Pri tebe som si znova uvedomila, že nie sú dôležité materiálne veci, ale okamihy a ľudia, na ktorých nikdy nezabudneme.

Pre mňa si presne taký človek aj ty. Bol si obrovským míľnikom v mojom živote. Prišiel si presne vtedy, kedy som sa potrebovala spamätať. Nevzdal si sa a ľúbil si ma, aj keď som si tvoju lásku na začiatku nezaslúžila. Nakoniec nám to síce nevyšlo, to je však v poriadku.

Vďaka tebe som si tiež uvedomila, že potrebujem slobodu. Potrebujem niekoho, kto ma pustí a vie, že sa vrátim, a nie niekoho, kto mi dá okolo krku obojok, aby som sa nevzdialila viac ako na päť metrov.

Potrebujem človeka, ktorý si už niečo odžil a vie, aká láska skutočne je. Slobodná a krásna.

Toto sú moje posledné myšlienky na teba. Už sa nechcem zaťažovať minulosťou. Nechcem vedieť, čo všetko bola pravda a čo len klam. Nepýtam sa prečo a nevytváram otázky, na ktoré nie sú odpovede.

Je to niečo, čím si my ženy tak radi komplikujeme život a častokrát úplne zbytočne. Ďakujem, že si bol. Ďakujem, že si ma toľko naučil… Zbohom.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre