Vybral si si. Nie mňa, ale ju. Aj napriek tomu, že sme tvorili pár takmer dva roky, si ma dokázal za jeden večer vymeniť. A ja to akceptujem. Ty sám si sa tak rozhodol. Vybral si si a ja som odišla. Už navždy z tvojho života. Pamätáš si na to, koľkokrát si mi napísal, že je koniec? Vždy, keď som si to prečítala, moje oči zaplnili slzy…

Akoby sa mi zrútil svet. Aj keď som vedela, že na druhý deň bude všetko v poriadku, tak ako vždy. No aj napriek tomu som sa stále bála, že môže nastať ten ozajstný koniec.

A aj nastal…

pinterest.com

Ukončila som to ja. Áno, ja som povedala: „je koniec,“ a odišla som. Toľkokrát, koľko si to napísal alebo vyslovil ty a ja som ti to nikdy neverila. Ale vtedy, keď som to povedala ja prvý a poslednýkrát tebe, si to pochopil.

Pochopil si, že je definitívny koniec medzi nami. A ja som to videla. Videla som to v tvojej tvári. V tvojich očiach, do ktorých som sa vedela pozerať aj celé hodiny. Videla som to na tvojich perách, ktoré som bozkávala a na ktorých som milovala tvoj úsmev. Vtedy si si uvedomil, čo všetko ťa stála jedna noc.

Bohužiaľ, vo vzťahu vypočítavosť nefunguje…

Viem, spravila som obrovskú chybu, ktorú si mi odpustil a navždy si to budem vážiť. Ale nemôžeš sa spoliehať na to, že keď si ty odpustil mne, musím aj ja tebe. To tak nie je. Byť vypočítavý sa nevypláca. Odpustila by som ti to vtedy, ak by som si bola istá, že to ľutuješ, a nie preto, že ti musím odpustiť aj ja.

Bol si si istý, že som ti odpustenie dlžná. Naša láska ma ničila deň čo deň. Stále som rozmýšľala nad rozchodom, ale verila som v našu budúcnosť. Naša láska ma zničila a celý čas ničila… A to, čo si urobil, bola posledná rana, ktorú ale moje srdce nezvládlo. Neboj sa, nezabudla som na to krásne, čo sme spolu zažili. Naše výlety, wellnesy, lyžovačky, nočné výjazdy do mekáču, silvester, Praha, leňošenie a vyvaľovanie na gauči v tvojom náručí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo som mala vedieť skôr...

Milujem tie spomienky.

Ale je čas sa s nimi rozlúčiť tak ako s tebou. S odstupom času som sa stala závislou sama na sebe. Stala som sa silnejšia ako predtým, rozumnejšia, skúsenejšia. Nie vďaka tebe, ale vďaka mne. Jedinej osobe, ktorej môžem s kľudným svedomím poďakovať, som Ja sama, za to všetko, čo som prežila, pretrpela a aj tak som stále tu, o to viac silnejšia.

pinterest.com

Nikdy nezabudnem na miesta, kde sme boli spolu, a aj naďalej ich budem navštevovať. Viem, že si tam na teba a na nás spomeniem, ale to bude všetko. Chvíľková spomienka, ktorá bude patriť tebe. Len tebe. Ale tak rýchlo ako príde, tak aj odíde. Nedovolím jej ďalej pokračovať. Všetky naše zážitky skryjem pred sebou samou do najtemnejšej časti môjho srdca.

Bohužiaľ, ťa z neho už nevymažem, ale aspoň ťa tam môžem ukryť predo mnou. Milovala som ťa, milujem ťa a aj budem! Už navždy. Som si istá, že nikoho v mojom živote už nebudem vedieť milovať tak, ako milujem teba. Stal si sa pre mňa osobou, ku ktorej by som bežala aj o druhej v noci len preto, že sa ti sníva niečo zlé. Za ktorú by som dala svoj život.

Naša láska ma poznačila.

Viem, že by si sa teraz chcel vrátiť, ale nechaj ma ísť. Moje rozdrvené a krvavé srdce, ktoré si po sebe zanechal, som si uzdravila sama. A preto viem, že hneď v mojom živote nebudem musieť mať muža za každú cenu, ale Seba.

Ale jednu spomienku neodstránim nikdy. Tetovanie, ktoré súvisí s tebou, neľutujem a ani nebudem, lebo aspoň takto si budem môcť pripomenúť celý náš príbeh lásky a príbeh toho, kým som teraz. Prisahala som ti, že tu budem vždy pre teba a to aj dodržím. Ale keď sa stretneme, v mojich očiach už neuvidíš to, čo v nich predtým bývalo (ale chcel by si). A ja zas v tvojich nebudem hľadať to, čo som v nich kedysi videla. 

Autor: Michaela Uhríková

Coverphoto: Photo by Aricka Lewis on Unsplash

Facebook komentáre