Či už Vianoce milujeme, alebo ich len nejako „prežijeme“, bolo by dobré, ak by sme si z nich niečo odniesli. Sú totiž sviatkom, ktorý možno pôsobí hekticky, no pod nánosom stresu, ktorý si sami zbytočne vytvárame, dokážeme objaviť dôležité ponaučenia.
Možno to znie ako klišé, ale Vianoce sú sviatkom lásky. A po láske predsa túžime všetci, nech sme už akokoľvek malí či veľkí.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty o tom, čo je skutočne dôležité – v láske, v živote, vo vzťahoch. A je len na vás, ako veľmi budú naše slová pôsobiť vo vašej mysli sviatočne.

… … … … …

K životu skutočne nepotrebujeme veľa. Úplne stačí, ak máme jednu osobu, ktorej môžeme kedykoľvek zavolať, ktorú môžeme vždy objať a ktorej môžeme povedať všetko. To ostatné, za čím sa tak naháňame, stráca svoju hodnotu, akonáhle o tohto človeka prídeme.

Precítiť to, čo sa odohráva teraz a nenaháňať sa za budúcnosťou, o ktorej dúfame, že nám vylieči staré rany… O tom by nemali byť iba Vianoce. O tom by mal byť celý náš život.

Venuj si ten najkrajší dar a prestaň konečne myslieť na tých, ktorí si spontánne nespomenú na teba.

Najkrajším darom by pre teba mali byť ľudia, ktorí s tebou zostali v časoch, kedy ti život nič nedaroval.

Na konci dňa nezáleží na tom, čo všetko máme, koľko sme zarobili, či bývame vo veľkom dome a vozíme sa v drahom aute. Keď všetko stíchne a my sme konfrontovaní len vlastnými myšlienkami, prichádzame na to, že život je o pocitoch. O spomienkach, kedy sme sa cítili neskonale šťastní. O momentoch, kedy sme si boli istí, že skutočne žijeme, nielen prežívame. Na konci dňa nám je jedno, čím sme obklopení. Podstatné je to, čo sme si nazbierali vo svojom srdci a či to všetko máme s kým zdieľať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré po rozchode dodávajú silu ísť ďalej

Vianoce nám dávajú priestor všimnúť si to, čo už máme, a nenaháňať sa za niečím, čo nám ešte chýba.

Každý deň môže byť čarovný… Ak pochopíš, že zmysel má taká láska, ktorej nemusíš dokazovať, že si ju zaslúžiš.

Obklop sa ľuďmi, ktorých prejavy lásky nie sú sviatkom, ale každodennosťou.

Urobiť si čas na tých, s ktorými sa cítime dobre. Dopriať si to, čo si často odriekame. Prestať sa niekam ponáhľať a vychutnať si prítomný okamih. Dovoliť času, aby na chvíľu zastal. Všímať si úsmevy ľudí, ktorí sú okolo nás, nie hľadieť na displej telefónu. Znie to sviatočne? Nie, znie to prirodzene. Tak prečo to robíme len počas niekoľkých sviatočných dní v roku?

Ak máš koho obdarovať, tento človek je darom pre teba.

Jedného dňa nebudeme ľutovať to, že sme mali pod stromčekom málo darčekov ani že nebolo všetko tip-top upratané. Budeme ľutovať, že sme si v honbe za dokonalosťou nevychutnali momenty s tými ľuďmi, ktorí tu už nie sú.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre