Dlho sa mi žiadne slová nedrali na jazyk. Všetko, čo sa stalo, ma paralyzovalo, veď som prekvapila nielen teba, ale predovšetkým seba. Nečakala som, že to raz urobím s takou ľahkosťou. Že sa len tak z ničoho nič rozhodnem povedať nám zbohom a nechám v minulosti aj bremeno tvojich nikdy nenaplnených sľubov, ktoré ma predtým len nútilo poslušne zostať na jednom mieste. Nevedela som, akými slovami to ukončiť – aspoň sama pred sebou…

Vírilo vo mne všetko. Ak by som mala náš rozchod charakterizovať jedným slovom, bolo by to – chaos. Jeden veľký chaos, pavučina emócií, ktorá ma neľútostne pohlcovala do svojich útrob, a mojou jedinou úlohou bolo dostať sa z nej s čo najmenšími trvalými následkami. 

unsplash.com

Bolela ma minulosť, bola som paralyzovaná prítomnosťou a bála som sa budúcnosti. Zo srdca sa mi štiepili malé kúsky, ktoré symbolizovali všetky zrady, ktoré boli na mne za ten čas napáchané – tebou i  mnou samotnou. Spomienky pôsobili strašidelne a predstavy o tom, čo sa ešte nestalo, ma desili svojím tajomnom.

Už dlho predtým, som cítila, že nie si so mnou…

Bol si pri mne – len kúsok odo mňa, no časom sa z toho maličkého priestoru stávala priepasť, do ktorej nám postupne spadlo všetko, čo náš vzťah robilo živým. Padali tam moje ideály, moja nádej, moja schopnosť bojovať najprv za nás, neskôr už len za seba. Strácali sa v nej všetky moje hodnoty a doterajšie postoje k životu. Bola to priepasť bezodná a príliš hlboká na to, aby som si z nej vedela niečo vytiahnuť späť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Spoveď ženy, ktorú si stratil

Bol to vzťah túžob, ktoré zostali nenaplnené. Sklamaní, ktoré sa vrstvili a stupňovali. Lásky, ktorá pálila aj mrazila. Snov, ktoré sa lámali a stávali sa prachom, čo ma len dusil. Požiadaviek, z ktorých som časom upúšťala, pretože ich prebíjala jediná potreba, a tou bolo nejako to celé prežiť. 

unsplash.com

Potrebovala som ťa tu a teraz…

To sú tie správne slová. Tie, ktoré ak by som vyslovila, stála by som si za nimi už naveky. Odišla by som s pocitom, že všetko dôležité bolo povedané a viac slov už netreba. Boli by zbytočné, rovnako ako sa mi teraz zbytočnými javia tie mesiace čakania na zázrak, ktorý sa nikdy nekonal. 

Potrebovala som ťa… Potrebovala som ťa vždy, keď si mi dal pocítiť, že tam nie si. Potrebovala som vedieť, že nie som jediná, ktorej srdce ešte miluje. Potrebovala som zažiť, aké to je, keď sa ti niečo z toho, čo dávaš do vzťahy, vracia späť. Potrebovala som ťa tu a teraz… Nie niekedy v budúcnosti, keď sa všetko okolo nás utrasie.

Potrebovala som cítiť, že nie som sama. To je to, čo my ženy vo vzťahoch hľadáme. Ale s tebou som nič také necítila. Bol si tam, ale predsa som bola sama. A to je pocit, ktorý láme aj také vzťahy, v ktorých je láska.

Autor: Simona

Coverphoto: Photo by Marina Vitale on Unsplash

Facebook komentáre