Toľko slov, ktoré si mi povedal… Toľko viet, ktorým som uverila a ktoré som považovala za pravdu, čo sa nemôže zmeniť. Nikdy. Proste som mala pocit, že s tebou je to naozajstné, že to tak už bude naveky.
Ale ty si sa to rozhodol zmeniť. Bezo mňa, bez toho, aby si sa zamyslel nad tým, že tým porušíš svoj sľub, že mňa to zraní, že viac nebudem veriť nikomu a ničomu.

Neviem, prečo ľudia vyslovujú slová ako navždy a naveky. Už teraz mi je jasné, že neznamenajú nič. Sú len výpoveďou o tom, ako to ten človek cíti (ak to teda skutočne vlastne cíti) a vníma teraz, no zajtra to už môže byť úplne iné. Môže sa všetko zmeniť a z „navždy“ sa razom stane „už nikdy viac.“ 

pinterest.com

No predtým som to nevedela. Verila som. Nad tým, že by to mohlo byť inak, že by tie slová raz stratili platnosť alebo nikdy neboli podložené pravdou, som ani neuvažovala. Lenže oni tú platnosť stratili… A kvôli tomu som sa stratila aj ja. V neistote, ktorá ma opantala, v zúfalstve, keď som sa iba bezmocne pozerala na to, ako sa mi život rúca.

Povedal si, že som jediná, no o chvíľu na to ma niekto nahradil.

Povedal si, že si už našiel to, čo si hľadal, ale neprestával si hľadať aj ďalej. A tak si našiel niekoho, kto ma dokázal vymeniť. V sekunde, v jednom momente si zabudol na to, že predtým sme si niečo budovali, a možno si aj zabudol, že vlastne existujem.

Povedal si, že ma chceš chrániť celý život, no práve ty si mi ublížil najviac. Povedal si, že ma nik nebude milovať tak ako ty, ale tá tvoja láska trvala mizerne krátko. Povedal si, že chceš mať vzťah, ktorý je založený na úprimnosti, avšak ty si bol ten, ktorý nakoniec klamal a mlčal…

Chvíľu som bola nahnevaná. Presnejšie chvíľu, ktorá trvala niekoľko týždňov, no potom som sa s tým zmierila a odpustila ti. Ale ten strach z toho, že sa mi niečo podobné môže v živote zopakovať, zostal. Neodišiel ani vtedy, keď si ty pomaly začal odchádzať z mojich myšlienok. Pozerám sa na svet úplne inak a viac uvažujem nad významom slov, ktoré sa mi dostanú do uší.

Ale aj tom je o život… O zmenách a trápeniach, ktorými si musíme prejsť.

pinterest.com

Najviac nedorozumení vzniká, ak človek vo vzťahu nie je sám sebou a hovorí to, o čom si myslí, že to chcú iní počuť. A viem, že to je aj tvoj prípad. Povedal si len to, čo som počuť chcela, pretože potom si mal záruku, že s tebou zostanem až dovtedy, kým sa ty nerozhodneš odísť. Povedal si presne to, vďaka čomu si si ma omotal okolo prsta. Pozorne si ma počúval, aby si zistil, čo od vzťahu chcem, a potom si mi to sľúbil.

Avšak ten sľub si nedodržal, pretože si nič z toho, čo si vyslovil, nemyslel vážne. Vedel si, že so mnou zostať nechceš, chcel si so mnou pobudnúť len chvíľu a potom pobežať do náručia niekoho iného.

Prajem ti to… Prajem ti to, aby si našiel, čo hľadáš, pretože nechcem, aby si opäť zranil inú ženu. Svojou hrou, svojimi sľubmi, ktorým ona uverí. Viem, ako to bolí, a preto nechcem, aby to zažila nejaká iná.

Väčšinou totiž trpia iba tí, ktorí milujú naozaj a nechajú sa tak zraniť, ak narazia na niekoho, kto ich milovať nevie. A preto ti želám, aby si našiel niekoho, koho budeš milovať skutočne, lebo len vtedy nebudeš pokračovať v tejto svojej hre, ktorou opäť ublížiš nevinnej milujúcej duši.

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď sa obzriem späť

Coverphoto: Photo by Ian Froome on Unsplash

Facebook komentáre