Nezastavuj sa. Čaká ťa ešte dlhá cesta. Ja viem, že to nie je ľahké. Ibaže teraz, keď sa zrútil váš svet, máš jedinečnú šancu postaviť si svoj vlastný.

Povedz svojmu srdcu, že si naň hrdá. Že ho budeš opatrovať. A že sa naň nehneváš za to, že si vybralo práve jeho. Dnes vieš, že to bol omyl. Ale nič sa nedeje, lebo ľudia robia chyby. Nemohla si vedieť, že to takto dopadne. Nemohla si za to. Tak povedz svojmu srdcu, že budeš v poriadku. A nech bije ďalej. Lebo má prečo. Naozaj, má prečo. Vždy je niečo, prečo sa oplatí žiť ďalej. Kto hľadá, nájde.

Ale nesmieš to teraz vzdať!

Je čas prevziať kontrolu nad tým, kto skutočne si. A nenechať zničiť svoj originál. Nech nikto netuší ako veľmi ti bolo ublížené.

Neboj sa a vstávaj. Ukáž, že nie si z cukru! Že si silná ženská, ktorú hneď len tak niečo nezastaví! Viem, že si.

weheartit.com

Aký maličký je jediný človek oproti celému svetu. Predstav si mesiac, slnko, oblaky…koľko ľudských príbehov už videli. Svet je javisko, zlatko. Všetci hrajú svoju rolu, ktorú dostali. Role sa menia, ale nie charaktery.

V živote stretneš ľudí, ktorí ťa budú mať radi. Potom tých, ktorí ťa budú milovať. A aj tých, ktorí ťa budú ignorovať. Dokonca aj tých, ktorí ťa budú nenávidieť. Ale to všetko si musíš zaslúžiť. Čo s ľuďmi, ktorí sú k tebe nepríjemní? Majú s tebou problém? Je to ich problém, srdiečko.

Nepríjemní sú ľudia vtedy, keď majú sami priveľa problémov, alebo keď ich niečo trápi.

Takému človeku nemusíš neustále pripomínať, aby ti vyrozprával, čo ho trápi. Stačí, keď mu dáš najavo, že si tu, pripravená ho vypočuť.  A potom sú ľudia s povahou, ktorá sa k tvojej jednoducho nehodí, čo spôsobuje konflikty. Nesnaž sa nikoho zmeniť, to nemá význam. Jednoducho ho prijmi takého, aký je. Všimla si si, že vaša hádka má stále podobný priebeh? Zmeň to. Zmeň argumenty. Alebo nereaguj na pokus vyvolať hádku. Keď budeš neustále opakovať svoje správanie, prinesie ti to len situácie, ktoré si už zažila.

Povedz svojmu srdcu, že ho vieš pochopiť.  Aj pokiaľ ide o lásku. Všimla si si, že keď tvoje srdce a tvoja hlava nie sú v harmónií, pociťuješ nervozitu a necítiš sa dobre? Iste, že to nie je ľahké, pretože srdce je niečo, čo sa nedá vôľou ovplyvniť. Iba sa o to pokús. O rozhovor s vlastným srdcom. Pokús sa ho nesúdiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Som žena, ktorá žije

Tvoje srdce je inteligentné, predstav si, že má vlastný rozum. Neobviňuj ho zbytočne zo situácií, v ktorých si sa ocitla, lebo tým bolo samo prekvapené.  Nechcelo ťa trápiť. Nežiadalo o bolesť, ktorú dostalo. Ty a tvoja duša sú obnoviteľné, ale jazvy v tvojom srdci ostávajú.

Preto nebuď prísna. Venuj mu čas, ktorý potrebuje. Nehnevaj sa naň. Veď je tvoje. Ľudí, ktorých v ňom budeš nosiť bude ešte veľa, ale ono bude vždy len jediné.

pinterest.com

Srdce nanešťastie nemá schopnosť zabúdať. Preto existujú chvíle, na ktoré oči už zabudli, ale srdce si stále pamätá. Je plné spomienok na dni, kedy bolo šťastné. No spomína si aj na chvíle, ktoré ho zlomili. Nevieš si predstaviť, koľko vecí si tvoje srdce pamätá, napriek tomu, že ty na ne už nemyslíš.  Pamätá si všetky pocity, ktoré si zažila. A každý nový pocit chce prežiť naplno, aby si ho mohlo zapamätať. 

Srdce je klenot. Hoci možno poznáš človeka, ktorému by si ho chcela dať, ono sa aj tak rozhodne podľa seba. Základným pravidlom je priznať si, čo cítiš. Ak sa zamiluješ do niekoho, o kom ti hlava hovorí, že nie je vhodný, najskôr si to priznaj. Nebojuj proti tomu, pretože znamená bojovať so svojím srdcom. A taká vojna sa nedá vyhrať.

Vieš, sú v živote veci, ktoré sa jednoducho nepodaria tak, ako si naplánuješ. Sú ľudia, ktorým budeš veriť a sklamú ťa. Ľudia, ktorých nebudeš chcieť ani vidieť, hoci ťa budú milovať. Ľudia, ktorým zmeníš život. A ľudia, ktorí budú proti tebe jednoducho preto, že si to ty. Nič s tým nenarobíš. Preto sa tým netráp. Nezaťažuj svoje srdce. Zmier sa s ním. Aj s jeho omylmi.

Buď minimálne taká silná, ako tvoje srdce.

A budeš cítiť čokoľvek, nezabudni mu povedať,nech bije ďalej.

coverphoto: pexels.com

Srdečne vás pozývame na prvé osobné stretnutie s autorkami portálu “úlomky ženy” – 7.11.2017 o 17:00 v Kníhkupectve Martinus OC Centro Nitra

Facebook komentáre